Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2009, 20:02   #1
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Fotele z MK1 do MK2?

Witam posiadaczy Galaxy. To mój pierwszy post na tym forum. Jestem na etapie poszukiwania Galaxy MK2 z początku produkcji, czyli rocznik 2000-2001. Dzisiaj oglądałem 2 egzemplarze z roku 2001, pierwszy 2.3+lpg sekwencja, drugi 2.3 benzyna. Wsiadłem w auto, zrobiłem ponad 500km i oba okazały się porażkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale nie o tym chcę opowiadać....mam pytanko odnośnie foteli 3 rzędu. Otóż te fotele nie są mi niezbędne, ale czasem mogłyby się przydać. Oba oglądane przeze mnie Galaxy miały po 5 foteli. Ale mam "w rodzinie" właściciela galaxy MK1 z 7 fotelami - z czego 2 leżą w garażu. Czy fotele z MK1 da się założyć do MK2??
P.S. Jeżeli napisałem w niewłaściwym dziale, albo popełniłem inną gafę - sorry, nie krzyczcie na nowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 20:15   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Fotele drugiego i trzeciego rzędu pasują z MkI do MkII (i odwrotnie rzecz jasna).
Różnią się tylko wyglądem zewnętrznym.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 20:24   #3
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj oglądałem 2 egzemplarze z roku 2001, pierwszy 2.3+lpg sekwencja, drugi 2.3 benzyna. Wsiadłem w auto, zrobiłem ponad 500km i oba okazały się porażką
a co z nimi nie tak ? zarżnięte ?
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 20:30   #4
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał bary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotele drugiego i trzeciego rzędu pasują z MkI do MkII (i odwrotnie rzecz jasna).
Różnią się tylko wyglądem zewnętrznym.
Tak sądziłem, bo "na oko" rozstaw mocowań się zgadzał. Dzięki za potwierdzenie.

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co z nimi nie tak ? zarżnięte ?
Pierwszy, srebrny 2.3+lpg, rok 2001. Nie działał obrotomierz, wskaźnik temperatury, klima, centralny zamek w jednych drzwiach. A auto miało nie wymagać wkładu finansowego. Progi były pomalowane srebrzanką bezpośrednio na rdzę. Właściciel okazał się handlarzem, choć podczas kilkunastu rozmów przez telefon, wspominał, że autem jeździ od 2006 roku. Na miejscu okazało się, że nie on a "wujek"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a on jechał nim tylko 200kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zimny silnik pracował równo, ale już po złapaniu temperatury falowały obroty. Przez telefon dowiedziałem się, że auto miało przygodę lewym przodem (lekko). Na miejscu okazało się, że również prawym przodem i tył też był podejrzany.

Drugi, bordowy, 2001r., 2.3 sprowadzony, opłacony do rejestracji. Brak zagłówków z tyłu, brak koła zapasowego, łyse opony, jedna przycięta od wewnętrznej. Malowany po obu stronach do linii okien (znalazłem z jednej strony kawałek taśmyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a z drugiej pomalowaną uszczelkę. Silnik grzechotał - prawdopodobnie ślizgi łańcucha się kończyły. No i to była wersja "kryzys" - bez halogenów, komputera, rolety, stolików w przednich fotelach.

Tyle, co zrobiłem sobie wspólnie z ojcem i szwagrem wycieczkę przed świętamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 15-04-2009 o 20:52
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 20:48   #5
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Grzaniec bądź czujny, jest tyle szajsu i złomu, że lepiej się 3 razy zastanowić niż później wydać fortunę !
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 20:53   #6
Tomek252
ford::average
 
Avatar Tomek252
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: WLKP Kaźmierz k. P-ń
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 65
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Wiem coś o tym! Obejżałem całą masę aut zanim kupiłem swojego... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mondeo 1.8TD '96r., jest Galaxy ,96r
Tomek252 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 21:31   #7
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzaniec bądź czujny, jest tyle szajsu i złomu, że lepiej się 3 razy zastanowić niż później wydać fortunę !
Jestem, jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie sprzedałem jeszcze swojego auta, choć kupujący już jest umówiony na 14.04. Dostał ok. 150 zdjęć i blisko 3 strony a4 szczerego opisu. Wydaje się, że jest zdecydowany, ale zobaczymy czy kupi. Na razie jest mocno zainteresowany. A nawet jak sprzedam, będę miał czym jeździć w poszukiwaniu Galaxy - po prostu będę podbierał małe autko żonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sprawa, że nie spodziewam się salonowego stanu w 8-9 letnim aucie. Ale moje obecne 10 letnie kombi jest w zdecydowanie lepszym stanie niż obejrzane dzisiaj "okazje" czy "igiełki:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przeglądam ogłoszenia, ale dalej niż 150km nie mam już zamiaru jeździć - po prostu szkoda mojego czasu i zdrowiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A miałem jeszcze dziś lecieć do Wrocławia. Jednak sprzedający miał przysłać VIN. Niestety - po wysłaniu SMSem mojego maila, przestał odpowiadać na moje telefony....więc też musiała być "igła"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 21:43   #8
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc też musiała być "igła"
oj tak z udokumentowanym przebiegiem zapewne :-) :-) :-)

przed zakupiem galaxy oglądałem jednego sharana, ogólnie spoko ale zbyt piekny lakier miał na swoje lata, sprzedający zapewniał, że bezwypadkowy i nie malowany a ja udawałem, że się nie znam na furach. Więc gada się kleiła i już myślał, że sprzeda - ja tylko jeden tekst, że jutro wpadnę na ogledziny z rzeczoznawcą pzm, i jak się okaże, że mówi prawdę to biorę jak nie to płaci za oglądziny ON. Nabrał wody w usta i jeszcze nie zdążyłem do domu wrócić i przysłał sms-a , że sprzedał......w 20 minut !!!!!!!!!!!!!! innemu
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 21:51   #9
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

Akurat cyferki na liczniku nie są dla mnie najważniejsze. Potrafię ocenić stan silnika na podstawie oględzin, odsłuchu i jazdy próbnej. I wiem, że auto blisko 10-letnie, klasy Van, nie będzie miało małego przebiegu - znaczy może się trafić taka okazja, ale to jak 6 w lottoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Natomiast po VIN chciałem głównie sprawdzić wersję wyposażenia, rocznik i przede wszystkim czy nie była to przekładka z wersji UK. A właściciel i tak się przestraszyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

BTW. Da się na tym forum ustawić powiadomienie na maila o odpowiedzi w moim wątku? Udzielam się na Autokącik.pl (aktualnie leży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i jest to tam bardzo wygodne...
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 21:56   #10
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Fotele z MK1 do MK2?

panel użytkownika
subskrypcje tematów w folderze
i ustawiasz na dole wybrane wątki rozwiń listę i np. automatyczne powiadomienie :-)
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.