Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2009, 14:52   #1
moophone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2003
Postów: 20
Question Problemy z klima??

Witam,

Mam pytanie do userow Fuzji 03 z silnikiem benzynowym 1,4.

Jak wlacze klime, na luzie, slysze jak zalacza sie sprezarka ( charakterystyczne stukniecie elektormagnesu) ale juz nie slysze jak sie wylacza... przyznam ze nacodzien jezdzie innym samochodem i nie wiem czy to normane ( mialem kilka aut z klima i zawsze bylo slychac jak wlacza sie i wylacza sprezarka).
Dodaje gazu ( dalej na luzie) do ok 2 tys obr i slychac ze klima sie wylacza i zalacza po 5 sec... dziwne bo tak robi caly czas jak trzymam samochod na obrotach, wylacza i wlacza co 5 sec.
Jak sie jedzie np 30-60km/h slychac ze klima zachowuje sie identycznie,wlacza i wylacza co 5 sec.. troche ze szybko moim zdaniem, klima normalne chlodzi,szybko robi sie zimno.przy ok 70-80km/h nie slychac juz jak wylacza sie i zalacza...
Dzis napelnilem klime(tak na wszelki wypadek) okazalo sie ze byl maly ubytek.Po napelnieniu dalej sprezarka wlacza sie co 5sec i tak caly czas puki nie jedzie sie szybciej. Czy Wy macie tak samo ? moze FORD poprostu tak ma?? Procz sporego zamulenia przy przyspieszaniu nic fuzji nie dolega..
Przebieg 126 kkm.
Macie kolezanki/koledzy,moze podzielic sie jak to wyglada u Was??

Pozdrawiam,
Mirek

moophone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 19:20   #2
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

U mnie czasem w duży upał czyli tak jak teraz gdy stoję w korku zaraz po uruchomieniu silnika sprężarka czasem potrafi się załączać i rozłączać. Ale w trakcie jazdy to już się nie zdarza. Po lekkim rozgrzaniu silnika też problem ustaje. Rozmawiałem z kimś kto ma pojęcie o co chodzi i na początek polecił mi umyć chłodnicę klimy czyli tą chłodnicę przed chłodnicą. Często się zdarza że zwyczajnie chłodnica jest brudna od owadów itp przez co wzrasta temperatura i ciśnienie układzie więc czujnik ciśnienia rozłącza sprężarkę żeby zwyczajnie nie rozerwało układu. Druga przyczyna to właśnie może być wadliwy czujnik ciśnienia lub za dużo czynnika w układzie. Ale skoro piszesz że dobiłeś bo było mało to stawiałbym właśnie na ten syf na chłodnicy lub awarię czujnika. Najlepiej udaj się do jakiegoś fachowca od klimy. Ale takiego porządnego a nie operatora maszyny do nabijania. W tych czasach jest dużo pseudo specjalistów. Kupuje taki maszynę za około 15000 netto, ma kawek warsztatu, godzina szkolenia i już spec od klimy jak w mordę strzelił.
w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 20:23   #3
moophone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

Cytat:
Napisał w115 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie czasem w duży upał czyli tak jak teraz gdy stoję w korku zaraz po uruchomieniu silnika sprężarka czasem potrafi się załączać i rozłączać. Ale w trakcie jazdy to już się nie zdarza. Po lekkim rozgrzaniu silnika też problem ustaje. Rozmawiałem z kimś kto ma pojęcie o co chodzi i na początek polecił mi umyć chłodnicę klimy czyli tą chłodnicę przed chłodnicą. Często się zdarza że zwyczajnie chłodnica jest brudna od owadów itp przez co wzrasta temperatura i ciśnienie układzie więc czujnik ciśnienia rozłącza sprężarkę żeby zwyczajnie nie rozerwało układu. Druga przyczyna to właśnie może być wadliwy czujnik ciśnienia lub za dużo czynnika w układzie. Ale skoro piszesz że dobiłeś bo było mało to stawiałbym właśnie na ten syf na chłodnicy lub awarię czujnika. Najlepiej udaj się do jakiegoś fachowca od klimy. Ale takiego porządnego a nie operatora maszyny do nabijania. W tych czasach jest dużo pseudo specjalistów. Kupuje taki maszynę za około 15000 netto, ma kawek warsztatu, godzina szkolenia i już spec od klimy jak w mordę strzelił.
Chlodnice mam czysciutka, bo ok 2 lat temu zostala wymieniona na nowa( drobna stluczka poprzedniej wlascicielki, wymieniony tez skraplacz)
Bede musial poszukac w Wawie takiego mechanika, faktycznie, teraz nabicie klimy to nie problem, kazdy wiekszy warsztat ma maszyne,ale naprawic klime to juz nie kazdy potrafi.

Pozdr
Mirek
moophone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:41   #4
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

Ale czekaj, od 2 lat auto stało w garażu?
Może jest brudna, a brudzi się bo jeździsz...
w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 16:01   #5
moophone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

Cytat:
Napisał w115 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czekaj, od 2 lat auto stało w garażu?
Może jest brudna, a brudzi się bo jeździsz...
Samochod jezdzi na codzien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywisice sprawdzalem chlodnice na tzw. oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wygalda na czysta, tzn nie jest czarna i nie ma tam zbyt duzo owadow.

Pozdr
Mirek
moophone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 21:09   #6
nadrzeczny bywalec
ford::beginner
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: białystok
Model: ford fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

mam pytanie czy w waszych fusionach po załączeniu klimatyzacji załącza się wentylator na chłodnicy[ powolne obroty] czy później na normalnych obrotach, ogólnie chodzi mi o to czy fusion ma 1 i 2 bieg pracy wentylatora po załączeniu klimy czy tylko 1.proszę o odpowiedź.
nadrzeczny bywalec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 22:09   #7
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

Ja zauważyłem że obroty wentylatora są ściśle związane z temperaturą na zewnątrz - logiczne. Jak były dni że naprawdę żar lał się z nieba to wentylator wskakiwał na maksymalne obroty bo robił przeciąg pod maską i szumiało że aż miło . Normalnie to się kręci tak że go nie słychać. Więc ciężko stwierdzić który ma bieg.
w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 11:34   #8
Marek71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Fusion
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

U mnie wentylator chodzi na maksymalnych obrotach i chyba jest tylko jeden bieg pracy wentylatora
Marek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 14:14   #9
Jaraas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Leszno
Model: Fusion
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

po włączeniu klimy wentylator kręci jak szalony i wyłącza się dopiero gdy wyłaczy się klimę, ale przy tym chłodzi OK
Jaraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2009, 15:04   #10
nadrzeczny bywalec
ford::beginner
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: białystok
Model: ford fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Problemy z klima??

ja też byłem u elektryka i stwierdził że jest tylko 1 bieg pracy wentylatora przy włączonej klimatyzacji.
nadrzeczny bywalec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.