Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2009, 20:02   #1
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć i jak odliczyć vat ?

Witam.

Niedawno kupiłem Forda BWY Mondeo 2.0 TDCI 130 KM KOMBI w książce pojazdu ma wpis że posiada homologacje nr PL*0912*04 na ciężarowe w dowodzie i wszędzie jest wbite że jest ciężarowy. Ale księgowa che papier z homologacją żeby był dla urzędu skarbowego. Skąd to mogę odzyskać? Jakiś duplikat czy coś takiego. Do kogo się zgłosić?


Ostatnio edytowane przez klemensss ; 17-03-2009 o 15:41 Powód: Rozbudowa tematu o podatek vat.
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 21:18   #2
rombu
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Goczałkowice Zdr.
Model: mondeo mk4 Ghia
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

Musisz zwrócić się do generalnego importera Forda podać VIN i powinien Ci udostępnić odpis z homologacji
rombu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 22:36   #3
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

Dziękuję bardzo za informacje. Bardzo mi Pan pomógł. Pozdrawiam
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 11:22   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

Cytat:
Napisał rombu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz zwrócić się do generalnego importera Forda podać VIN i powinien Ci udostępnić odpis z homologacji
NIEEEE!

Koledzy, znowy powtarzacie stary błąd.
Co innego samochód ciężarowy w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym (to co masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym) a co innego samochód ciężarowy w rozumieni Urzędu Skarbowego.

Samochód może być ciężarowy dla policjanta (wpis w dowodzie) ale jest jednocześnie osobowy dla Urzędu Skarbowego.

Wiem, że ze względu na zmiany w przepisach skarbowych trzeba było robic dodatkowe badania dla urzędu skarbowego.
Nie jestem pewien - chyba jest ważna długość przedziału bagażowego i pasażerskiego czy jakoś tak.

Sam papier, że auto jest ciężarowe w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym NIC Ci nie da.
Niestety księgowa ma rację.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 11:54   #5
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

Ja to rozumiem co ty piszesz, ale jakoś 2 miesiące temu unia europejska orzekła że nasze przepisy co do aut cięzarowych są niezgodne i teoretycznie musi wrócić stan prawny z dnia poprzedzającego nasze wejście do uni europejskie w związku z tym samochód z kratką jak był w 2004 roku ciżarowy tak dziś znowu jest ciężarowy dla Urzędu skarbowego ale musze mieć to świadectwo homologacji zgodnie ze stanem z książki pojazdu. A nie mam tego papieru i chce go odtworzyć. Dlatego pytałem gdzie mam sie zwrócić w sensie do kogo. Bo nie wiedziałem czy do tego jest jakiś specjalny urząd w sensie np: patentowy który gromadzi takie dane. A teraz juz wiem że po odpis moge się zgłosić do serwisu i powinni mi wydać. jestem ciekaw ile to kosztuje. ?
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2009, 17:18   #6
rombu
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Goczałkowice Zdr.
Model: mondeo mk4 Ghia
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

O tym pisałem, teraz w myśl orzeczenia UE będzie można odliczać VAT od samochodów z kratką ale warunek, że zostały sprzedane przez sieć jako homologowane ciężarowe i tylko te samochody oraz te, które są ciężarowymi w myśl obecnej ustawy o VAT - klemensss myśli dobrze - aby odliczać vat musi odzyskać odpis homologacji, z którego wynika, że samochód był sprzedany jako ciężarowy. Oczywiście musi teraz też spełniać te warunki (kratka plus odpowiednia ładowność)

Ostatnio edytowane przez rombu ; 14-03-2009 o 17:21
rombu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 15:37   #7
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Homologacja na ciężarowe jak odtworzyć ?

No to ruszyłem poważny problem w naszym kraju dotyczący podatku VAT i aut ciężarowych i interpretacji przez Urzędy SkarboweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podzielę się z Szanownymi kolegami własnymi doświadczeniami co do podatku VAT przy zakupie Forda Mondeo BWY 2.0l TDCI 2004r kwiecień - Ciężarowy.

Zakupiłem autko w lutym 2009r od pierwszego właściciela firmy która ładnie wystawiła mi fakturkę VAT na moja firmę. Autko ma świadectwo homologacji na ciężarowe i ładowność do 694 kg. Zgodnie z przepisami obowiązującymi do dnia 30.04.2004 r było to auto ciężarowe dla Urzędów Skarbowych. Po zmianie przepisów już ciężarowym nie było... do dnia kiedy wyrok wydała Unia europejska że przepisy które Polska wprowadziła są niezgodne z przepisami Uni i że tak naprawdę to muszą obowiązywać przepisy z przed 1.05.2004 roku. W związku z tym Minister Finansów połapał się że dali plamę i wydał wytyczne


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wyrok ETS - skutki w podatku od towarów i usług

W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich z dnia 22 grudnia 2008r. w sprawie C-414/07 Magoora sp. z o.o. uprzejmie informujemy, że w dziale Podatki / System podatkowy / Podatek od towarów i usług / Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów opublikowano pismo Ministra Finansów w ww. sprawie.


w związku z tym zadzwoniłem do
Krajowej Informacji Podatkowej 0801 055 055 i tam udzielono mi informacji że jeśli autko przed 1.05.2004 rokiem było ciężarowe i ma homologacje i ładowność powyżej 500 kg to nadal jest ciężarowe dla Urzędów Skarbowych i mam prawo odliczyć VAT w 100% i odliczać VAT od paliwa. No więc dzwonie do mojego Urzędu Skarbowego I Urząd Skarbowy w Poznaniu i pytam kobietę co i jak a ona mi na to że nie że to jest autko osobowe i mam się wypałować. Ja jej na to że dzwoniłem do krajowej informacji podatkowej i powiedzieli mi co innego ona na to że ona ma racje i koniec dyskusji.

No i kto ma racje i co zrobić w takiej sytuacji normalnie polska to dziwny kraj... a dodatkowo dodam że inny Urząd Skarbowy w Wągrowcu respektuje nowe przepisy.

Proszę szanownych kolegów o swoje doświadczenia w tej sprawie i opnie a może jakiś urzędnik skarbowy jeździ Fordem i coś nam doradzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.