Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2009, 11:57   #21
zbyszek-z
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2006
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 67
Domyślnie Odp: Przegrzanie

Witam. Mam taki sam silnik co Ty i u mnie jest ten rezystor podpięty on jest odpowiedzialny za prędkość wentylatorów i może być powodem braku chłodzenia, albo spróbuj na krótko włączyć wentylator czy wogóle działają wiatraki, bo u mnie są dwa. Pozdrawiam.

zbyszek-z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 19:16   #22
Zeteczek
ford::amateur
 
Imię: C
Zarejestrowany: 09-03-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo IV 2.5T
Silnik: 2.5l Duratec-ST
Rocznik: 2008
Postów: 9
Unhappy Odp: Przegrzanie

Cytat:
Napisał Keliopis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie wrocilem z garazu. Probowalem wymontowac wiatraki "nakladke" na chlodnicy, pomijajac fakt ze nie udalo mi sie tego zrobic (zbyt malo miejsca , odkrecilem i odczepilem nakladke, ale nie mialem jej jak wyciagnac). Zobaczylem, że nie ma wczepionej wtyczki w rezystorze na dolnej czesci. Czy moze to byc powodem braku chlodzenia ? Nie wiem z jakiego powodu nie ma tej wtyczki byc moze jest to standard ? Klimatyzacja automatyczna.
Witam w klubie 'tego problemu'. co za ulga, ze nie tylko ja mam taki problem ze swym Mondeo Mk III Ghia z climatronikiem. Sorry za czarny humor. Oczywiście nikomu tego nie życzę.
Do rzeczy...
Juz jestem po wymianie rezystora na nowy, u mnie też nie było wtyczki,ale dyndały kable więc mechanik przymowcował je na tasme czarna i jest OK.
I myslalem że juz nie zobaczę wędrującej wskazówki płynu w prawo.A tu dwa temu zaczeła sie bezczelna wychylać jak jechałem raptem 1 minutę na dwójce po wyboistej drodze gruntowej. Wyjechałem na asfalt i prze jakieś 2-3 min. do skrzyżowania powedrowała do 3/4. I na szczeście nie poszła dalej, jak to bywało w zeszłym roku w czasie upałów. (oczywiście był spadek mocy silnika). W czasie postoju na czerownym potulnie spadła do pionu. I po ruszeniu ze skrzyżowania utrzymała sie jak powinna aż do domku - raptem 5 minut jazdy.
terz czekam na wymiane termostatu podobno małego.
Mechanik sugerowal od arzu obydwa wymienic , ale ze względu na braki chwilowe finansów powiedziałem zeby nie przeginał. Co byście zasugerowali?

Dzieki za za jakikoliwek odzew Mondeo-maniaków.

P.S. A czy z tym przegrzaniem może mieć związek dziwne działanie wentylacji (wyłączony przycisk A/C) - czesto sie zdarza, że spod deski rozdzielczej czy z centralnych wywierzników (jak włączony ten kierunek) wieje ciepłem też przy ustawieniu LO. A przecież jak nie wpiszę na wyswietlaczu jakieklwiek temperatury, to chyba ukłąd nie powinien ogrzewać wnetrza. Czy dobrze myśle???
Czy manipulowanie liczami temperatury bez załączonej klimy ma jakis skutek na temperaturę nawiewu?
Zeteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 18:02   #23
pawel2009
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Skąd: manchester
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przegrzanie

witajcie pierwszy raz na forum ,wiec tak mam taki problem czujnik temperatury wariuje jadac czyli gdy samochod jest w ciaglym ruchu tego problemu nie ma tz gdy za hamuje i czekam jakies 2 minuty wlacza sie wentylator bieg pierwszy potem drugi i co sie dzieje kontrolka temp zaczyna isc w gore az do czerwonego pola dzieje sie to nie ciagle ale tylko czasem wentylator chodzi ladnie plyny nie ubywa wymieniony czujnik temp i wymieniony czujnik ,chodz nie wiem czy na dobry cz.wentylatora wogole mam pytanie czy jest roznica miedzy czujnikami wentylatora tz on jest taki sam bo wlozylem i pasuje ale czy moze byc roznica bo np byl wyjety z innego silnika i dlatego dalej sie tak dzieje ze sie grzeje .Co jeszcze gdy pokazuje ze temperatura jest na czerwonym polu to woda w zbioniku jest nie zagrzana nic sie nie dzieje z samochodem ,ruszam i chyba powietrze chlodzi snilinik i odrazu wraca do do 90 mechanik mowi ze to dziwne moze komputer cos swiruje ale bledow zadnych nie ma bo podlaczal albo pompa wody do wymniany juz sam nie wiem wkurza mnie to prosze o pomoc mk3 1,8 2001r
pawel2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 18:10   #24
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Przegrzanie

jak masz go od niedawna to pewinie bedzie pampa
davideee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 17:00   #25
pawel2009
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Skąd: manchester
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przegrzanie

hmmm ok dobra jesli pompa to nie ma problmu 125 futnow wymiana myslalem jeszcze ze chlidnica jakas stara i dlatego sie tak dzieje..! tak wogole to gdy zaczela temperatura pokazywac full zadzwonilem do mechanika i mowil mi zebym sprawdzil rury biegnnoce do chlodnice ta po prawej stronie jak stoi sie na wpsort samochodu jest goraca ale ta po lewej na dole zimna tz napewno nie tak ciepla jak ta...! nie wiem juz co robic nie chche wydawac kupe kasy na naprawde bo ten samochod kosztowal 800 funtow heh sory za szczerosc ale tani byl a tu naprawy przekrocza jego wartosc..!! a i jescze jedno pytanie czy tak mozna jedzdzic czy trzeba to koniecznie naprawic dziekuje
pawel2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.