Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2009, 13:45   #61
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

napiszę bardzo dyplomatycznie:
trafiłem na bardzo uparty egzemplarz foki. gaz sie zwróci o ile kiedy kolwiek się zwróci i do żyda z tym paskudztwem!!!
dziś zrobiłem tak że skasowałem błąd sondy pojechałem na benzynie do gazownika i później przeregulował gazisko na bogatszą mieszankę min dysze z 2,0 na 2,1 i od nowa zczytał mapę.
efekt taki że foka na jedynce ma ogromny problem żeby ruszyć!!! muł totalny na gazie ale jak się rozkręci to ma dużo lepszego powera niż wcześniej... i co z tego jak z zapiętą klimą to już rowerzysta szybciej ruszył ze świateł niż ja...

jednak sonda jest braczej trachnięta. jak widziałem na wykresie to zacinała się raz na mieszance ubogiej a raz bogatej i jakoś wolno zczytywała. podobno powinna jakieś 3 razy na sekundę (słowa pana gazownika) a widziałem że jakaś zamulona była... więc wymienię sondę i jutro znowu pomajstrować przy mieszance i na tym kończę
mam dosyć...

jedno wiem napewno- rzucan palenie- to pozwoli mi zaoszczędzić jakieś 200zł na miesiąc- na sondy i inne duperele wystarczy...
pozdrawiam i zazdroszczę tym co nie mają problemu z foką w gazie...

__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł

Ostatnio edytowane przez maniekmaniek13 ; 25-05-2009 o 21:24
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 21:23   #62
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

choć raz chciałem poczekać na rozwój wydarzeń i na razie opłacało się. nie wymieniłem sondy ani przewodów ani cewki... ciężko było ale powstrzymałem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powiem wam tak... już nie raz czytałem na tym foru teksty pt: "wydałem 1500zł na to, na to, i na tamto i nie pomogło" postanowiłem że nie popełnię tego błędu i poszedłem tropem łopatologicznym. samochód zaczął przerywać na LPG a na Pb spokój i jakoś fartem wyczytałem żeby zmniejszyć przerwę na świecach- muszę wam powiedzieć że jak ręką odjął... normalnie aż sam nie wierzę, ale pomogło... nie wiem na jak długo ale foka narazie śmiga na LPG ok. niewiadomo jak długo
to do następnego problemu koledzy
pozdro
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 21:38   #63
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

Możesz zjechać majstra od gazu. Na szkoleniach uczą, że stała dielektryczna mieszanki benzynowo-powietrznej jest inna niż gazowo-powietrznej. Zmniejszenie odstępu elektrod świec to podstawa przy problemach. Z resztą jak się nie zmniejszy to cewka jest bardziej obciążona i łatwiej ulega uszkodzeniom. Poza tym wypadanie zapłonów jest sygnalizowane kontrolką Check engine. Lepiej zmniejszyć bez czekania na problemy.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2009, 22:34   #64
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

kupiłem szczelinomierz i zmiejszyłem przerwę jeszcze raz ale już profesjonalnie. na 0,7 no jest jeszcze lepiej. mam nadzieję że nic przez to nie rozwalę dodatkowo... lecz wydaje mi się że zmniejszenie przerwy nie podziała na dłuższą metę ale już będę wiedział że wymiana przewodów i cewki nie pójdzie na marne. foka pali mi ok 13 litrów gazu w terenie (auto śmiga w geodezji) i 11,3 wyszedł mi na trasie ale było 160-170 km/h taka potrzeba chwili była więc uważam że to niezłu rezultat... przez dwa tygodnie na gazie mam w kieszeni ok. 250zł- wszystko skrupulatnie obliczam i przeliczamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 14:22   #65
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

Ogólnie do różnych wypowiedzi tego wątku:
LPG jako taki nie występuje podczas rafinacji ropy naftowej, bo jest mieszaniną propanu i butanu w stosownej do pory roku proprocji.
Gaz do zapalniczek nie jest mieszaniną propanu i butanu, bo jest to izobutan - nie jest więc LPG.
Olej napędowy - do traktorów, maszyn budowlanych, czołgów i tym podobnych "stworów", a od gazu w aucie trzy ch...je w bok.:580:
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 15:35   #66
Sephot
ford::average
 
Avatar Sephot
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec SE + AGIS
Rocznik: 2003
Postów: 112
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

ogólnie odnośnie lubryfikacji ..
Mam instalacje Agis od tygodnia w swoim Focusie Sprawdziłem luzy zaworowe oczywiście przed instalacją ( na szczęście nie trzeba było nic robić .. 100 zl za takie sprawdzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Podczas rozmowy z Panem " gazownikiem " dowiedziałem sie że lubryfikacja nie jest konieczna aczkolwiek pomaga i wydłuza bezawaryjne działanie gniazd zaworowych i to mi wystarczyło by dołożyć te 200 zl , zamierzam troche pojeździć moim focus'ikiem i uważam że lepiej dołożyć te pare zl więcej... przy ogólnej cenie całej instalacji te 200 zl nie robi większej różnicy a może znacznie przedłużyć życie gniazd..
Narazie auto działa idealnie ..prawie nie zauważalna różnica działania auta na paliwie i na gazie..
oby tak dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Sephot ; 01-06-2009 o 15:39
Sephot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 17:56   #67
nos11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Wro
Model: BMW 325, 735
Silnik: 2,5
Rocznik: im starsze tym lepsze
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

Kolego maniekmaniek. Jedź do tego fachowca co ci gaz montował i niech przejedzie się z tobą-powiedz żeby ci pokazał odczyty sondy lamda podczas jazdy na gazie. Jeśli samochód dostanie mega dziwną miesznakę to od razu będzie wywalać błąd sondy lamda. Sonda ma dynamicznie pracować w swoim zakresie (nie wiem jaki jest dokładnie u ciebie prawdopodobnie 0-1V)-niech na ten temat wypowiedzą się użytkownicy aut takich jak twoje. Niech ci spisze na kartce co dokładnie ci zamontował-model listew wtryskowych, model reduktora i najlepiej zrób zdjęcia jak to masz zamontowane. Wrzuć na prv to rzuce okiem czy wszystko ok.

Do wszystkich teoretyków życiowych: słyszeliście o samochodach z fabrycznie wypuszczaną instalacją gazową? O najnowszej BMW 3 AC SCHNITZER czy o VW BiFuel? Wychodzi wiele samochodów z fabrycznie montowaną instalacją gazową i te samochody wytrzymują więcej kilometrów na gazie jak na benzynie. Czy wiecie na czym polega niby "kosmiczna technologia" pokrywania teflonem zaworów? Poczytajcie troszeczkę o tym a nie od razu negujecie zasilanie samochodów LPG jakoby niszczyło zawory. Benzyna bezołowiowa nie smaruje nic w silniku. Po to zaczęto stosować w samochodach utwardzane gniazda zaworowe by można było je zasilać benzyną nie zawierającą ołowiu. Benzyna zawierająca ołów jest tłusta i faktycznie smaruje zawory. Jeśli auto jest przystosowane do benzyny bezołowiowej to automatycznie będzie pracowało na gazie! Największym problemem jest dobranie odpowiednich komponentów LPG.

Zwiększona temperatura spalania: następuje dopiero wtedy gdy mamy zbyt ubogą mieszankę. Przyczyn jest wiele-źle ustawiona instalacja, głupota gazownika, natrętny właściciel, który przychodzi codziennie i mówi, że auto mu za dużo pali.

Lubryfikacja: działa na zasadzie wszystkich magicznych uzdrawiaczy typu motodoctor itp. Daje wewnętrzny spokój właścicielowi, że w jego silniczku nic nie ucierpi przez zasilanie LPG. Większość samochódów ma fabrycznie lubryfikację poprzez odprowadzanie par oleju i benzyny z głowicy do dolotu!

Najczęstsze przyczyny złego działania instalacji gazowych:
-słabej jakości wtryskiwacze-VALTEK, RAIL itp.
-za słaby reduktor (parametry fabryczne każdego reduktora można wsadzić między bajki). Reduktor musi mieć odpowiednią wydajność by bez problemu zasilić silnik. Jeśli wydajność będzie za mała, mieszanka będzie zbyt uboga, temperatura spalin za wysoka i wtedy szlag trafi głowicę
-elektronika-najlepszym na dzień dzisiejszy sterownikiem jest STAG 300. Jest relatywnie tani, a pozwala na wiele korekt, posiada dużo funkcji (korekta czasu wtrysku gazu po temperaturze gazu, reduktora itp). Im biedniejsza elektronika tym ciężej dostosować ją do silnika by pracowała normalnie.
-elektryka silnika-tutaj wszystko musi być sprawne. Coś będzie niedomagało i od razu mamy kłopot z LPG (z wyjątkiem starych instalacji)
-zapłon-bez komentarza
-różnica w długości rurek doprowadzających gaz z listwy wtryskowej do dysz
-zły rozmiar dysz
-źle dobrane dysze wtryskowe (wiele aut posiada bardzo krótkie czasy wtrysku i listwy nie wyrabiają)

Przyczyn jest wiele więcej, nie sposób ich wszystkich spisać. Mogę natomiast powiedzieć, że nigdy w życiu nie miałem problemów z gazem i odpukać nie będę miał. Posiadam bmw e46 323 2.5 litra z podwójnym vanosem. Jest zasilana LPG i od czasu założenia 100.000 km zrobione bez najmniejszego problemu. Jeździ cały czas na syntetycznym oleju! Od wymiany do wymiany dolewam pół litra (15.000 km). Przy jeździe miejskiej spala 15 litrów gazu wobec 13 litrów benzyny. Liczmy, że na 100 km jest 25 zł oszczędności to przy 100.000 km mam 25.000 zł! To jest wartość mojego samochodu. Jeśli ktokolwiek miałby problem z gazem może pisać na priva-jeśli będę miał odpowiednie interfejsy pomogę każdemu. W pozostałych przypadkach doradzę na co zwrócić uwagę gazownikowi, u którego jest serwisowane auto.

Na koniec chciałbym uzyskać informację po którą zajrzałem na to forum. Mianowicie jak spisuje się ford focus I z silnikiem 2.0. Jak te silniki znoszą przebiegi i jakie jest ich spalanie gazu. Mam takie auto do kupienia od znajomej i jestem zainteresowany.
nos11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2009, 18:58   #68
edward102
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Krakow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

kupiłem zagazowana fokę ,bylo fajnie do czasu.Teraz nie przełącza z benz na gaz.Diody nie świecą nie wiem co może być.Mówiono mi że może to być komputer .Miał może ktoś taki przypadek? Instalacje miał ktoś nie ciekawą.Spotkałem się z opiniami że DT Gaz system to niewypał!!!! Prosiłbym o odpowiedz
edward102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2009, 19:28   #69
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Focus 1.6 jaki gaz

To - jeśli żyje - zapytaj się Dziadka, czy przypadkiem podczas II wojny światowej Niemcy nie mieli samochodów na tzw "holtzgas", uzyskiwany w specjalnej instalacji z drewna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2009, 20:46   #70
edward102
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Krakow
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 24
Angry Odp: Focus 1.6 jaki gaz

To miał być żart?????
edward102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.