Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2009, 12:50   #1
Malkolm4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,016v
Rocznik: 2001
Postów: 2
Angry Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

Witam ford mondeo 2,0 145KM problem z pompą paliwa wymieniłem na nową ,silnik odpala początek jazdy jest ok a po rozgrzaniu samochud traci moc nie reaguje na pedał gazu ,jagby nie dostawał paliwa ,reklamowałem pompę w warsztacie gdzie mi ją wymieniano ,po zamontowaniu nowej było ok ale tylko przez kilka kilometrów . Dodam że pierwsza pompa dawała za niskie ciśnienie było 2,5 -3bary a ma być 3,8 po wymianie na zalecaną problem powrócił.Wymieniłem filtr paliwa, przewody ,świece cewkę czy ma ktoś jakąś rade co dalej,czy może być tak brudny zbiornik aby zatykało sitko na ssaniu pompiy. Proszę o radę.

Malkolm4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 19:20   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

A katalizatora nie masz zapchanego ? Wiem ze do cisniena pompy to nic nie ma, ale do reszty objawow sie zgadza. A skoro wymiana pompy nie robi roznicy to moze slepy trop.
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 21:28   #3
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

Ja też mam u siebie a autku z identycznym silnikiem spadki mocy. Podłączony do kompa Mondek nie pokazuje żadnych błędów. Też zastanawiałem się nad pompą paliwa. Ewentualnie kolektor i wywalenie klapek. Chociaz mi na luzie nic nieklekocze, tylko jak dodaję gazu mam wrazenie ze slysze jakis metaliczny dzwiek. Co to może być???
__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 21:41   #4
Martin13
ford::beginner
 
Avatar Martin13
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0/145ps
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

Kolego ja ostatnio miałem podobny problem z moca,obroty dochodziły do 4,5tys.chwila przerwy i bardzo powoli do 6tys.max przy gazie wcisnietym w podłoge.Oprocz tego cos sobie stukało wiec mechanik powiedział ze to przez te nieszczesne klapki.Dzisiaj jestem po wymianie(usunieciu tych klapek)co sie okazało,ze ten pret był cały urwany,oprocz tego 2 ostanie klapki były całkiem urwane i zatkały te wloty powietrza,dlatego auto tak muliło.Teraz całkiem inna jazda,obroty kreca do odciecia i nic nie muli(teraz wiem ze mam 145km)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Jedyny problem ktory został to te stukanie(chyba okolice rozrzadu)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martin13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 07:53   #5
Malkolm4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,016v
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

Witam na czym polega ten demontarz klapek i z czym się to je .Dodam że auto na gazie pracuje idealnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malkolm4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 13:06   #6
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 2,0 16V 145KM

Cytat:
Napisał Malkolm4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam na czym polega ten demontarz klapek i z czym się to je .Dodam że auto na gazie pracuje idealnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpisz w szukajce kolektor ssący - bardzo dużo było o tej "pięcie achillesowej" Mondeo benzyniaków.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.