Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2009, 16:41   #31
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

kolego mam do dyspozycji samochód żony więc musimy sobie jakoś poradzić co do jazdy to jakimś cudem uszkodził się termostat i auto wiecznie jeździ nie dogrzane to po pierwsze a po drugie to tylne drzwi nie dają się zamknąć :-( klamka zupełnie nie reaguje. Dodatkowo mam budowę domu na karku więc samochód jest mi niezbędny.

Właśnie ponownie dzwoniłem do TU AXA i pomimo że do piątku rzeczoznawca miał sporządzić dokumentację szkody nawet TU go nie zamówiło jawnie łamane są procedury i moje prawa a ja nic z tym nie mogę zrobić :-( Poczekam do poniedziałku bo innego wyjścia nie mam

__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 16:44   #32
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

Cytat:
Napisał sokolasty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choć nie ma gwarancji, że ubezpieczalni coś się nie odwidzi i nie zechcą przeprowadzić ponownych oględzin.
Kolego co przez to rozumiesz bo jak rzeczoznawca sporządzi dokumentację a nie da i jeszcze kosztorysu to ja mimo wszystko muszę naprawić samochód.
w jaki sposób mają się odbyć dodatkowe oględziny ?
Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja o swoją kase za tylni zderzak walczyłem pół roku
ja zostałem ranny więc była policja nie może być mowy o jakimkolwiek mataczeniu ze strony sprawcy tak przynajmniej mi się wydaje
__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 20:27   #33
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

Szwagier też miał dzwona nie ze swojej winy.TU go olewało dopóki nie wysłał im rachunku z wypożyczalni samochodów(auto było mu potrzebne do pracy).Szybko zjawił się rzeczoznawca i jeszcze szybciej załatwili szkodę(kasę za wynajem oczywiście zwrócili).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 21:33   #34
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

tak też zrobię we wtorek jak w poniedziałek nie uda mi się nic załatwić
__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 00:36   #35
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

auto na koszt ubezpieczyciela można wynająć tyko jeśli miało przeznaczenie zarobkowe np. taxi lub jak się ma w pakiecie full asistance Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przerabiałem to wszystko miesiąc temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szkoda całkowita a ja już smigam autem i sterta kasy w karmanie zostałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bity przód i tył Galaxy 98r wycena 10,089 zł na konto a z konta pękło mi za wszystko z częściami z allegro wymiana ,malowanie 4180 zł i śmigam swoją furką dalej :-DDDDDDDD
pozdrawiam PZU
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 07:41   #36
sokolasty
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Stolyca Polskiey Miedzi
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V 85 kW
Rocznik: 1998
Postów: 64
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

Cytat:
Napisał ubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego co przez to rozumiesz bo jak rzeczoznawca sporządzi dokumentację a nie da i jeszcze kosztorysu to ja mimo wszystko muszę naprawić samochód.
Nie rozumiem pytania. W każdym razie rzeczoznawca z Allianz na miejscu spisał szkody i wycenił naprawę, natomiast rzeczoznawca z Hestii tylko spisał szkody, wycenę robili w centrali. Ustawa widać tego nie reguluje.
sokolasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 17:37   #37
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

Cytat:
Napisał marcysgalaxy2,3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto na koszt ubezpieczyciela można wynająć tyko jeśli miało przeznaczenie zarobkowe np. taxi lub jak się ma w pakiecie full asistance
Szwagier nie miał ani taxi ani full tylko zwykłe oc.Wystarczy trochę bardziej oficjalne pismo do TU(najlepiej od znajomego prawnika)żeby im rura zmiękła,Oczywiście wynajem na własny koszt a tylko zwrot kasy z TU.Ryzyko niestety pozostaje,że o kasę trzeba będzie powalczyć..
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 18:20   #38
Lord665
ford::beginner
 
Avatar Lord665
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO trend
Silnik: TDCI 2,0 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

Cytat:
Napisał ubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Dziś miałem przykrą przygodę mój samochodzik został dość poważnie zniszczony, przyjezdny kierowca nie raczył zatrzymać się na stopie.
Tak czy inaczej mam teraz do czynienia z AXA i nie wiem rzeczoznawca nie będzie chciał mnie oszukać
proszę osądźcie ile powinno wynosić odszkodowanie za taką szkodę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pewno za pieniadze z kosztorysu nie naprawisz tego pojazdu w ASO. Drzwi do wymiany, listwa dzrzwi TL wymiana, drzwi pl do cieniowania z technologi wraz z listwa - w kosztorysie tego nie policza ale policzy to ASO w swojej ocenie podejrzewam ze masz sporo korozji na blotniku TL i nie bedzie czeogo tam naprawiac wiec beda wnioskowac o wymiane blotnika nie widac na zdjeciu co z progiem szkieletem wewnetrznym. do tego wyciecie szybki zdjecie zderzaka tyl lampy--- oby nie wyszla szkoda calkowita jak bedziesz chcial robic w ASO. Kosztorys bedziesz mial ostro zanizony stawki za roboczo godzine nizsze o polowe do tego ubytek wartosci czesci zamiennych zanizone koszty materialow lakierniczych i stad zanizona wartosc ma to na celu to ZEBY KLIENCI NIE ZARABIALI NA SZKODACH. Mozesz sie nie zgodzic z kosztorysem. AXA uwzgledni wiekszy koszt pod warunkiem dostarczenia faktury za naprawe z ASO. Powodzenia
Lord665 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 18:49   #39
godleś
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: kamień
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 1,8
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

ja uważam kolego że nie ma tregedi z twoim autem i naprawisz je bez problemu za kase z ubezpieczalni jak wydasz z głową części używane nie są takie drogie znajdz lakiernika anie serwis i gra gitara szkoda nerwów
godleś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 22:38   #40
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Miałem dzwona proszę o pomoc w wycenie

kolego Lord665 jeśli tak jak mówisz nie chcesz na tej szkodzie zarobić to oddaj auto na naprawe bezgotówkową i nawet z papierami nie będziesz musiał latać. problem sam się rozwiąże a i spokój w duszy nastanie z tym szarpaniem się z nimi (ubezpieczalnia). jak dostaniesz kosztorys to przejdz się z nim po lakiernikach i zobaczysz co powiedzą - starczy czy nie . jeśli nie starczy to wracamy i na bezgotówkowy niech podadzą spis zakładów i ok ! myślę jednak tak jak kolega-godleś- że jeszcze na pare cegieł starczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(budowa domu) .pozdrawiam

sorki kolego Lord665
powinno być do - ubik- na początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez marcysgalaxy2,3 ; 16-05-2009 o 22:45 Powód: dopisek
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.