Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2009, 06:29   #11
stibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2009
Skąd: Gliwice
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Smile Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Gniazdo 58 / 10A kolor czerwony

stibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 08:29   #12
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Cytat:
Napisał stibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli nie to pozostaje mi wyjąc lampy? - luktup proszę powiedz jak się wyciąga lampy no i same silniczki.
Lampy trzymają się na 4 śrubach - 2 na górze pod plastikowymi "kapslami" i po 1 z lewej i prawej strony. Do tych zewnętrznych trzeba mieć dość długi i cienki wkrętak (Torx Tx25 długi na min. 15cm). Potem już na wyczucie wyciągasz całą lampę z kloszem i odłączasz kable zasilające (chociaż przy odrobinie wprawy da się bez odłączania kabli wymontować silniczki.
Jak wymontować silniczek jest pięknie pokazane na:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie trzeba znać niemieckiego, na zdjęciech wszystko widać.

Jeżeli ktoś będzie zamawiał potencjometry u kolegi z Niemiec - proszę o info, to się dołączę (dorzucam się do kosztów wysyłki i oczywiście płacę za przesyłkę do mnie). Zająłbym się tym sam, ale ja po niemiecku ni w ząb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 08:34   #13
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Cytat:
Napisał stibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a możne jeszcze po drodze jest jakaś łączówka czy wtyczka która łączy środek kabiny z lampami.
Jeszcze mi się przypomniało: da się wyjąć kostki zasilające silniczki bez wyjmowania lamp - jak masz miernik to możesz pomierzyć napięcia na tej kostce (są 3 piny, 0, +12 i sterujący). Jeżeli na kostce jest ok (a na 99,9% będzie, jak sprawdziłeś już potencjometr w kabinie i bezpiecznik) to już masz pewność, że to silniczek, a jak silniczek, to najprawdopodobniej ten nieszczęsny potencjometr suwakowy.... Tam nic innego raczej nie ma prawa się zepsuć :-)
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 04:43   #14
stibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2009
Skąd: Gliwice
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Silniczki wymienione i wszystko OK. Światła reagują na kręcenie potencjometrem w kabinie. Wyjecie lamp okazało się dziecinnie proste wystarczy odkręcić po stronie wyjmowanej lampy cztery wkręty plus jedną śrubę od mocowania atrapy i lampa sama wychodzi. Trochę trudności sprawiło mi wypięcie silniczków, trzeba trochę mocniej pociągnąć by wyskoczyły z mocowania. Podmienić silniczki, skręcić wszystko na nowo i działa! Dołączam kilka fotek. Stibi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00152.jpg (82.2 KB, 458 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00149.jpg (83.4 KB, 461 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00284.jpg (88.1 KB, 447 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00287.jpg (88.3 KB, 446 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00299b.jpg (93.2 KB, 443 wyświetleń)
stibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 17:20   #15
stibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2009
Skąd: Gliwice
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Dzieki "luktup" za wskazowki dotyczace wyjecia lamp!

stibi
stibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 17:27   #16
makas1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: UK
Model: sharan
Silnik: 1.9 tdi AUY zmiana na ASZ
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

A gdzeie kupic takie potencjometry????Kupowal juz ktos?????
makas1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 19:36   #17
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Panowie, a ja mam pytanie odnośnie grilla. Czy jest on jakoś połączony ze zderzakiem czy można go samego zdjąć? Dzisiaj próbowałem go wyjąć, odkręciłem 4 śruby na górze grilla i za nic nie mogłem go wyjąć. Próbowałem nim manewrować na wszystkie strony ale nic z tego. Bałem się, że coś pęknie i dopiero będzie kłopotGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No dobra...trochę poczytałem i chodzi mi o wyjęcie bez zdejmowania zderzaka. Ile jest tych zapinek od grilla i jakie tam dojście?

Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 27-02-2010 o 19:56
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 09:46   #18
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Cytat:
Napisał pokakulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, a ja mam pytanie odnośnie grilla. Czy jest on jakoś połączony ze zderzakiem czy można go samego zdjąć? Dzisiaj próbowałem go wyjąć, odkręciłem 4 śruby na górze grilla i za nic nie mogłem go wyjąć. Próbowałem nim manewrować na wszystkie strony ale nic z tego. Bałem się, że coś pęknie i dopiero będzie kłopot
Nie masz prawie możliwości rozpięcia grila od zderzaka na samochodzie ale zderzak jest przykręcony pod spodem 3 śrubami i w nadkolach na chyba 4 . Następnie poprostu wysuwasz do przodu z zaczepów na rogach . roboty na 20 min.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 19:37   #19
sajonara
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Krasnystaw - Lublin - Stalowa Wola
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Coś mi się zdaje, że akurat tego grila to jest łatwo dosyć zdjąć, bez odkręcania zderzaka. W lecie zdejmowałem, bo naklejałem znaczek i poszło raz dwa, ale teraz nie pamiętam szczegółów a w garażu mam ciemność to nie sprawdzę.
sajonara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2010, 11:50   #20
imjacek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Podkarpackie
Model: Galaxy
Silnik: AFN
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: "wybite" lampy z silniczków?

Pytanie do tych, którzy zdejmowali lampy i wyciągali silniczki: czy są zamienne, czyli prawy/lewy bez różnicy, czy też do prawej lampy inny i do lewej też inny. Podobno pasują tak czy siak, ale nie mam pewności, więc uprzejmie pytam i z góry dziękuję za odpowiedź.
imjacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.