Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2009, 08:15   #81
maluch
ford::average
 
Avatar maluch
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ranger XLT & dieselek 170hp & Yaris 1.3
Silnik: 2500/2000/1300
Rocznik: 2008/2007/2007
Postów: 102
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

To, że podpisałeś, to też nie przekreśla możliwości dochodzenia swoich praw. Jest wiele możliwości. Rękojmia, niezgodność towaru z umową.
PS komplet opon zimowych pewnie tylko u nich jest wart te dwa tysiące złotych - takie same w sklepie internetowym kupisz dużo taniej.

__________________
>>>MOJA GALERIA FOTOGRAFII<<<
maluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:30   #82
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

No to mam nadzieję, że w Fieście też po 30 minutach nie będzie napięcia w gnieździe zapalniczki... Tylko po co tak długo ? Nie wystarczyłyby 3 minuty ? Jak ktoś ma dużo urządzeń, to zimą po takim czasie może się rozładować akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dochodzić swoich praw tak po ludzku mi się nie chce... Komplet kół zimowych w Fordzie ( felgi stalowe 15", opony zimowe, śruby i kołpaki) kosztuje 2300 zł, do tego spróbuję jeszcze w ramach rekompensaty wyciągnąć od nich 4 rok gwarancji ( bo trzeci rok już sobie zapłaciłem).
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:35   #83
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Hmm ,no tak szczeliłem te 30 minut ,może to jest 15 ,może 10 ,wiem że się wyłącza na pewno ale po ilu dokładnie to trzeba sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 10:24   #84
Szmer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Na Twoim miejscu zażądałbym wydania towaru zgodnego z umową. Generalnie, jeśli kupiłeś samochód jako osoba fizyczna - konsument, w przypadku gdy przedsiębiorca wydał Ci towar niezgodny z umową możesz żądać od niego (i) naprawy (ii) zamiany wadliwego towaru na towar wolny od wad. W przypadku gdyby dealer nie wykonał powyższych obowiązków masz prawo (i) odstąpić od umowy, (ii) żądać obniżenia ceny.

To że podpisałeś odbiór nie ma nic do rzeczy, dlatego że odpowiedzialność za wady fizyczne rzeczy rozciąga się także na wady, które ujawniły się w terminie późniejszym, nie dłużej niż 2 lata.

Uprawnienia powyższe przysługują Ci na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego.

Twój dealer doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego po cichu dąży do ugody z Tobą wciskając Ci opony z kołami i inne pierdoły, a powinien Ci wymienić ten samochód, jeśli oczywiście nie można wstawić ESP do posiadanej przez Ciebie fiesty. Generalnie próbuje Cię oszukać.

Moja rada jest taka, zacznij od wezwania dealera do dostarczenia rzeczy wolnej od wady. Jeśli powiedzmy w terminie 1 m-ca nie wykona tego wezwania, zagroź że zgłosisz sprawę powiatowemu rzecznikowi konsumentów i wtedy zacznie z Tobą dealer rozmawiać.
Szmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 11:44   #85
sprocket73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Jaworzno
Model: miała być Fiesta, ale nie ma :)
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Drozdek, a ja Ciebie rozumiem.
Czekałeś blisko pół roku na samochód i teraz w końcu chcesz się nim cieszyć, a nie dalej użerać się z dealerem. Zimówki się przydadzą na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprocket73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 12:08   #86
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Cytat:
Napisał drozdek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mam nadzieję, że w Fieście też po 30 minutach nie będzie napięcia w gnieździe zapalniczki... Tylko po co tak długo ? Nie wystarczyłyby 3 minuty ? Jak ktoś ma dużo urządzeń, to zimą po takim czasie może się rozładować akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dochodzić swoich praw tak po ludzku mi się nie chce... Komplet kół zimowych w Fordzie ( felgi stalowe 15", opony zimowe, śruby i kołpaki) kosztuje 2300 zł, do tego spróbuję jeszcze w ramach rekompensaty wyciągnąć od nich 4 rok gwarancji ( bo trzeci rok już sobie zapłaciłem).
Felgi aluminiowe, nie najtańsze, 4x350 plus komplet opon też nie najtańszych za 800. To i tak trochę mniej niż diler wymyślił za kół zimowych. Straszne...
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 12:25   #87
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Jak by nie było, esp to jeden z lepszych systemów bezpieczeństwa i bardzo przydatny szczególnie w zimie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 21:18   #88
niki80
ford::beginner
 
Avatar niki80
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.5 EcoBlue
Rocznik: 2019.75
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Cytat:
Jeżeli jest tak jak w mondeo to jak zamkniesz centralnym to napięcie w zapalniczce będzie przez około 30 minut ,później się wyłączy ,wiem bo nie raz zapominam wyłączyć cb radio , znowu jak odblokujesz centralny to prąd w zapalniczce znowu popłynie, co do radia u mnie dział po przekręceniu w 1 położenie stacyjki
W nowej fiescie nie ma tego myku - napiecie jest caly czas w zaplaniczce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli masz tam wlozona ladowarke do telefonu/nawigacji to mozesz ja spokojnie zostawiac nawet na pare dni w gniezdzie zapalniczki - nie rozladuje aku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (testowane empirycznie)
niki80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 21:26   #89
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

W escorcie tez jest non-stop napiecie, a w micrze, lanosie nie ma wcale co mnie wkurza. Jak chce właczyc sobie lampke i poswiecic to nie jest mi potrzebny kluczyk i włączanie stacyjki, po prostu wkładam wtyczke i już.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 05:34   #90
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

[QUOTE=niki80;1238082]W nowej fiescie nie ma tego myku - napiecie jest caly czas w zaplaniczce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na razie dla mnie to największa wada nowego samochodu, mam nadzieję, że w serwisie usuną mi te wadę i gniazdo zapalniczki podłączą normalnie. Do gniazda mam non-stop podłączony czujnik ciśnienia w oponach i antyradar i nie widzę żadnej potrzeby żeby w nocy wszyscy widzieli co mi się tam w środku świeci. Pewnie, że zawsze można odłączyć wtyczkę, pomijając to, że po kilkudziesięciu takich rozłączeniach może nawalić gniazdo, o odłączaniu po prostu nie będę pamiętał...

Ostatnio edytowane przez drozdek ; 04-09-2009 o 05:40
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.