Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2009, 20:46   #1
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Unhappy brak zbieżności przy skręcie kołami

Witam wszystkich. Borykam sie z tym problemem od dluzszego czasu i nie moge znaleźć przyczynyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisalem wczesniej o problemach z piszczącym paskiem wspomagania, naciagnalem pasek i piska dalej...malo tego! czuje wyraźnie, że gdy skrecam kolami, obojetnie w ktora strone (im bardziej tym mocniej to jest odczuwalne) ze kola nie mają zbieżnosci! - trą, somochod delikatnie nosi na boki o kilka centymetrow przy wolnej jezdzie na łuku, samochod przy pelnym skrecie z lekkiej górki przestaje sie toczyć a gdy tylko troche odkrece znow sie toczy. zauwazylem pewien moment podczas krecenia kierownicą do oporu, ze niedaleko konca skretu pojawia sie pewien moment oporu i jesli sie przez niego przejdzie to kierownica wrecz SAMA dokreca sie do konca! i aby ją odkrecic trzeba jej konkretnie pomoc... MAM JUZ TEGO DOŚĆ i martwie sie.... ustawilem wczoraj laserowo zbieżność i nic!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmienialem tuleje wahaczy, dolne sforznie i drążek kierowniczy bo mialy luzy.. wspomaganie mi piszczy gdy w miejscu chce krecic kierownicą i wrecz ją blokuje.... CO JEST GRANE???!! ręce mi opadają.. a jezdzic trzeba.. koledzy prosze Was o pomoc bo tym mechaniorom juz nie ufam...wale kase i wszystko na nic.. dopowiem tylko ze niedawno okazalo sie ze prawy przedni łącznik drązka stabilizatora ma lekki luz a te z tylu juz konkretny.. moze to ma wplyw?? blagam Was o pomoc bo czuje że Mondek cierpi, ALE GDZIE???!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:13   #2
Sławek Mondło
ford::average
 
Avatar Sławek Mondło
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: okolice Piły
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 130
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Kolego jakie masz felgi i jaką mają wartość ET?U mnie po wymianie na alufelgi o ET 37 kierownica przestała wracac oraz samochód przy pełnym skręcie też wynosi o pare centymetrów w bok.Pozdro
__________________
Nie każda morda pasuje do forda.Ci co ich nie pasuje mówią Ford g... wort.
Sławek Mondło jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 23:08   #3
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Z tą kierownicą to mam podobne objawy ale wiem, że umiera mi pompa od wspomagania - jak ją wymienię i nic nie pomoże to pewnie przekładnia do wymiany albo regeneracji no bo nic innego raczej nie może być.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 06:33   #4
tour de mondeo
ford::beginner
 
Avatar tour de mondeo
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Witam. w mojej sytuacji bylo tak. Mialem wypadek pojechalem na zbieznosc i powiedzieli mi ze nie da sie ustawic jej tak jak byc powinna niby jest w jakims tam zakresie dobrze ale nie oryginalnie. przy ostrym skrecie cos stuka. mechanik mowil ze po wymianie stablizatora ktory mogl uledz uszkodzeniu powinno byc lepiej. niewiem ile jest w tym prawdy ale tak mowili na przegladzie.
pozdrawiam
tour de mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 06:35   #5
tour de mondeo
ford::beginner
 
Avatar tour de mondeo
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

ps. przy wolnej jezdzie kiedy mocniej skrece kierwonica tez ona samoczynnie nie odbija i sama skreca do konca. felgi sa stalowe raczej orginalnych rozmiarow forda.
tour de mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 08:06   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Maxim, największa siła pojawia się przy skręcaniu w miejscu (to logiczne chyba) i wtedy pojawia się największe obciążenie pompy serwa. Jeżeli wówczas słychać pisk, to znaczy, że pasek się ślizga na kole pompy, pompa albo stoi, albo bardzo wolno się obraca i stąd blokowanie kierownicy. Jeżeli naciągałeś już pasek i nie pomogło, to trzeba go zmienić. Niestety - zdarza się, że luźny przez dłuższy czas pasek odkształci (wytrze) także koło pasowe i wtedy także koło jest do wymiany.

Co do pozostałych twoich odczuć - postaraj się wsiąść do innego Mondka i sprawdzić, czy nie sugerujesz się za bardzo tym, co odczuwasz we własnym aucie.
Kolega Sławek zadał istotne pytanie - czy masz standardowe koła, czy może jakieś inne, np o małym ET (odsadzone).
Czy to stało się nagle, czy narastało powoli?
Niezależnie od wszystkiego - ze skrajnego położenia kół samopowracalność kół jest zawsze bardzo mała (jak napisał Tour de mondeo), a przy bardzo szerokich oponach i odsadzonych kołach może w tych położeniach być nawet ujemna.
Napisz, co to znaczy, że koła przy skręcie trą? O co trą - o ziemię (uślizg boczny)? Czy trą o coś w samochodzie?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 08:46   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

pewnie chodzi o uslizg boczny, po ost ustawianiiu zbieznosci mam te same objewy + uslizgi boczne na mokrym przy malych skretach. Napewno tak nie bylo, dodatkowo widze ze juz podcielo opony na zewnetrznej czesci + przod dziwnie wysoko stoi. czas zmienic miejsce ustawiania zbieznosci chyba.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 16:43   #8
FrostiGMR
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Lublin/Jabłonna
Model: Volvo V40
Silnik: 1.9 DI
Rocznik: 1999
Postów: 167
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Witam. Miałem podobną przypadłość, blokowanie to nic innego było jak poślizg paska napędu pompy wspomagania, wtedy nie było ciśnienia oleju i ciężko się kręciło. Pasek nowy (chyba 5 PK 570) ślizgał się na max naciągu. A wszystkiemu winne było zużyte koło pasowe na pompie. Po wymianie śmiga że cacy, żadnego blokowania i pisków.
FrostiGMR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 18:22   #9
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

no wiec tak. jesli chodzi o tarcie to jest to poslizg kół na drodze.. czasem tak odczówalny ze czuć w srodku jak samochod coś pulsacyjnie dociąga w stronę skrętu, nawet na suchej nawierzchni! . wiem ze ten łącznik drążka stabilizatora z przodu ma lekki luz.. to moze być przyczyną tak? martwi mnie to jak on bedzie sie zachowywal z tym w zime...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 18:37   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zbieżności przy skręcie kołami -pomocy:(

Maxim, stabilizator nie ma tu wpływu, jego zadaniem jest tłumienie nadmiernego przechylania się samochodu przy pokonywaniu łuków przy większej prędkości i bocznego kołysania na większych wybojach. Lekki luz w dodatku nie pogarsza odczuwalnie działania stabilizatora, jedynie sygnalizuje (później stukaniem) konieczność zajęcia się tym elementem.

Nie odpowiedziałeś, na jakich felgach jeździsz i oponach - czy są standardowe, czy nie?

Działaj systematycznie, nie panikuj i nie wymyślaj kilkunastu różnych przyczyn. Zacznij od likwidacji poślizgu paska na kole pompy.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.