Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2009, 17:10   #1
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

witam.nie dawno kupilem mondeo mk1 za smieszne pieniadze i okazalo sie ze przegnil jakims sposobem kielich mocowania amortyzatora z tylu a tego nie sprawedzalem,poprzedni wlasciciel zrobil prowizorke z kawalka blachy ale niestety jaK jade w piec albo cztery osoby to na wzniesieniach i na dolkach amortyzator wali w te blache jak diabli az strach jechac.moze ktos mial podobnie i cos z tym robil?jakies rady co by z tym zrobic?z gory wielki dzieki

daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 23:00   #2
Arekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2005
Skąd: Radom
Model: Mondeo [Mk3]
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

Witaj,
ja w swoim kombi miałem identyczną sytuację - problem został naprawiony w warsztacie blacharskim - w miejsce kielicha mam wstawiony taki już robiony kielich z grubościennej rury chyba o średnicy 8cm czy tam 6 nie pamiętam - identyczna jak kielich a na końcu jest zaślepiona aby można było przykręcić odbój - koszt tej naprawy to ok 150zł. No chyba, że u ciebie będzie taniej ale wątpię bo trzeba demontować sprężynę do spawania.
__________________
Pozdrawiam
Arekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 08:56   #3
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

dzieki arek.ja bede szukal po szrotach zeby mi ktos sprzedal taki kielich poprostu zeby byl oddciety jak najnizej i pozniej jakos go wspawac w miejsce gdzie powinien byc.tylko najciekawsze jest to jakim cudem te fordy gniją nawet w takim miejscuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?to jest nie do pomyslenia
daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 15:50   #4
Arekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2005
Skąd: Radom
Model: Mondeo [Mk3]
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

nie szukaj bo nie znajdziesz - ja już to robiłem - występują ale z całą belką a koszt przełożenia belki to ok 400zł - wiec taniej wspawać zastępczy solidny kielich i mieć pewność - a nie kupić os co znów zgnije.
__________________
Pozdrawiam
Arekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 18:46   #5
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

ciekawi mnie jak to wyglada u ciebie arek ,jak bys mial mozliwosc zrobienia jakiegos chociaz najmniejszego zdjecia zrobic i pokazac to naprawde bylbym wdzieczny,bo wiedzial bym mniej wiecej jak to zrobic
daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 13:35   #6
Arekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2005
Skąd: Radom
Model: Mondeo [Mk3]
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kielich mocowania amortyzatora tył

chętnie bym ci fotkę podesłał ale nie mam bardzo czasu jej zrobić - kielich ten dorabiany nie rożni się niczym od tego fabrycznego bo jest w jego miejsce wspawany - trzeba było w moim przypadku zdemontować sprężynę uciąć taką samą długość jak stary kielich rury o średnicy chyba cm czy tam 8 już nie pamiętam przyspawujesz ja do belki a na drugim końcu przyspawujesz ten odbój lub kawałek blachy ze śruba aby odbój przykręcić i zakładasz sprężynę - cała filozofia prosta robota ale nie nie mam zbytnio na to czasu wiec jechałem do warsztatu co robią tłumiki - zapłaciłem 150zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mam spokój.
__________________
Pozdrawiam
Arekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.