Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2009, 17:34   #51
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Mam assistance, więc jak złapię gumę, to zadzwonię i muszą mnie odholować do najbliższego serwisu oponiarskiego a tam łatanie lub zakup nowej opony lub dwóch. Pytanie gdzie mnie odholują gdy złapie gumę w środku nocy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zestaw naprawczy raczej nie wierzę - jeśli uszkodzenie niewielkie (dużo powietrza nie schodzi) to dojadę do serwisu i raczej nie będę brudził całej opony od środka pianką, bo później jest chyba problem z łataniem i wyważaniem. Przy poważnym rozcięciu, rozerwaniu opony zestaw nic nie da i tak trzeba natychmiast kupić (w trasie) nową oponę. Jak znam życie to akurat nie będzie możliwe kupienie tego samego modelu, więc trzeba będzie kupić dwie sztuki (taki sam bieżnik na tej samej osi). Myślę więc, że będę woził w bagażniku piąte, standardowe koło z tym samym bieżnikiem co w pozostałych oponach. Trochę szkoda miejsca w bagażniku ale zrobiłem Śiem 70.000km bez złapania gumy i wydaje mi się, że statystyka zaczyna działać na moją niekorzyść. Wolę być przygotowany i mieć coś więcej niż tylko zestaw naprawczy.

Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 20:50   #52
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Cytat:
Napisał Lysy1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ja tez mam tylko zestaw naprawczy w S-maxie. Powiedzcie szczerze kiedy ostatnio złapaliście gumę. Ja w ciągu ostatnich 6 lat zrobiłem 400 000 km i miałem 4 kapcie (trzy rozwalone na dziurach, jedna przebita). Teraz przez 30 000 km miałbym już 2 gumy do wymiany ale dzięki XL-kom mam tylko delikatne rysy na boku opony. Pamietajcie, że zawsze w dłuższy wyjazd można zabrać zimówkę (albo odwrotnie letnią w zimie).
To powoli będzie standard we wszytkich samochodach. Jeżeli będziemy mieli takie drogi jak w Europie to problem koła zapasowego praktycznie przestanie istnieć.
Jak najbardziej, tylko 235/45/18 (lato) czy 225/55/16 (zima) są duże i ciężkie. Dojazdówka trochę lżejsza i poręczniejsza. Ja chyba teraz zabiorę jednak zimówkę, ale czas rozejrzeć się za dojazdem. Chociaż mam assistance, to jednak strzeżonego...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 21:10   #53
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Koledzy Assistance fajna sprawa, ale jak to Hit powiedział a co w momencie złapania gumy w nocy? Noc to jedno, niedziela lub inne święto to drugie a złapanie gumy gdzieś w polach to trzecie. Życzę powodzenia w czekaniu kilka godzin w słoneczku, upale lub jeszcze lepiej w mroźną noc lub dzień, przy pełnym bagażniku gratów i komplecie ludzisk na siedzeniu. Chyba dojazdówka mimo zajmowania i tak sporej ilości miejsca w bagażniku to jednak duże ubezpieczenie. Sądzicie inaczej?
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 06:22   #54
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy Assistance fajna sprawa, ale jak to Hit powiedział a co w momencie złapania gumy w nocy? Noc to jedno, niedziela lub inne święto to drugie a złapanie gumy gdzieś w polach to trzecie. Życzę powodzenia w czekaniu kilka godzin w słoneczku, upale lub jeszcze lepiej w mroźną noc lub dzień, przy pełnym bagażniku gratów i komplecie ludzisk na siedzeniu. Chyba dojazdówka mimo zajmowania i tak sporej ilości miejsca w bagażniku to jednak duże ubezpieczenie. Sądzicie inaczej?
Sądzę,że masz racje arczi.
Nie wyobrażam sobie wyjazdu "poza miasto" bez dojazdówki.
Do jazdy po mieście na co dzień nie pakuje żonie do bagażnika koła,
chociaż przy tak dużym kufrze myślę,że i tak by to nie przeszkadzało.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 09:52   #55
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Tak jak u Ciebie - srednio raz na 100 tys. km. A ostatnio chyba nawet rzadziej.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 14:53   #56
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

A ja z innej beczki.
Gdzie podstawiać podnośnik, w którym miejscu?
Mam na uwadze podnośnik hydrauliczny typu "żaba", bo taki jest na rysunkach w instrukcji.
Jest tez tam zdjęcie gdzie podstawiać, ale zastanawiam się czy od razu za tym rantem pod próg w miejscu oznaczenia na rancie czy gdzieś głebiej?
O ile z przodu zaraz za progiem jest jakies wzmocnienie to z tyłu niestety nic takiego już nie ma.
Mam nadzieję, ze nie załamie się próg jesli w ten sposób podniesiemy nasze autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 08:53   #57
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 09:20   #58
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

to się nazywa fachowa odpowiedź :564:
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 09:56   #59
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Zastanawiam się, czy kupic podnośnik trapezowy (taki jak tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) czy jednak słupkowy (w podobnej cenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Słupkowy niby pewniejszy, ale obawiam się że będzie za wysoki żeby go podstawić pod samochód na kapciu (za wysoki w stosunku do odległości gleba-próg)
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 09:57   #60
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe

Ja mam trapezowy,do 2T.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło zapasowe , s-max , zestaw naprawczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.