Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2009, 10:17   #1
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Unhappy Kłopot z odpaleniem

Witam

Szanowni grupowicze mam pewien problem. Szukałem w archiwum ale nie bardzo wiem jak zdiagnozować mój kłopot.

Moje autko to Mondeo 2.0 TDDI 115 KM 2001r.
Otóż stało się to drugi raz w ciągu kilku dni (dodajmy upalnych dni). Pierwszy raz po przejechaniu około 50km drugi raz dzisiaj po pokonaniu kilku kilometrów w korku i jeździe po zatłoczonych Katowicach.
Rozgrzany samochodzik zostawiłem na parkingu na około 20 minut. Wracam, chcę odpalam a tu psikus...
Akumulator zakręcił, paliwo (wydaje mi się) załapał, ale zamiast poprawnie uruchomic silnik zaczął się strasznie dławić. Świeciły się kontrolki - akumulatora i migała ciśnienia oleju.
Objaw był podobny do np.jazdy na za wysokim biegu z małą prędkością - takie dławienie, duszenie, ledwo ledwo kręcił silnik.

Dodatkowo wydaje mi się, że jak wcisnąłem sprzęgło żeby nie zgasł to jakoś tak lekko mi wpadło jak gdyby bez oporu (ale to może stres). Wyłączyłem silnik bo nic by z tego i tak nie wyszło. Odczekałem minutkę i tym razem już normalnie odpalił, puścił niewielki ciemny dymek z niespalonych oparów paliwa, i teraz jest już normalnie, bez żadnych problemów dojechałem do pracy.

Grupowicze co to może być?
Jestem na etapie wymiany oleju ale to wykluczam - miałem wymienić w czerwcu ale jakoś nie mam czasu. Filtr paliwa wymieniany był 2 lata temu - leje tylko V-Power Diesel - zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam żadnych objawów utraty mocy, zwiększonego spalania itp. Po nocy autko odpala za pierwszym razem, jak jest zimne, rozgrzane chodzi może trochę bardziej mułowato. Czy to może być coś związanego z dwumasą?
Skoro będę jechał do mechanika z wymianą oleju to od razu poprosiłbym go o diagnozę, ale na co zwrócić jego uwagę, chciałbym naprowadzić go na temat.

Proszę o pomoc

__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2009, 12:01   #2
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Panowie/Panie jakakolwiek rada, światełko w tunelu, żebym miał punkt odniesienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawów padania koła dwumasowego raczej nie odczuwam.
Słuchajcie a może to napinacz, muszę go wymienić, powinienem już dawno podczas wyminiany koła pasowego ale tego nie zrobiłem.
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 21:06   #3
sanneo
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 115 KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Witam.

Chciałbym się dołączyć do pytania kolegi, w czym jest problem?

U mnie jest dokładnie tak samo, aczkolwiek jestem na etapie regeneracji turbiny, potem zobaczymy, czy to nie będą wtryski...

Pozdrawiam.
sanneo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 15:08   #4
brono32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2009
Model: Monodeo 2002
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

ja mam taki problem:

Mianowicie mam mondeo z 2002 roku TDDI i mam problem z zapalaniem tylko na cieplym silniku. Przy zimnym zapala bezproblemowo. Poczas zapalania silnika gdy jest ciepły, wskakuje tak na 400 obrotow potem po okolo 2 sekundach podnosi sie na 850 lub gaśnie Podczas gdy silnik ma 400 obrotow strasznie zgrzyta i piszczy, wiec szybko go gasze. Czesto juz przy drugiej prubie zapalenia wskakuje odrazu na 850 obrotów, a czasem musze go zapialic z 4 razy aby wskoczyl wkoncu na te 850 obrotow. Zauwazyłem ostatnio ze jak dluzej przytrzymam go na rozruszniku to wskonczy wkoncu na 850 obrotow ( nie zawsze) ale nie wiem czy to jest zdrowe dla silnika :/

Również prosze o pomoc!!!
brono32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 18:32   #5
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Cytat:
Napisał brono32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam taki problem:

Mianowicie mam mondeo z 2002 roku TDDI i mam problem z zapalaniem tylko na cieplym silniku. Przy zimnym zapala bezproblemowo. Poczas zapalania silnika gdy jest ciepły, wskakuje tak na 400 obrotow potem po okolo 2 sekundach podnosi sie na 850 lub gaśnie Podczas gdy silnik ma 400 obrotow strasznie zgrzyta i piszczy, wiec szybko go gasze. Czesto juz przy drugiej prubie zapalenia wskakuje odrazu na 850 obrotów, a czasem musze go zapialic z 4 razy aby wskoczyl wkoncu na te 850 obrotow. Zauwazyłem ostatnio ze jak dluzej przytrzymam go na rozruszniku to wskonczy wkoncu na 850 obrotow ( nie zawsze) ale nie wiem czy to jest zdrowe dla silnika :/

Również prosze o pomoc!!!
Przy odpalaniu trzymaj rozrusznik do momentu aż dźwignie się wskazówka od obrotów, musisz na wyczucie, miałem tak samo, odkąd trzymam troszkę dłużej jest ok. Tak samo jest jak się nieumiejętnie ruszy i spadną obroty do ok. 500 - zgasić i zapalać od nowa.
lucek 23 - jakie masz obroty przy ojawach, które opisałeś?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 18:54   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Było o tym na forum nie raz, nie pamiętam jednak jakie to były tematy. Poszukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2009, 08:43   #7
lucky29
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: małopolskie
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Witam. Mam podobne objawy, tzn. zimny pali na dotyk, ciepły już nie zawsze.. Czasem bowiem przekecam kluczyk i zaczyna telepać jakby szedł na jednym cylindru czy jakoś tak (nie mam pojecia o mechanice, to tylko moje odczucie). Poraźcie coś koledzy..
lucky29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 07:39   #8
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

Andi - chodzi o to, że wcale nie wchodzi na obroty. Jest tak, że kręci coś ale nie ma "zapłonu". Gdzieś na forum wyczytałem, że może koło dwumasowe się kończy i rozrusznik ślizga się na opiłkach...
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 15:46   #9
giker70
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

miałem podobny problem ale gdy wymieniłem pompę w baku problem zniknął
pompę ta da się zregenerować koszt około 150zł
giker70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 20:49   #10
Tari
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3 Kombi/Galaxy MK3
Silnik: 3x Mondeo: MK3 2,0 130/MK3 2,0 130/MK3 2,2 155/Galaxy 2007 2,0 140
Rocznik: M2006/M2006/M2007/G2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Kłopot z odpaleniem

gdzie jest dokladnie ta pompa? w baku, kolo baku? jak kiedys samochod wisial w powietrzu to nic tam nie widzialem, trzeba sciagac bak zeby ja zobaczyc ?

a tak w ogole Andi u mnie z tego co zaobserwowalem dopoki nie puscisz kluczyka mimo, ze samochod zapali i rozrusznik przestaje krecic wskazowka nie wstanie z zera. tak samo wczoraj w avensis 2007 sprawdzalem moment odpiecia rozrusznika i obroty tez nie wstaly dopoki nie puscilem kluczyka

Ostatnio edytowane przez Tari ; 12-03-2010 o 11:12
Tari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.