Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2009, 22:42   #141
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Cytat:
Napisał kaszel_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój komp pokazuje cały czas od 8,9 do 9,2.
resetowałeś go kiedykolwiek ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po pełnym tankowaniu ??

Cytat:
Napisał kaszel_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżąc jednak w trasy komp nigdy nie pokazał mi mniejszej wartości niż 8,9.
jakie to trasy ??

Cytat:
Napisał kaszel_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że coś z komputerem nie tak bo przecież wskazania są nieznacznie inne dla miasta i trasy
olej kompa - policz ile ci pali od tankowania do tankowania....

Cytat:
Napisał kaszel_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tankuję Verve
zmień paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

serio

Cytat:
Napisał bielooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
srednia przedkosc 130km\h
średnia to była niższa... to była podróżna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wierze w spalanie poniżej 6/100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze przy takim obciążeniu ...

mi na autostradzie nie przekraczajac 120 (!!) spalił 5.8 na automacie...
normalnie jak sie śmiga 130-140 pali ok 6,2-6.5

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 08:53   #142
kaszel_73
ford::beginner
 
Avatar kaszel_73
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Strzelin
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
resetowałeś go kiedykolwiek ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po pełnym tankowaniu ??
Cobretti czy możesz mnie naprowadzić na zagadnienie?
Co z Vervą nie tak? Chętnie lałbym coś lepszego, ale w mojej miejscowości stacje opanował orzeł i nic innego nie ma a do Wrocławia mam prawie 40 więc tylko po wache to nie bardzo mi po drodze.
kaszel_73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 09:32   #143
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Cytat:
Napisał kaszel_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy możesz mnie naprowadzić na zagadnienie?
no czy jak tankujesz do pełna to resetujesz komp wskazujący spalanie ?

co do Orlena.. no to masz pH`a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie jest Orlen i Shell - jedno paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i LOTOS... ale chyba (podobno) też z Orlena biorą...
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 09:36   #144
kaszel_73
ford::beginner
 
Avatar kaszel_73
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Strzelin
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Szczerze mówiąc to jeszcze nie tankowałem na full (auto mam dość krótko), ale następnym razem tak zrobię tylko nie bardzo wiem jak resetuje się komputer.
kaszel_73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 10:25   #145
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

ustawiasz na licznik spalania i prawdopodobnie przyciskiem w okienku obrotomierza...
albo dłużej przytrzymaj przycisk kompa.. 2-3 sek ??
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 19:25   #146
FunTomas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

a ja przejechałem 1.000 km (400 km autobahnem, 300 po krajowych i 300 po mieście)
i średnio mój mk3 kombi 96kW spalił 5,7 l/100 km (i nie według kompa pokładowego tylko tank pod korek, ilość przejechanych km i tank pod korek i km/l) i jestem happy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 22:05   #147
vahanara
ford::beginner
 
Avatar vahanara
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: .:SilesiaTeam:.
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Teraz zrobiłem trasę nad morze: Katowice - Jastarnia. Wyszło realnie 6,5 litra. 4 osoby i bagażnik pod sufit zapakowany.
I tak a propos kręcenia silnika - zauważyłem że przy jeździe w granicach 2 tys obrotów komp pokazuje mniejsze spalanie niż przy jeździe z mniejszymi obrotami. Czyli, że w dieslu to nie tak jak w benzynie - byle szybciej się rozkulać, wrzucić jak najwyższy bieg i się toczyć...?

pozdr
vahanara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 11:55   #148
bielooo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To GRATULUJE !!! U mnie nie możliwe! Niestety! Dodatkowo widzę że kolega ma autko z tego samego roku co ja i ta sama moc! Jeśli można spytać to na jaki oleju i na jakim paliwie kolega jeździ?
Pzdr.
jezdze kolego glownie na shell v-power ewentualnie bp ultimate i bardzo rzadko orlen verva, a olej to castrol magnatec... pozdrawiam
bielooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 12:00   #149
bielooo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Cytat:
Napisał mario13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to teraz sie ubawilem po ostatnich postachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiekszosc to chyba pcha auto przy odpalonym silniku:fcp18:fcp18:fcp18
widze kolego ze z Lecznej jestes a znalem tam kilka osob i wiem jak ludzie tam jezdza i nie dziwie sie ze nie dasz rady osiagnac takiego spalania...
po prostu nozka z gazu kolego i przyspieszamy spokojnie a nie do podlogi i na kazdym biegu "do czerwonego"...
pozdrawiam
bielooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 12:29   #150
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 TDCi ile pali?

Komp u mnie wskazuje 7,1. I co z tego jak zawsze po tankowaniu jest więcej. Ostatnio w mieście średnia wyszła 8,99 !!!! W trasie 1200km 7,7l. Liczyłem na piechotę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.