Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2009, 20:09   #61
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Coś słabo z elastycznością jak do czwóreczki trzeba redukować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Źle nie jest, elastyczność baaardzo w porządku, tylko w 3M kierowcy jakoś tak jeżdżą ślamazarnie że trzeba było startować z czwóreczki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdro dla wszystkich kozaków z 3M, oj nieźle popierdzielają na obwodnicy, w Stolycy nie ma tak dobrze.

Makos

__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 11-08-2009 o 20:58
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:12   #62
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał TZ_TeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jestem następny. W środę jestem umówiony w warszawskim V-techu na chipa. Też spróbuję na rozbiegówce siekierek, co sie tam pod maską zmieniło. Ciekaw jestem jaki moment wyciągnie chip z 2,2?
Skrobnę coś w czwartek a jak jakiś wykres dadzą i będę umiał tu wstawić, to się oczywiście pochwalę.
Pozdro,
TZ_TeZet
Oj, 2.2 to moje marzenie, silniczek, silniczuniek, cudeńko. Ma takieeeeego kopa, że kierownicy się trzeba trzymać, a oparcia foteli rozkładają się same.

TZ - "wrucaj na pakie" jak będzie gotowe - będziemy podziwiać Twojego dragstera !Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro

Makos
__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 11-08-2009 o 20:56
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 16:02   #63
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Byłem u panów z Kreatora Mocy i niestety nie udało się wgrać "wirusa" przez złącze. Trzeba będzie wyjąć sterownik i odczytać/wgrać na "twardo". Co się za tym kryje nie pytajcie, bo nie wiem.
Umówiliśmy się po ich urlopie pod koniec sierpnia.
Co było powodem? Chyba nowe oprogramowanie, które wgrali mi w ASO podczas ostatniej wizyty, bo zapalił sie komunikat o wymianie oleju przy 15 tyś a poprzednio był po jakiś 8-9 tyś. ASO wgrało najnowsze oprogramowanie i chyba niestety dobrze zabezpieczone.

Jedyne co się udało to pomierzyć "fabrykę" na hamowni. Wyszło 174 kuce i 422 Nm momentu. Moment wyszedł najwyższy nisko przy 2 tyś z małym hakiem a moc przy około 3,5 - 3,7 tyś. Coś takiego.
Czyli generalnie można powiedzieć, że fabryka raczej nie oszukuje w moim przypadku, bo ile mnie pamięć nie myli obiecują 175/400 z chwilowym wzrostem do 420 - co w sumie idealnie wyszło. Przebieg obecny - zbliżam się do 30 tysi.
Jednym słowem musze poczekać na zabieg jeszcze 2 tygodnie. A już się psychicznie nastawiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ot życie,
Pozdr,
TZ_TeZet

Ostatnio edytowane przez TZ_TeZet ; 12-08-2009 o 16:06
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 20:22   #64
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał TZ_TeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem u panów z Kreatora Mocy i niestety nie udało się wgrać "wirusa" przez złącze. Trzeba będzie wyjąć sterownik i odczytać/wgrać na "twardo". Co się za tym kryje nie pytajcie, bo nie wiem.
Umówiliśmy się po ich urlopie pod koniec sierpnia.
Co było powodem? Chyba nowe oprogramowanie, które wgrali mi w ASO podczas ostatniej wizyty, bo zapalił sie komunikat o wymianie oleju przy 15 tyś a poprzednio był po jakiś 8-9 tyś. ASO wgrało najnowsze oprogramowanie i chyba niestety dobrze zabezpieczone.
Niekoniecznie, ja mam S-maxa z 2007, nic mi ASO nie wgrywało a też trzeba było wyciągać komputer do programatora.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 22:21   #65
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Question Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Dla silnika 2,5 turbo benzyna znalazłem kilka opcji tuningu np:

1. Alegro lub u przedstawiciela na Polskę firmy BSR lub info ze strony firmy BSR

Ford S-MAX 2.5T Stage1 BSR 258Hp/393Nm

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2 albo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3 lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ktoś coś takiego stosował np. BSR - oni są tunerem Volvo w Szwecji więc mogą mieć pojęcie.

Czy jednak polecacie do benzyny także v-tech (Warszawa)?
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 08:33   #66
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Ironant,to ty już śmigasz s-maxem po liftingu z 2010 roku ? :559:
Tak przynajmniej masz w profilu...
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 11:29   #67
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Wink Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ironant,to ty już śmigasz s-maxem po liftingu z 2010 roku ? :559:
Tak przynajmniej masz w profilu...
Niestety nie, ale byłem zdecydowany na kupno już teraz bo w salonach sezon ogórkowy i mocno negocjują cenę (byłem w kilku salonach w Warszawie). Ale zobaczyłem w necie auto po liftingu i podjąłem decyzje że się wstrzymam. Prezentacja nowego będzie 15.09.2009 we Frankfurcie, a w salonie i tak nie ma innych na stoku tylko 2,0 diesel, reszta tylko na zamówienie (np 2,5 turbo czy 2,2 diesel), okres oczekiwania 2-3 miesiące, wiec i tak nie ma sensu teraz kupować, bo nie sądzę żeby po liftingu był duuuużo droższy, a zawsze coś ulepszą (mam nadzieje). Więc mój podpis to trochę żart, obecnie mam dwa inne auta, a na s-maxa muszę poczekać.

P.S. Poprzez forum zebrałem już dużo informacji na temat jaką konfigurację wybrać, za co wszystkim dziękuje...
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 20:16   #68
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał IRONANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie, ale byłem zdecydowany na kupno już teraz bo w salonach sezon ogórkowy i mocno negocjują cenę (byłem w kilku salonach w Warszawie). Ale zobaczyłem w necie auto po liftingu i podjąłem decyzje że się wstrzymam. Prezentacja nowego będzie 15.09.2009 we Frankfurcie, a w salonie i tak nie ma innych na stoku tylko 2,0 diesel, reszta tylko na zamówienie (np 2,5 turbo czy 2,2 diesel), okres oczekiwania 2-3 miesiące, wiec i tak nie ma sensu teraz kupować, bo nie sądzę żeby po liftingu był duuuużo droższy, a zawsze coś ulepszą (mam nadzieje). Więc mój podpis to trochę żart, obecnie mam dwa inne auta, a na s-maxa muszę poczekać.

P.S. Poprzez forum zebrałem już dużo informacji na temat jaką konfigurację wybrać, za co wszystkim dziękuje...
Ja też się dołączę:-PPGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 20:54   #69
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał IRONANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Więc mój podpis to trochę żart, obecnie mam dwa inne auta, a na s-maxa muszę poczekać ...
Teraz juz panimaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowy esiu myśle,że będzie w salonach jakoś na początku nowego roku.
Ja niestety nie mogłem czekać tyle miesięcy,bo żona nie miała by czym jeździć,
ale skoro ty masz dwa auta to dobrze robisz ,że sie wstrzymujesz,zawsze coś tam odswieżą.
Ja cały czas mam nadzieje,że będzie można przełożyć tylne lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 21:33   #70
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Tak dla informacji, byłem dziś w kolejnym salonie.

S-max 2,0 diesel. stoi do odbioru:

Titanium + pakiet platinium x

między innymi:
Metalik
Alu 17"
Xenon
sony
szyba z filtrem
zasłonki w drzwiach

zaczęli od 105.000 i pewnie nie było to ostatnie słowo, więc sami widzicie że ceny dość dobre. Tak jak pisałem wcześniej, mają tylko takie z 2,0 dieslem.

P.S. Trochę zeszliśmy z tematu.
Ponawiam pytanie czy ktoś zna chiptuning BSR dla silnika 2,5 turbo?
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.