Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2009, 07:52   #11
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Czy wyższa liczba centanowa nie ma dla Was znaczenia? komu mam wierzyć jak nie dystrybutorom? indywidualnym użytkownikom którzy w zaden sposób nie mogą potwierdzic swoich opini po za "wydaje mi się"? Jak wytłumaczysz że japońskie vtec'i są przystosowane do 98 a na 95 widać wyraźny spadek mocy?
.............................
Dziwne jest to że auto na biegu powinno wytracić prędkość i zgasnąć prawda? a tym czasem obroty się utrzymują i auto nie gaśnie, mimo że nie dotykam pedału gaz . Wcześniej tak nie było! Zawsze dojeżdżając do świateł auto trzymałem na biegu i w ten sposób wytracałem prędkość, tymczasem auto dojeżdża do świateł i nie wytraca prędkości tylko ją zachowuje. Na szczęscie nie zawsze tak jest, ale jednak...


Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 08-09-2009 o 07:55
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 09:15   #12
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Witaj

Ja mam wszakże TDDI ale dokładnie obserwuje to samo zjawisko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie uważam, żeby to akurat było jakąś usterką. Po prostu diesel ciągnie na biegu sam, tak już ma. Mój np. nigdy zostawiony na biegu nie zatrzyma się sam i nie zgaśnie (diesel'a nie zadusisz tak jak benzynę).
Mnie to nie przeszkadza, sprawdza się fajnie w korkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo puszczając delikatnie sprzęgło auto w pewnym zakresie wręcz przyśpiesza!
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 09:30   #13
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Zauważ SrebnaStrzała, ,ze nasze diesle nie mają linki "gazu" lecz potencjometr. Zmiana jego rezystancji powoduje, że autko dostaje więcej paliwa i jedzie szybciej. Jeśli samochód zostawisz na biegu i nóżkę zdejmiesz z gazu to jeśli prędkość zejdzie poniżej jakiejś granicznej (w zależności na którym biegu, ale na każdym) komputer na to zareaguje. Dlaczego? Ano dlatego, żeby nie zaczęło szarpać silnikiem, by nie "zdechł". To komputer sam podnosi obroty i tak ma być. Na piętym biegu ta minimala graniczna prędkość to coś około 45km/h i wtedy komuter przejmuje sterowanie i podnosi obroty do 1000-1100. Jest to normalny objaw, a jeśli nie zauważyłeś tego wcześniej to bardzo dziwne.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 09:36   #14
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

hmm... czuje się zaskoczony... Na prawde nie wiedziałem, tego i dopiero teraz to zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem że to ma zwiazek z skaczącymi obrotami na luzie które też u mnie występują.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 12:27   #15
gonzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Model: ford
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

u mnie tak samo zachowywal sie peugeot 309 z 89 roku, bez komputera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . pojemnosc 1.8, diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. po prostu na niskich obrotach sam ciagnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i powiem, ze nawet niezle bo na "dwojce" potrafil podjezdzac nawet pod wzniesienia (oczywiscie w miare niewielkie)
gonzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 12:31   #16
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

No to w przypadku Mondzia nawet jak duże wzniesienia i nóżka z gazu to pociągnie bez problemu. Sam dostosuje obroty, by nie "zdechł".
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 12:34   #17
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to w przypadku Mondzia nawet jak duże wzniesienia i nóżka z gazu to pociągnie bez problemu. Sam dostosuje obroty, by nie "zdechł".
Rozumiem że on na tyle je dostosowywuje aby nie zdechł? No dziś to sprawdze zobacze czy się nie zadławi na prostej ^^
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 13:33   #18
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Tak właśnie jest SStrzała.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 13:41   #19
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak właśnie jest SStrzała.
Tak przy okazji spotkał się ktoś z Was z takim problemem na forum jak podnoszenie szyby tylko w dół nie zależnie w która strone się przycisk nadusi ? Z kontrolera kierowcy tylna prawa idzie góra dół a z kontrolera pasażera tylko dół ?!
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 14:05   #20
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Odp: Auto samo jedzie - kolejna usterka

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że on na tyle je dostosowywuje aby nie zdechł? No dziś to sprawdze zobacze czy się nie zadławi na prostej ^^
Nie ma szansy aby zdechł. Zauważ że możesz ruszyć z miejsca bez dodania gazu. A jeśli chodzi o zdławienie to nawet pod największą górę możesz podjechać bez gazu, po prostu silnik sam cię wciągnie z jednostajną prędkością. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowienia
yarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.