Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2009, 13:50   #51
Tao
ford::average
 
Avatar Tao
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 95
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

no o to chodzi, to kwestia gustu i tyle, a o tym podobno się nie dyskutujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktoś woli wszystko pod kolor np idzie w czerń a dla mnie super wygląda czarna buda i biała fela. A co do zarysowań to trzeba 2 razy pomyśleć czy mogę gdzieś wjechać bo każda ryska boli. pozdrawiam

Tao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 15:30   #52
clooney88
ford::average
 
Avatar clooney88
 
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: wlkp.
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 69
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Cytat:
Napisał szamo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty masz felgi te od ST, a jak dobrze kojarze to ramiona wystaja na zewnatrz poza rant felgi...
Jezdzac na takich felgach trzeba baardzo uwazac bo wlasnie te ramiona jako pierwsze sie stykaja z kraweznikiem, dlatego m.in. nie wzialem takich.
To nie są od ST ale od S-maxa. ST ma podobny wzór ale zwykły kolor srebrnych alu jak tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

moje są polerka z grafitem jak tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

konstrukcyjnie minimalnie się różnią. a zarysowane na szczęście nie ramie a ten niski ring zaraz przy rancie ochronnym opony. parkując uważam i nie dojeżdżam do krawężników a w tym przypadku żeby sięgnąć czytnika po łuku tak wyszło... właściwie to szamo myślę, że jak miałbym Twoje felgi na to samo by wyszło.

swoją drogą to świetnie ten ST do Loder'a wygląda poza przednim zderzakiem. dyfuzorek miodzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fele 20'' hehe przegięcie... spójrzcie na ostatnim zdjęciu jaka opona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CB UNIDEN PRO XL 520 + PRESIDENT FLORIDA
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=105
clooney88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 17:50   #53
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Cytat:
Napisał clooney88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie są od ST ale od S-maxa. ST ma podobny wzór ale zwykły kolor srebrnych alu jak tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

moje są polerka z grafitem jak tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

konstrukcyjnie minimalnie się różnią. a zarysowane na szczęście nie ramie a ten niski ring zaraz przy rancie ochronnym opony. parkując uważam i nie dojeżdżam do krawężników a w tym przypadku żeby sięgnąć czytnika po łuku tak wyszło... właściwie to szamo myślę, że jak miałbym Twoje felgi na to samo by wyszło.
ano roznia sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogolnie teraz sporo felg idzie w ten ksztalt..
jezeli Ci sie zarysowala przy ringu, to moja pewnie tez by sie zarysowala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozostaje mi wspolczuc :| i zwiekszyc swoja uwage, choc moje nie sa nowki i pare minimalnych defektow juz maja..

Cytat:
Napisał clooney88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoją drogą to świetnie ten ST do Loder'a wygląda poza przednim zderzakiem. dyfuzorek miodzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fele 20'' hehe przegięcie... spójrzcie na ostatnim zdjęciu jaka opona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie no tych opon to sie chyba nie pompuje, sama guma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.PP
to jest dopiero niski profil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 17:52   #54
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

BTW jak możecie to podajcie jakie macie ciśnienie przy jakim silniku/budzie/oponach!

Ja napompowałem moje kombi na 215/45 17 przód do 2,8 a tył na 2,4 ... choć nie wiem czy z przodu nie jest za twardo przy takim?!
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 17:57   #55
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Ja zaraz po wyjezdzie od wulkanizatora pojechalem napompowac na 3.0 na wszystkich kolach, ale ile jest naprawde to ciezko powiedziec, bo to byl jakis kiepskiej jakosci kompresor na stacji...

Wydaje mi sie, ze z tylu powinienes dopompowac, tym bardziej ze masz kombi...

Ja sie kierowalem informacjami z tej strony:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez szamo ; 12-06-2009 o 18:59
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 20:02   #56
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

No to na tył dam 2,5.
Mierze ciśnieniomierzem porządnym wiec pomiar jest bardzo dokładny.

Ja zawsze patrzę na powierzchnie zużywaną czyli brudna po przejechaniu na drodzę, na 2,4 już widać że cała nie dolega go podłoża. Na karteczce dla 205/50 R17 i 225/40 R18 podają coś chyba przód 2,4-2,5 i tył 2,3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 11:32   #57
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to na tył dam 2,5.
Mierze ciśnieniomierzem porządnym wiec pomiar jest bardzo dokładny.

Ja zawsze patrzę na powierzchnie zużywaną czyli brudna po przejechaniu na drodzę, na 2,4 już widać że cała nie dolega go podłoża. Na karteczce dla 205/50 R17 i 225/40 R18 podają coś chyba przód 2,4-2,5 i tył 2,3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest dobry sposob, ale ciezko jest jednoznacznie okreslic granice bieznika, bo rowki powinny byc tez z boku opony, zeby mogly odprowadzac wode...

Na tej stronce pisza, ze jak masz opone XL (a takie my mamy) to cisnienie powinno sie zwiekszyc o 0,4 bar w stosunku do zalecanego przez producenta...
Ford zaleca dla 205/50 R17 i 225/40 R18 po 2,3 bar na obie osie, wiec mysle ze 2,7 jest w sam raz.
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 12:03   #58
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Dałem 2,8 na przód i 2,5 na tył ... zobaczymy po trasie jak będzie!
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 12:56   #59
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Wlasnie wrocilem z pompowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam 2,8 na przodzie i 2,5 na tyle, ale wydaje mi sie ze z tylu mogloby byc jeszcze ciutke mniej.

Jak bylem ostatnio na badaniu technicznym, maszyneria pokazala, ze nacisk na przednia os to 894kg a na tylna 450kg, wiec prawie dwa razy mniej, nie pamietam ile paliwa bylo wtedy w zbiorniku, wiec mozna dodac jakies 30kg na tyl.
U Ciebie w kombi pewnie bedzie mniejsza roznica.

Ostatnio edytowane przez szamo ; 13-06-2009 o 13:09
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 17:46   #60
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Opony 225/45/R17 na feldze 17"/7" ET 50 ??

Ja wróciłem z trasy, z przodu te 2,8 chyba jest optymalne, z tyłu widzę że nawet i 2,6 można dowalić u mnie, ale i tak chyba już zostawię te 2,5!

Te Hankooki jednak s głośniejsze niż myślałem ... od 85 km/h już zaczyna robić się głośno w porównaniu z Brigestone Turanza ER30 205/55 R16
Ale też nie są to 4 rowkowe opony, które chyba należą do najcichszych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.