Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2009, 20:09   #11
maxas
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK1]sprzęgło do wymiany??

Cytat:
Napisał hołek333
maxas mógłbyś podać mi nazwę tego oleju do skrzyni?
Nazwy nie pamiętam ale wie że to był jakiś orlenowski...Ale nie polecam wymiany jeżeli dotychczas skrzynia dobrze chodziła, może się okazać to niepotrzebnym wydatkiem....

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 21:07   #12
j46
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Skąd: wielkopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1994
Postów: 90
Domyślnie Re: [MK1]sprzęgło do wymiany??

Jesienią wymieniałem kompletne sprzęgło (tarcza docisk łożysko oporowe) , Włoskiej firmy MacArm. Cena jaką udało mi się wynegocjować to 350 zł.Ponadto przy okazji wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe, cena za tą usługę to 450 zł.Jak do tej pory sprzęgło sprawuje się bez zastrzeżeń.Firmę tą można poszukać w Google.
j46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 14:32   #13
hołek333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK1]sprzęgło do wymiany??

Dziś wiekopomna chwila... :fcp2 mój mondek dostaje w prezencie nowiuśkie sprzęgło kompletne od LUK"a.
Kosztowało mnie 470pln,zaś robocizna będzie ok 300pln i odrazu simering na silniku wymienią bo stary ciekł.
za jakiś czas opiszę jak się sprawuje :fcp1
hołek333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 15:49   #14
Tomek_23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK1]sprzęgło do wymiany??

To niekoniecznie może być ślizgajace sprzęgło poprostu masz jeszcze jedno wyście jeżeli sprzegło masz chygrauliczne a mysle ze tak jest to spróbuj go odpowietrzyć tylko pamietaj odpowietrzjąc dolej płynu chamulcowego bo chydraulika sprzegła właśnie z tamtad go pobiera zamin wymienisz sprzegło sprubuj tego może sie uda choć niegwarantuje pozdrawiam Tomek
Tomek_23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 20:06   #15
hołek333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK1]sprzęgło do wymiany??

Juz po zabiegu jest i pierwsze spostrzeżenia moje sa takie że:
przed wymianą łapało bardzo wysoko, a teraz przy samej podłodze. brak wysokich obrotów przy gwałtownym dodaniu gazu,teraz przy tym o wiele większe przyspieszenie :fcp1
Przy okazji wymiany sprzęgła radzę wszystkim zajrzeć do simeringów, bo nawet jak nie ciekną to też nie wiadomo kiedy mogą zacząć a nikt w nowym autku sprzegła nie wymienia wiec simeringi nie sa tez nowe.u mnie wymagały wymiany.taniej odrazu je wymienic niz później jeszcze raz za robocizne placić kupę kasy.
Prawdą jest to co niektórzy pisali na forum że sprzęgła Luk były oryginalnie montowane,u mnie taki wyjąl mechanior i stwierdził zę nikt przed nim tam nie zaglądał.
Pozdro dla wszystkich :fcp1
hołek333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.