Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2009, 21:08   #21
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Moze Ci tylko brakowac zaroweczki w kontrolce swiec zarowych (V6 to nie diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i od tempomatu jesli nie posiadasz. Wszystkie inne powinny byc.

1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 12:42   #22
zemsta83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Witam a ja mam pytanie co do tematu...
mam tą samą przypadłość. U mnie potrafi przy ok 80 km/h przerzucac biegi góra dół i tak caly czas. ale nie otym chcialem napisac. mam pytanie jest moze w tej skrzyni korek wlewu oleju??? bo wczoraj oglądałem go pod spodem i spust mam a wlewu nie widze a chcialem zmienic olej.
zemsta83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 19:26   #23
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

pewnie ze jest, ale gdzie to musi jakis posiadacz automatu powiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 16:40   #24
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Popsuła mi sie skrzynia automat w mondeo mk2 2.0 16v zetec 97r biała pokrywa zaworów czy bedzie pasowała skrzynia od silnika z czarna pokrywa zaworów? numery na skrzyni sa rózne czy bedzie to razem ze soba chodziło?
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 08:41   #25
weles
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 15-08-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo V6 MK2 KOMBI
Silnik: v6 2,5l benzyna automat
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Co do korka oleju to także nie mogłem znaleźć.Ba nawet mój mechanik nie wiedział. W końcu olej wlałem poprzez miarkę oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale wlałem.
Ale jeśli chodzi o brakujące kontrolki w zegarach to sprawdziłem to i u mnie dziwnym zbiegiem okoliczności brakowało kontrolki antypoślizgu,O/D i kontrolki silnika. Dzisiaj jadę do byłego właściciela i będzie <plask>.
Oczywiście teraz kontrolka O/D miga cały czas a antypoślizg pali się na stałe! Muszę jechać na komputer i sprawdzić czego to chce ode mnie ta skrzynia biegów.
weles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 21:53   #26
weles
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 15-08-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo V6 MK2 KOMBI
Silnik: v6 2,5l benzyna automat
Rocznik: 1997
Postów: 17
Smile Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Cytat:
Napisał zemsta83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie jest moze w tej skrzyni korek wlewu oleju??? bo wczoraj oglądałem go pod spodem i spust mam a wlewu nie widze a chcialem zmienic olej.

Oleju całkowicie sam nie zmienisz. Jak spuścisz olej to zleci ci tylko połowa. Od dołu skrzyni masz taki okrągły "korek" średnicy około 7-8cm zabezpieczony pierścieniem stalowym.Wyciągasz pierścień i wyskoczy ci ten właśnie korek razem z tłoczkiem i sprężyną jaka się tam znajduje. Podstaw sobie wysoko jakiś pojemnik bo jest tam ciśnienie. Ale zleci dodatkowo z dobry litr oleju. Apropo: ubierz się w jakiś kombinezon bo ja po tej operacji nie wyglądałem rewelacyjnie. Ale olej zmieniłem i poprawiła się praca skrzyni. Warto by jeszcze filtr oleju w skrzyni zmienić ale sam na 100% tego nie zrobisz. Ja u siebie spróbowałem, rozebrałem pół przodu aby zdjąć miskę olejową która jest umieszczona nie od dołu skrzyni lecz od boku. Po zdjęciu miski ujrzałem 1001 drobiazgów skrzyni. Wszedłem do kanału i od dołu widziałem owy filtr. Lecz aby go zmienić należało zdjąć dwie kolejne pokrywy-płyty w skrzyni. A tego już się nie podjęłem bo do dziś bym pewnie zbierał części z kanału. I tak oto właśnie zmarnowałem cały dzień i nic nie udało mi się zrobić.
Zatem zmień olej jak napisałem i to wszystko co dasz radę zrobić we własnym zakresie nie niszcząc niczego.
weles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 16:34   #27
granad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2,5 v 6
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Część. Mam pytanie w sprawie obsługi automatu to mój pierwszy. Przełączenie na sport to ten wąski przełącznik po lewej stronie od lewarka ? Kiedy on działa jak widać literę E czy S?
Nie wiem do czego służy przycisk w środkowej części lewarka. Pozdrawiam.
granad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 17:06   #28
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Cytat:
Napisał granad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Część. Mam pytanie w sprawie obsługi automatu to mój pierwszy. Przełączenie na sport to ten wąski przełącznik po lewej stronie od lewarka ? Kiedy on działa jak widać literę E czy S?
Nie wiem do czego służy przycisk w środkowej części lewarka. Pozdrawiam.
Tak to ten przycisk i działa jak widać literkę S i na desce zapali sie zielona lampka z napisem SPORT,a ten drugi to Overdrive,po włączeniu blokuje 4 bieg,czasem użyteczne w mieście choć ja stosuję go jedynie przy wyprzedzaniu w trasie(aktywny jeśli na desce świeci sie kontrolka O/Doff obok SPORT)

Cytat:
Co do korka oleju to także nie mogłem znaleźć.Ba nawet mój mechanik nie wiedział. W końcu olej wlałem poprzez miarkę oleju No ale wlałem.
Bo własnie tamtędy sie wlewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez robroy67 ; 22-07-2009 o 17:08
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 18:38   #29
marcin1717
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: świętoszów
Model: mondeo
Silnik: 2.o 16v
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Witam... stałem się posiadaczem Mk2 automat... i wyczytałem w instrukcii ,że nie trzeba wymieniac w skrzyni biegów oleju.. co wy na to???
marcin1717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 08:26   #30
granad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2,5 v 6
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów w Mondeo v6 mk2 ghia automat

Cytat:
Napisał marcin1717 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam... stałem się posiadaczem Mk2 automat... i wyczytałem w instrukcii ,że nie trzeba wymieniac w skrzyni biegów oleju.. co wy na to???
Hej. To nie prawda, że nie wymienia się oleju w skrzyni biegów - według mnie. Ja wymieniłem zaraz po kupnie mondka - jest to trochę kosztowne, bo wchodzi tam prawie 9 l oleju - i cieszę się bo stary nie przypominał już oleju ani po kolorze, ani po zapachu, filtr był nie źle zapchany. Skrzynia teraz płynniej pracuje. Jeżeli twój mk ma na liczniku prawie 200 tys. to warto wymienić.
Pozdrawiam
granad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.