Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2009, 12:29   #911
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy, czy któryś z Was sprawdzał już tą mapę forda z 2008-2009r? znalazłem gdzieś w necie i nawet ściągnąłem. Ale obraz .iso ma około 8GB. Zgrałem to na płytkę o takiej pojemności i oczywiście jej nie widzi. W ogóle mam mieszane uczucia, czy to DVD w ogóle odczyta płytkę dwuwarstwową no ale próbować należy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I teraz moje pytanie, czy ktokolwiek wsadzał oryginalną płytę z mapą 2009 do tego napędu (nawigacji) i czy ją normalnie odczytywał? I czy ta płyta oryginalna ma naprawdę około 8GB pojemności. Bo nie wiem czy próbować na innej nagrywarce, czy dać sobie spokój, tym bardziej, że jedna pusta płytka kosztuje około 10zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 13:14   #912
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Próbowałem kilka razy nagrywać na płytę dwuwarstwową navi Toyoty, Jaga i bez pozytywnego rezultatu. Uważam, ale to tylko moje zdanie, że nasze napędy nie czytają płyt dwuwarstwowych. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej niech da cynk, na jakim napędzie nagrywał i jakiej firmy płyta. Oczywiście wiadomo, że prędkość nagrywania minimum, v<=2MB/s.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 13:40   #913
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem kilka razy nagrywać na płytę dwuwarstwową navi Toyoty, Jaga i bez pozytywnego rezultatu. Uważam, ale to tylko moje zdanie, że nasze napędy nie czytają płyt dwuwarstwowych. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej niech da cynk, na jakim napędzie nagrywał i jakiej firmy płyta. Oczywiście wiadomo, że prędkość nagrywania minimum, v<=2MB/s.
w tym wątku wyjaśniałem co mi sie działo z poprzednikiem ... nie wiem czy w tym przypadku zadzaiał ale taki był myk z poprzednią firmową Navi o Blaupunkta i Teleatlasem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 16:21   #914
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem kilka razy nagrywać na płytę dwuwarstwową navi Toyoty, Jaga i bez pozytywnego rezultatu. Uważam, ale to tylko moje zdanie, że nasze napędy nie czytają płyt dwuwarstwowych. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej niech da cynk, na jakim napędzie nagrywał i jakiej firmy płyta. Oczywiście wiadomo, że prędkość nagrywania minimum, v<=2MB/s.
no zaraz

-Orginalna plyta forda 2004/2005 ktora mialem w aucie seryjnie jest dwuwarstwowa i dziala

-Plyta toyota 20062007 z cala europa (jakies 8Gb) nagrywalem na Verbatimie i bez zarzutu
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 19:04   #915
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

No to w takim razie nie wiem co robię źle, że 2-warstwowych mi nie czyta. Nagrywałem na kilku nośnikach różnych producentów i pipa, może musiałbym spróbować na innej nagrywaece, LG i Liteon nie dają rady!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:31   #916
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, czy któryś z Was sprawdzał już tą mapę forda z 2008-2009r? znalazłem gdzieś w necie i nawet ściągnąłem. Ale obraz .iso ma około 8GB. Zgrałem to na płytkę o takiej pojemności i oczywiście jej nie widzi. W ogóle mam mieszane uczucia, czy to DVD w ogóle odczyta płytkę dwuwarstwową no ale próbować należy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I teraz moje pytanie, czy ktokolwiek wsadzał oryginalną płytę z mapą 2009 do tego napędu (nawigacji) i czy ją normalnie odczytywał? I czy ta płyta oryginalna ma naprawdę około 8GB pojemności. Bo nie wiem czy próbować na innej nagrywarce, czy dać sobie spokój, tym bardziej, że jedna pusta płytka kosztuje około 10zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ale są dostępne bez mapy Polski...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do nagrywania na DVD_DL to nie ma problemu. U mnie Verbatimy i Maxelle śmigają .
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2009, 21:53   #917
and2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKV kombi
Silnik: 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 53
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Potwierdzam to co napisał bien11 - dodam, że zrobiłem sobie kopię dwuwarstwowego oryginała i też działa- nagrywane na TDKu x4
and2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2009, 22:00   #918
alooca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: Łęczna
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 85kW
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy, jeśli ktoś jest w posiadaniu map tych "gadających" (Ford lub Jaguar) 2008-2009 - bardzo prosiłbym o kontakt poprzez PW.

Mam techniczne pytanie dotyczące tychże płyt.
__________________
Panther Black
alooca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2009, 20:43   #919
juwie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Szanowni koledzy - serdecznie po raz pierwszy witam wszystkich na forum! Wątek Denso śledzę od kiedy zostałem właścicielem C-maxa z tą nawigacją. W związku z tym iż ostatnio pojawiły się pytania na forum dotyczące mapy 2008-2009 postanowiłem wrzucic tu garść informacji gdyz od kilku dni jest ona w moim posiadaniu. Do tej pory używałem mapy JAG 2007. Po kilku dosłownie dniach testowania mogę powiedzieć że nowa mapa jest o wiele dokładniejsza i pozwala wyznaczyć drogi do nawet bardzo małych miejscowości do których JAG 2007 nie zdołała wytyczyć trasy. Nie miałem jeszcze okazji używać jej na dłuższych trasach. Zauważyłem np. że w mojej okolicy pojawiły się 3 ronda wybudowane w 2007 roku wcześniej pokazywane jako zwykłe skrzyżowania. Nowa wersja jest dwupłytowa - pierwsza zawierająca PL ma rozmiar 3,09 GB a druga 7,89 GB. Obydwie płytki przegrałem aby oryginały lezały bezpiecznie w domu - z wykonaniem kopii nie było problemu. Mapa oczywiście gada. Załaczam kilka zdjęć z mojego Denso z obydwu płyt - widac która płyta jakie państwa pokrywa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00299a.JPG (52.0 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00301a.JPG (59.0 KB, 176 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00302a.JPG (60.1 KB, 167 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00304a.JPG (60.7 KB, 161 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00305a.JPG (59.8 KB, 149 wyświetleń)
juwie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2009, 15:30   #920
past555
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk4,
Silnik: 2000 Diesel, automat
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam kolegów,
wątek o Denso trochę czytałem jeszcze "na starym forum". Jak widać nie bardzo przy tym pisałem na ten temat. Było wiele powodów, o których nie chcę pisać. Od kilku dni czytam wątek od początku i zostało mi jeszcze 20 stron, ale dzisiaj zobaczyłem post kolegi JUWIE i dlatego postanowiłem odezwać się z pytaniem.
Ja posiadam mapę Toyoty 2007-08 - oczywiście niegadającąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedługo będę miał tę do Jaga (może 2008 ale nie wiem czy nie 2007), ale

Kolega JUWIE napisał:
W związku z tym iż ostatnio pojawiły się pytania na forum dotyczące mapy 2008-2009 postanowiłem wrzucic tu garść informacji gdyz od kilku dni jest ona w moim posiadaniu.
I teraz pytanie:
Kolego jak można stać się posiadaczem takiej mapki? Ilość krajów, jakie zawiera jest imponującaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jeśli jeszcze jest dokładna no to warto by ją miećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam
past555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.