Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2009, 20:18   #21
hexe
ford::average
 
Avatar hexe
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: 3 City
Model: Sharan Carat
Silnik: Różowy autobus VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Po głębszej analizie wychodzi że to jednak termostat. Niby wskaźnik temp płynu szybko się podnosi ale zanim silnik i lej osiągną 50` troche czasu mija. Wymienię za jakiś tydzień bo teraz pożyczam auto teściom na wyjazd to zobaczymy co i jak.

hexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 10:24   #22
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Cytat:
Napisał hexe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz pożyczam auto teściom na wyjazd to zobaczymy co i jak.
Powiedz, żeby zabrali koce. Jak na kulig Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 10:42   #23
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Teśćiowa zmarznie to będzie dym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 13:16   #24
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

znów zonk

Mam podobne objawy od ostatniego tygodnia. Klima manual.
Silnik zagrzany jak trzeba a z przednich nawiewów leci chłodnawe powietrze. Wszystkie regulacje działają
Jak kręcę na zimno leci zimne ale po przekręceniu na gorące leci lekko ciepłe powietrze nie gorące.
Co jest??.

Dodam że wcześniej grzało jak oszalałe.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 15:18   #25
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

radzioradzio wygląda na to jakby Ci się termostat "skończył" i jest otwarty na 2 obieg. Chyba że coś robiłeś i zapowietrzyłeś układ lub przytkało nagrzewnice
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 16:17   #26
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Przed chwilą sprawdzałem wszystko jeszcze raz z Vagiem.

Dogrzewacz grzeje do około 85 st. Wyłącza się i ta temperatura utrzymuje się na silniku.
wskaźnik temperatury na końcu N.
Tylna dmuchawa zapitala gorącym powietrzem. Przód na chwilę ciepłym po czym chłodnawym. Przed dwoma tygodniami wymieniałem dogrzewacz, wydawało mi się że układ mam odpowietrzony, może jednak zapowietrzyła się nagrzewnica z przodu ale na początku po tej operacji grzała. Problemu zaczęły się po przejechaniu około 140km. Nie wiem jak to ustrojstwo jest zbudowane i jak je ewentualnie odpowietrzyć. Jest jeszcze jedna kwestia że jak jadę w trasie to wskazówka temperatury opada na początek N z dogrzwaczem czy bez tak samo.
Może to jednak termostat? ale tylna nagrzewnica dmucha gorącym. Gdzie siedzi to ustrojstwo.?

Ostatnio edytowane przez radzioradzio ; 06-11-2009 o 16:21
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 20:13   #27
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Na "chłopski rozum" wygląda to tak jakby się obieg na nagrzewnicę zatkał. Skoro wszystko "gra" w dogrzewaczu i płyn ma temperaturę a nie grzeje to powodów już jest niewiele. W innym aucie zatkało mi nagrzewnice po remoncie pompy (poszedł zator, nagar z węża to już nie nowe auta) Jak zobaczyłem przekrój to mnie nie dziwiło. Pomogło podłączenie szlaucha w drugą stronę obiegu (nie trzeba było demontować) W którymś poście czytałem że pięknie się na podjeżdzie odpowietrza może tak spróbuj. Skoro grzało przed dogrzewaczem to problem tkwi po naprawie. Nie mam pojęcia jak jest w twoim silniku z termostatem bo ja mam dwa ale też myśle że może pozamienialiście obiegi wody przy podłączaniu dogrzewacza ?! Może pompa nie wydala miałeś tam ten dogrzewacz ?

PS. Tą wskazówką na "N" to się nie przejmuj wszyscy o tej porze tak mają !

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 06-11-2009 o 20:16
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 22:32   #28
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Tego dogrzewacza nie miałem. Miałem D3WZ teraz D5WZ. Dlatego dołożyłem w obieg dodatkową pompę wody, taką jak oryginalnie montują. Tyle że jest obok dogrzewacza.
Wszystko było OK przez jakiś czas przejechałem około 150km i grzało z tyłu i z przodu.
Nagle przestało z przodu tył normalnie grzeje.
Może podłączę pompę obiegu odwrotnie biegunami, popędzi płyn odwrotnie to się odetka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Bo jak tam podpiąć szlauch żeby przegonić układ przedniej nagrzewnicy.
Powiedzcie mi gdzie jest termostat w moim modelu 1.9 TDI z 98r.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 01:21   #29
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Cytat:
Napisał radzioradzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jak tam podpiąć szlauch żeby przegonić układ przedniej nagrzewnicy.
Powiedzcie mi gdzie jest termostat w moim modelu 1.9 TDI z 98r.
W każdym aucie za komorą silnika wchodzą dwa węże od chłodzenia do nagrzewnicy. Który jest który to sam się kapniesz. Ja jak przedmuchiwałem to z obu stron odpiołem węże i podstawiałem pod wlot szlauch z wodą pod ciśnieniem Dla pewności czynność powtarzałem raz z jednej to z drugiej strony. U mnie pomogło. Może dałeś za mocną pompe i układ nie wydala na ogrzewanie na przud (zle podłączony obieg zabiera ciecz na dogrzewacz z tyłu) ODŁĄCZ DOGRZEWACZ i sprawdz czy będzie działał przód !!
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 07:27   #30
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: Zimno w kabinie

Cytat:
Napisał radzioradzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi gdzie jest termostat w moim modelu 1.9 TDI z 98r.

termostat masz przy pompie wodnej mechanicznej, tylko aby się do niego dostać najlepiej odkręcić pompę wspomagania.Tam jest przykręcony na 2 śrubki w króćcu plastikowym do pompy wodnej
grzesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.