Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2009, 21:52   #21
vodun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w pilocie

No niestety twoja metoda programowania kluczyka u mnie nie dziala. Przekrecam 4 razy slysze glos naciskam dowolny przycisk i nic się nie dzieje. Bede musial chyba gdzies pojechac, dzieki wielkie za pomoc a piwo i tak masz :fcp29

vodun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 21:56   #22
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w pilocie

Jeżeli nic się nie dzieje to oznacza, że nie ma komunikacji pomiędzy pilotem a centralką.

Poniżej wklejam dokładny opis z instrukcji do MK3.

Cytat:
Dla Twojego pojazdu istnieje możliwość zaprogramowania 4 kluczyków ze zdalnym sterowaniem.
• Aby zaprogramować nowe kluczyki ze zdalnym sterowaniem, obróć kluczyk w stacyjce w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Wyłącz zapłon. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość programowania nowych kluczyków ze zdalnym sterowaniem.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym kluczyku. Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi kluczykami, włącznie z oryginalnymi.
• Ponownie włącz zapłon lub odczekaj 10 sekund nie programując kolejnego kluczyka, aby wyjść z trybu programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz użyć tylko kluczyków ze zdalnym sterowaniem, które właśnie zaprogramowałeś.
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 08:38   #23
Telehubis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo
Silnik: Na razie brak
Rocznik: Na razie brak
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w pilocie

Witam wszystkich :- )

Odgrzeje temat.

Wymieniłem baterie w kluczyku i nie działa pilot (przed wymianą działał).

Przy próbie zaprogramowania występuje brak komunikacji pomiędzy pilotem a autem (naciskam przycisk, ale samochód nie emituje dźwięku, jak przy drugim działającym kluczyku w trybie programowania).

Czy jest jakaś metoda pozwalająca sprawdzić czy kluczyk wysyła sygnał po naciśnięciu przycisku?

EDYTA: powód problemów: zła bateria. Nowa i pilot śmiga aż miło.

Ostatnio edytowane przez Telehubis ; 01-10-2012 o 20:09
Telehubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 13:08   #24
kogster
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2015
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w pilocie

witam wszystkich forumowiczów, odgrzeje temat, otóż wymieniłem baterie w obu kluczykach na raz , z których tylko jeden działał z pilota, po wymianie nie działa żaden, próbowałem programować , i po pierwszym sygnale dźwiękowym przyciskam guzik i nic. macie jakieś rady?

Bump:
kogster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 10:42   #25
f-tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Smile Odp: Wymiana baterii w pilocie

Proponuję sprawdzić poprawność włożenia baterii.
Przy wymianie baterii nie docisnąłem odpowiednio "pastylki" i na stykach nie pojawiło się napięcie.
Szukałem problemu przez cały dzień, przymierzałem się do programowania - okazało się, że wystarczyło poprawić bateryjkę.
Przy okazji okazało się, że 24 godziny bez zasilania a kluczyk dalej jest OK, nic nie trzeba programować.
f-tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 10:01   #26
tevezbk
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Suwałki
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w pilocie

witam mam pytanie do was kupiłem własnie s-max z 2007 rok, pilot słabo działa nie zawsze reaguje na guziki, może to być bateria? I ile czasu mam na wymianę jej bo boje się że może rozprogramować jak dłużej nie będzie baterii? silnik 2.0 benzyna
tevezbk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.