Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2009, 18:03   #1
rafano
ford::average
 
Avatar rafano
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Szczecin/Myślibórz
Model: Mondeo III Hatchback wer. Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 75
Post Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

Koledzy czas zmienić w moim Mondku tarcze hamulcowe z tyłu, przeglądałem Allegro i chcę kupić sobie ten zestaw [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co sądzicie o tym zestawie chyba ze coś polecicie lepszego tak max do 380-400 zł za komplet Dzieki za info.

__________________
MONDEO 2.0 TDCi 130KM GHIA & PRESIDENT JOHNNY II ASC+ SIRIO AS-100 MAG
...a teraz jeszcze YAMAHA FZ6 FAZER
rafano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 19:00   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

podejrzewam, że zaraz się tu pojawi co użytkownik to inna opinia, ogólnie na temat klocków i tarcz było sporo więc musiałbyś poszukać, ale osobiście polecałbym Ci albo bosch'a albo ate trw też nie jest złe jeśli to oryginał tylko nie kupuj tarcz brembo bo wpadniesz w kałużę na rozgrzanej tarczy i będziesz miał lipę....
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 19:47   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

mam ten zestaw w kombii od roku i spisuje się bez zarzutów,wystrzegaj się zestawu brembo -ferodo.Ja na przodzie już wymieniłem drugi komplet brembo - ferodo w ciągu roku,poprostu się szybko krzywią.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 10-10-2009 o 19:50
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 20:33   #4
saper13
ford::beginner
 
Avatar saper13
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Ruda śląska
Model: Mondeo MK IV 1.6 Ecoboost
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

No szlak mnie jak to czytam mam Bremo i Ferrodo jest super po prostu super na 4 kołach zero problemów miałeś, że takie bzdury piszesz czy wyczytałeś na poście jakiegoś domorosłego mechanika, co sam zmieniał, spieszył potem wielkie narzekanie, jakie to są słabe tarcze ,nie są świetne tak samo jak Lucas i inne markowe zestawy
__________________
Mondeo Mk l, Mk II, MkIII, Mk IV, Mk IV
Focus Mk II
saper13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 20:49   #5
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

nie kolego saper13,dwa komplety tarcz z klockami brembo - ferodo były wymieniane w serwisie ABC Focus w Krakowie wraz z fakturą i z reklamacją nie mam problemu,poprostu szlak trafia twój ulubiony zestaw brembo-ferodo na trasie Kraków-Amsterdam,kiedy to kilka razy w miesiącu muszę jechać tam i spowrotem.Poprostu nie wytrzymują długich tras przy większej liczbie chamowań z dużej prędkości jak to bywa na Autobahnie.A już jak pada deszcz to i koleiny,przy kilku chamowaniach tarcze nadają się do wymiany.No niestety tak się spisuje twój ulubiony zestaw brembo-ferodo.No wiesz jak się siedzi w domciu i tylko w niedzielę się jedzie do kościółka to i wystarcza zestaw chńskiej produkcji.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:00   #6
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

dikileiden potwierdzam Cię !!
Mam ten sam zestaw na przedniej Osi i po nie całych 10 tyś. km że tak powiem zestaw się rozleciał, tarcze krzywe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a klocek jeden posypał sie w drobny mak :O
W sobotę szybka wymiana itd zeby sie jakos bujać...
Ale w tym miesiącu wrzucam MIKODĘ nawiercane,nacinane zobaczymy jak to sie sprawdzi, a klocek EBC zwykły bądz green stuff. Zobacymy jak z $$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:04   #7
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

kolego saper13 jak widzisz nie tylko ja się przejechałem na zestawie brembo-ferodo,chyba to już nie ta jakość co jakiś czas temu i teraz z produkcją jadą na ilość nie na jakość.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:10   #8
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

kolego rafano bierz ten zestaw lucas-TRW myślę że nie będziesz żałował.W końcu to tylne tarcze i klocki nie są tak narażone na pokrzywienie jak przednie.Jak już mówiłem w przodzie wymieniłem dwa komplety (już nie będę powtarzał jakie) a ten na tyle lucas-TRW są dalej jak nowe.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:20   #9
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

Ja jak gadałem z kolesiem to mówił ze zestaw brembo to juz nie to co kiedyś, maja jakas bardzo, bardzo, nawet mega zepsuta partię materiałową...

Teraz na osi przedniej mam wrzucone klocki TRW sa dobre lepsze od poprzednich, ale szczerze mowiąc prawie juz je zapaliłem, tz. po ostrej gonitwie (jezdzie) zajezdzam pod garaż wysiadam czuje smród, myślę okładzina z klocka patrze a tam siwy dym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stałem z gaśnica, ale ostygły uff...

Ale potwierdzam zestaw Lucas - TRW !!
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 22:12   #10
saper13
ford::beginner
 
Avatar saper13
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Ruda śląska
Model: Mondeo MK IV 1.6 Ecoboost
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył- Wasza opinia

Napisze tak nie robie rocznie dziesiątków tysięcy kilometrów fakt. Mam lekką nogę i złego słowa nie powiem na ten zestaw, acz faktycznie jak ktoś jeździ, sporo jeździ to jest coś nie tak. Dlaczego tak pisze, czytam sobie fora o modeno, miałem MK I, mam MK II (nawet do sprzedania jest), MK III. Nigdy nie miałem problemów z tymi autkami i są to naprawdę wdzięczne samochody, jeśli się trochę o nie zadba, zawsze wymiana płynów na czas świece, co 10 kk, płyn hamulcowy, co 2 lata olej, co 10kk, filtry itd., rdza tego nie łapie drobne ślady w końcu to nie nowe. Autka nigdy mnie nie zawiodły, ale jeśli przed zakupem pierwszego forda poczytałbym forum forda i forum modeno klub nigdy bym tego autka nie kupił, ludzie takie mają problemy, że strach nie wiem, co ludzie z tymi autkami robią. Dodam jeszcze, że szwagier też ma modeno kupił, bo mu doradziłem jeździ 2 lata wymiany oleje itd., na czas. Zero problemów autko ma 220 tyś km
saper13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.