Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2009, 21:55   #21
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wskaźnik AFR - Co i jak ?

Cytat:
Napisał lukasz2911 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 bary w subaru?? odwazny kolego jestesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro w takim mondeo tyle ciągnie to czemu w subaru nie ?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 17:29   #22
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Wskaźnik AFR - Co i jak ?

Nie, nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Imprezie mam 1.3 bara i ~270KM :] - spokojnie i to już wystarcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Mondeo kolego tyle ciągnie (jak mówisz do 2 bar'ów) ponieważ jest ""mniejsza" turbina" - musi wytworzyć duże ciśnienie, bo mało powietrza pompuje.
Pamiętaj, że to nie ciśnienie jest wyznacznikiem tylko ilość ładowanego powietrza.

Ostatnio edytowane przez feniu ; 28-08-2009 o 17:34
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 17:42   #23
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wskaźnik AFR - Co i jak ?

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Imprezie mam 1.3 bara i ~270KM :] - spokojnie i to już wystarcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Mondeo kolego tyle ciągnie (jak mówisz do 2 bar'ów) ponieważ jest ""mniejsza" turbina" - musi wytworzyć duże ciśnienie, bo mało powietrza pompuje.
Pamiętaj, że to nie ciśnienie jest wyznacznikiem tylko ilość ładowanego powietrza.
Wiesz... ta turbina fakt że mała pakuje na 5 biegu bezstratnie 1.5 bara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To nie jest tak że 1.5 spada w dół tylko cały czas utrzymuje to ciśnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 01:41   #24
lukasz2911
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Model: Mondeo
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Wskaźnik AFR - Co i jak ?

Wysokie doładowanie w dieslu ni jak sie ma do doładowania w benzynie. 2 bary w silniku benzynowym to juz bardzo duzo a w dieslach w dzisiejszych czasach powoli staje sie normalnoscia. ja w swoim aucie benzynowym doładowanie mam w granicach 0.8 bara a dla porowniania w transicie 1.4 .... Jak bedziesz kiedys tym subaru w krakowie to daj znacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
powrot turbo ........
lukasz2911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 08:57   #25
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Wskaźnik AFR - Co i jak ?

Byłem 3 tyg temu w KrK, a obecnie nie zanosi się, żebym się tam wybierał ale kto wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz... ta turbina fakt że mała pakuje na 5 biegu bezstratnie 1.5 bara To nie jest tak że 1.5 spada w dół tylko cały czas utrzymuje to ciśnienie
Wiem. I wiem też, że teraz regenerując turbinę na podzespołach Melett'a mogłem tego nie robić tylko wstawić turbinę STi, która też 1.5 będzie pompować do końca obrotomierza ale nie chcę tego ponieważ będzie jakieś 500-700 obrotów później wstawać, a po co mi to ?
Ten samochód nie musi być najszybszy, on musi mi dawać frajdę z jazdy. Nie chcę mieć szlifierki wysokoobrotowej tylko szybki ale i elastyczny samochód...
Co do spadku to i tak poniżej 1.1bara mi nie spada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (seria ma pika max ~0,95 :] )
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.