Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2009, 23:44   #1
miko34
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: uk. cambridge
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115bhp
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie światło stopu

witam , chcialem zadac pytanie odnosnie swiatla stopu tego na tylnej szybie zaznaczam ze w lampach mam stop tylki nie ma tego ma tylnej szybie kabelki wczoraj naprawilem i sprawdzilem po nacisnieciu hamulca brak zasilania na tym kabelki to jest czarno czerwony kabelek idzie wlasnie to tego swiatla jesli ktos wie czy moze jest jakis osobny bezpiecznik niz ten od stopu co jest w lampach lub zkad leci zasilanie na ten kabelek co prawda nie sprawdzalem jeszcze cujnika stopu pod pedalem jesli ma ktos jakies sugestie to czekam na podpowiedzi gdzie szukac ...

miko34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 10:55   #2
SONY
ford::average
 
Avatar SONY
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.8
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: światło stopu

Czujnik zostaw w spokoju. Czujnik jest tylko jeden, bezpiecznik też, więc jeśli jak pisałeś zapalają się główne światła stopu to brak jest napięcia na kabelku zasilającym trzecie światło. Sprawdź czujnikiem czy jest zasilanie na końcu tego kabelka (na wejściu do obudowy światła), jeśli nie ma szukaj poniżej. Zobacz jego przejście przez klapę, tam często kabelki lubią się przetrzeć. W ostateczności podłącz się nim do zacisku żarówki stopu w lampie.
SONY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 18:09   #3
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: światło stopu

Nie ma sensu podłączać się pod lampę bo będzie to rozwiązanie doraźne,a i tak zaraz przestanie działać centralny, wycieraczka i ogrzewanie szyby.Wiem z doświadczenia ,że jak się przetarł jeden to poleci zaraz reszta.Moja rada;zdejmij plastik na słupku klapy i na słupku nadwozia wytnij wiązkę od połowy jednego słupka do połowy drugiego i wlutuj nowe przewody ja tak zrobiłem i mam luz.
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 19:25   #4
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: światło stopu

Najprostsze sprawdz zarowki w 3-cim swiatle stopu.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 23:03   #5
miko34
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: uk. cambridge
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115bhp
Rocznik: 2003
Postów: 82
Smile Odp: światło stopu

witam, no cóż ciagniecie zasilania do tej lamki od swiatla stopu nie wchodzi w gre musze znalezc przyczyne myslalem ze bedzie w skrzynce jeszcze jeden bezpiecznik do tego swiatla stopu w klapie osobny niz do glownych swiatel stopu to by nawet wydawalo by sie byc rozsadne rozwjazanie zwazywszy to ze w tej przelodce klapy czesto sie sypia przewody i nieraz robia zwarcie a co zatym idzie wywalaja bezpiecznik co wrezultacie powoduje brak glownych swiatel stopu gdybym to ja byk konstrukrorem tego to wlasnie bym tak zrobil niezalezny przewod do tego swiatla w klapie i niezalezne zasilanie glownych swiatel stopu hmmm skoro wy piszecie ze jest tylko jeden bezpiecznik to sie troche rozczarowalem tym interesem kolega podpowiadal zeby sprawdzis zarowki wlasnie od tego zaczolem ale pisalem wczesniej ze brak zasilania na tym przewodzie byc moze ponizej tej przelotki w slupku jak to ktos podpowiadal co mi sie nawet podoba to wyciecie tej wiazki i zrobienie z nowych przewodow poki co jeszcze sie nie zabieram za robote bo pogoda nieodpowiednia jakby ktos cos wymyslil to niech sie niewstydzi i kliknie cos
miko34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 18:47   #6
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: światło stopu

miko34 100% daję ,że właśnie w tej gumowej osłonie poleciał przewód.Ja za pierwszym razem chciałem ten przewód zreanimować pod gumą ale to rozwiązanie wystarczyło na miesiąc otwierania klapy.Poczekaj aż przybędzie stopni i atakuj.Przygotuj sobie różne przekroje bo są kable grube do ogrzewania szyby,ale są taż impulsowe cienkie w sumie jest ich chyba 14 ,jest co lutować!
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.