Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2009, 13:19   #1
vivere
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: lubelskie
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Witam.
Mam mały problem a może duży - to się wyjaśni w najbliższym czasie jeśli Szanowni użytkownicy podpowiedzą mi co to jest i jak się tej usterki pozbyć. Zaznaczę, że szukałem na forum pomocy ale opisy były mało wiarygodne i nie mogłem dojść co i jak, mianowicie:
gdy manewruje na parkingu ewentualnie jadę bardzo wolno czuje na kierownicy przy skręcie w lewo delikatne przeskakiwanie, żadnych stuków i puków tylko tak jakby cośprzeskakiwało. Natomiast przy skręcie w prawo wszystko jest ok.
Jakieś ok 2 miesięcy temu byłem na szarpakach niby wszystko ok ale wymieniłem gumy na przegubach no i tylne amortyzatory ale już wcześniej odczuwałem te "przeskoki" więc nie wydaje mi się, że to wina mechanika.
Ostatnio byłe na wczasach samochodem no i po powrocie wyczółem, że zaczęło bardziej mi to przeszkadzać.
Moje pytanie - co to może być? Na forum jedni piszą żeby w układ kierowniczy wlać pare kropli oleju, inni żeby jakieś śruby dokręcić....
Proszę o pomoc.
Z góry dzięki i pozdrawiam

vivere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 13:35   #2
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Skoro czuć a nie słychać, to pewnie coś z przekładnią (maglownicą) może ślimak? Przegub zdecydowanie słychać. Ja sprawdziłbym przekładnię. "Na telefon " nie ustalisz raczej co to.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 18:15   #3
vivere
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: lubelskie
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro czuć a nie słychać, to pewnie coś z przekładnią (maglownicą) może ślimak? Przegub zdecydowanie słychać. Ja sprawdziłbym przekładnię. "Na telefon " nie ustalisz raczej co to.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli to maglownica to przeskakiwałoby tylko przy skrecie w lewo?
vivere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 19:39   #4
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Może byc. po prostu może byc uszkodzona ślimacznica w tej części, która pracuje przy skręcie akurat w lewo.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 09:22   #5
vivere
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: lubelskie
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

...a co myślicie o tym rozwiązaniu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może to by była słuszna diagnoza?
Morduje Was tak bo kurcze nie chce się pakować w koszta.
vivere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 07:05   #6
vivere
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: lubelskie
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Ok dzięki za odpowiedzi za dużo się od Was nie dowiedziałem ale i tak dzieki marctwain.
vivere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 07:36   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Nie jestem pewien jak to może się objawiać ale zwróć uwagę na górne mocowanie lewego amortyzatora, mogło się rozlecieć łożysko pozwalające obracać się całej kolumnie zawieszenia. Jeśli występuje ten stuk również na postoju to poproś kogoś o pomoc a ty osłuchaj zawieszenie. przynajmniej dowiesz się czy stuka góra czy dół zawieszenia. Zwróciłbym również uwagę na sworzeń wahacza, u mnie nic nie wyszło na szarpakach a sworzeń miał duży luz.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 07:39   #8
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Coś przeskakuje przy skrecie w lewo

Rzeczywiście, może to być łożysko kolumny. Jest ono dość cienkie i czasem się rozpada, a wtedy nawet ciężko jest z powrotem kierownicy do "prosto". Tak miałem w Boxerze. czujny jesteś jendremakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.