Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2009, 09:15   #51
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

A no tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie zauważyłem tego zdania o kompie hehe.Chodzi o ten panel na desce rozdzielczej którym ustawiamy temp itd?Dużo zapłaciłeś za taki panelik jak sie zepsuł?

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 11:35   #52
nieumialek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Berlin
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 27
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

Witam .Doradci który osuszacz wybrać, i czy ma znaczenie ilu gramowy. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nieumialek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 20:55   #53
rciechan
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 VR6 AMY
Rocznik: 1998
Postów: 220
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyjąć silniczek z wentylatorkiem i przelutować wszystkie luty na nim. najpierw dobrze jest zlać całość jakimś kontaktorem ale zapewne to właśnie jest Twoim problemem. nie ma zasilania bądź sterowania wentylatorka.
nie trzeba od razu tak drastycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czestym powodem migania i wyskakiwania tego bledu jest zbyt malo czynnika w ukladzie - sam zreszta to przerabialem, migalo, blad wyskakiwal a klima dzialala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rciechan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 21:16   #54
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

no tak pewnie masz rację, tylko przeczytaj wątek od początku...



Cytat:
Napisał bodzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz na krótko, wypnij wtyk połącz niebieski z niebiesko-czerwonym i znowu poczujesz zime Ale musisz mieć pewność czy jest czynnik w układzie, jak nie masz to delikatnie wciśnij zaworek i zabacz czy syknie.
No i dzisiaj się zrobiło ładnie więc miałem plan coby puścić klimę na krótko i zonk...
Tak sobie swobodnie piszecie o zwieraniu kabelków, i że je widać... a u mnie mogę zobaczyć jedynie dolną część filtra... mógłbym spróbować wypiąć kostkę (jakoś) i tam oszukać a później ją wpiąć, ale naszło mnie pytanie jedno... Jeśli klima wystartuje po oszukaniu presostatu to co to będzie oznaczać?? czy będę mógł tak jeździć z tą zworą czy to tylko testowo i natychmiast wypiąć?? a jeśli nie wystartuje to czego dalej szukać?? Jeszcze raz podkreślę, że czynnik mam.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 15-03-2009 o 09:51
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 17:40   #55
radziobest
ford::beginner
 
Avatar radziobest
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benz +lpg
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

witam
oczywiście klimatyzację zaleca się sprawdzać dwa razy do roku przed sezonem letnim na wiosnę oraz po sezonie na zimę
co najmniej raz do roku należałoby w/g zaleceń sprawdzać stan chłodziwa i oleju oraz wymianę oczywiście dwa razy do roku zalecam czyszczenie najlepiej nie środkami płynnymi czy w aerozolu najlepsza znana mi metoda to bezinwazyne czeszczenie i odkażanie ozonem który sterylizuje cały układ ze śmierdzących pleśni i grzybów jeśli chodzi o filtry to też zalecana jest zmiana dwa razy do roku i to niezależnie czy jest to zwykły filtr czy nasączony węglem aktywnym oczywiście te z węglem są trwalsze
pozdrawiam radziobest
radziobest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 13:39   #56
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Dzisiaj ładna pogoda więc postanowiłem położyć się pod autem.
Zwarłem te dwa kabla ale klima nie ruszyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zwarłem na wolnej wtyczce i na wpiętej też. Nic nie dało. Ponieważ kiedyś miałem podejrzenia co do sprawności sprzęgiełka więc zadałem napięcie na nie i zaskoczyło, postanowiłem więc zrobić test "na rzywca" i z podpiętym na krótko sprzęgiełkiem puściłem klimę. Szła jak burza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc, skoro problemem jest brak napięcia załączającego sprężarkę to może tylko jakiś przekaźnik??

robię UP, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno ktoś wie co powinienem ugryźć w następnej kolejności... Serio proszę o jakieś sugestię bo robi się ciepło... a jak wiemy tym autem bez klimy nie da się jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 15-03-2009 o 09:51
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 09:25   #57
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

no więc tak - dla potomnych
okazuje się, że jednak jest bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prawy górny róg panelu z bezpiecznikami - 7,5 A

klima działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przepalił się tak, że "z zewnątrz" nie było widać, Postanowiłem sprawdzić stan kabli za bezpiecznikami i wtedy... eureka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wsadziłem bezpiecznik, usłyszałem znajome pstryk i poczułem chłodek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdro :564:
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 18:27   #58
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

No widzisz jakie to proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na przyszłość jakbyś szukał przekaźnika sprężarki to jest w skrzynce za akumulatorem taki czarny, nr nie pamiętam ale dopisze.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 18:37   #59
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

dopisz bo są tam 3 albo 4 wszystkie takie czarne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał bodzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz jakie to proste
proste?? to trwało ponad pół roku i kosztowało ... eh
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 18:46   #60
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

Bo jak byś nie czekał na pogode było by szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro napisze ci numer i jakie przewody idą do niego. A jak chcesz dziś wiedzieć to pstrykaj klimą i słuchaj który to cyka.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.