Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2009, 13:18   #11
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Cytat:
Napisał bossiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że to jedno i to samo. "...felgi i oponki 185/65R14 Więc zostaję przy fabrycznym 195/60/R15..." przy pierwszym oponka wyższa ale felga mniejsza przy drugim oponka niższa ale felga większa. Jak dla mnie galowy masz racje.
Większa felga - mniejszy balon, więc opona sztywniejsza, to i powinna mniej się odkszałcić pod ciężarem samochodu.

b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 14:57   #12
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Cytat:
Napisał galowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale 185 czy 195 to szerokość opony
a wysokość, /65/R14 i /60/R15 to raczej ta sama wysokość będzie?
Kolego Twoja racja jest czysto teoretyczna i sam taką miałem dopóki nie zrobiłem testu. Przykładałem oba koła do siebie i wolnostojące są praktycznie równe, ale puenta pojawiła się w chwili opuszczenia auta z podnośnika-185/65R14 usiadło sobie i auto zjechało w dół w relacji z 195/60/R15. Opona z wyższym bokiem /65 jest bardziej miękka i dlatego auto robi się niższe. Żeby nie było niedomówień i pośmic***ek to aba koła było odpowiednia napompowane, auto po zmianie kół przejechało po garażu aby amorki i sprężyny wróciły w swoje położenie i był pomiar odległości progu do płaskiej i równej powierzchni. Stąd moja opinia i wniosek. Wcześniej też sądziłem i miałem wielką nadzieję, że 185/65R14 będzie odpowiadało 195/60/R15. Bo Kolega oferował mi właśnie 14" zimóweczki za dobre pieniądze. Poza tym, to moja opinia i sugestia. Jeśli komuś nie przeszkadza że auto będzie w zimę niższe może robić co chce. Wiem że 1.6 16V wychodzi z fabryki na 14" i jeździ, bo obaj z bratem mamy foczki z 2003, tylko mój w TDCI ma z tyłu tarcze i bębny do ręcznego, a jego ma z tyłu tylko bębnowe hamulce zasadnicze no i ręczny. Ja doszukałem się takich różnic i wniosków. I zamierzam kupić zimówki 195/60/R15 Falken HS 439. Mimo wielkiego szacunku dla Dębica Frigo. Bo jeździłem i na frigo directional i frigo 2 są rewelacyjne jak dla mnie, ale w ramach testu kupię w/w. Trochę droga zabawa w test ale może akurat nie będą gorsze od dębicy.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 18:19   #13
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

szerokosc i wysokosc idzie w parze.

profil podawany na oponie to procent z szerokosci opony.

A roznica w wysokosci na wyzszym profilu niby z racji ugiecia czy czegokolwiek jaka bedzie? 5 milimetrow???


A Ty kolego boo5t3r nie pisz ze na suchej nawierzchni bez tony piasku opony mielą na 3 biegu .... bo do takich imprez potrzebujesz 3x tyle mocy i momentu co masz.

Jedynie ze opony te to jakies kartofle byly i kolo gumy nawet nie stalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to jeszcze na piachu jak na 2 biegu mieliles.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 19:00   #14
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

To jak to w końcu jest, bo nic z tego nie zrozumiałem.
Może inaczej, posiadam w tym momencie letnie opony 195/55/R15 koło dość fajnie wygląda samo w sobie, ale wydaje się małe w stosunku do wielkości nadkola. Będę kupował na przyszły rok nowe opony letnie, miały to być 195/60/R15. No i teraz nie wiem, które będą lepsze, żeby nie okazało się, że wpadając w koleiny foczka będzie tarła brzuszkiem
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 21:34   #15
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedynie ze opony te to jakies kartofle byly i kolo gumy nawet nie stalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to jeszcze na piachu jak na 2 biegu mieliles.
Opony fakt - nowe nie były, bardziej stare i zjechane, ale nie pisałem, że na suchym, nawierzchnia musiała być wilgotna i na trójce spokojnie dawało się nimi zakręcić. Nie mówiąc już o tym, że mocniejsze depnięcie ze świateł dawało pisk nieproporcjonalny do przyspieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na suchym, równiótkim asfalcie, a jak popadało, to ruszać już trzeba było ze sporym wyczuciem, a o dynamice nie było mowy. Teraz mam letnie 215/45/17 i zakręcić tym nawet na jedynce już nie tak łatwo, ale 250Nm do 185/65/14 to jednak odrobinę za duży moment Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 20:36   #16
Henio80
ford::average
 
Avatar Henio80
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: woj. Pomorskie
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Cytat:
Napisał galowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak to w końcu jest, bo nic z tego nie zrozumiałem.
Może inaczej, posiadam w tym momencie letnie opony 195/55/R15 koło dość fajnie wygląda samo w sobie, ale wydaje się małe w stosunku do wielkości nadkola. Będę kupował na przyszły rok nowe opony letnie, miały to być 195/60/R15. No i teraz nie wiem, które będą lepsze, żeby nie okazało się, że wpadając w koleiny foczka będzie tarła brzuszkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To jest fajna strona na której zobaczysz różnicę między 195/55/15 a 195/60/15 polecam ten drugi rozmiar-leprzy komfort na tych naszych dziurawych drogach. A różnica między 175/70/14 a 185/65/14 jest minimalna-pytałem o te rozmiary bo znajomy chce takie sobie założyć .Ja mam na zime wszystkie 185/65/14 takie jak zaleca ford. Pozdro
Henio80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 23:10   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Koledzy, i na naszym forum i w googlach jest mnóstwo KALKULATORÓW OPON, gdzie wpisuje się rozmiar opony i profil i automatycznie wyskakuje wynik: średnica jednej i drugiej opony oraz przyrost prędkości.
Niektóre wyliczają także , czy daną oponę można założyć na konkretną felgę.

Kolega Henio mnie uprzedził, tym nie mniej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-09-2009 o 23:12
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:07   #18
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

ale nie ma na nich nic o uginaniu się opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(post #7)
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:30   #19
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

Cytat:
Napisał Henio80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[url]195/60/15 polecam ten
Co do tego rozmiaru jedna uwaga - trzeba przeskalować prędkościomierz (czy komputer, nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), żeby właściwie odmierzał przejechane kilometry, liczył spalanie itp. Przy takim zestawie koło będzie delikatnie większe niż ustawa przewiduje, więc licznik przejechantych kilometrów będzie pokazywał mniejszą wartość niż powinien.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 20:46   #20
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Rozmiar opon?

ja mam pytanie w drugą strone
mam 195/60R15
chcę dać 205/55R16

ma ktoś taką kombinację lub widział ?
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.