Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2008, 19:57   #1
Sloik
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: SKELMERSDALE
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Przysłowiowa dziura-brak mocy

Witam mam problem z moim Cotem!Moze ktos spotkal sie juz z czyms takim jak delikatne szarpanie w przedziale od1000 do 3500tys obrotow moje autko ma wtedu dziure brak mocy gdy wcisne gwaltownie gas to najpierw szarpie a gdy osiagnie 3500tys to przyspiesza jak trzeba problem jest w tej dolnej partii obrotow czytalem na forum o tym module ale nieorientuje sie co i gdzie zrobic no chyba ze to nie to Pomocy
Pozdrawiam

__________________
[link=]
Kod:
[img]Słoik[/img]
[/link]
Sloik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 09:08   #2
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy POMOCY

Moduł o którym piszesz ( domyślam się że chodzi o IMRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) przełącza doloty w granicach 3200-3600 obrotów więc raczej problem u Ciebie to co innego.
Kable ,świece ,filtry itd masz nowe ?
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2008, 10:20   #3
Derdziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy POMOCY

witam, miałem to samo, na szybkie nacisniecie gazu samochod sie dusił, musisz wyczyscic kolektor i problem minieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyjmij go załego i przeczysc wodą, najlepiej pod ciśnieniem, potem zalej nitrorozpuszczalnikiem i będzie siGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Derdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 19:04   #4
Sloik
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: SKELMERSDALE
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy POMOCY

Wiec filtry kable swiece wszystko wymienilem tak jak radzili na forum filtry tez nowe wiec niemam pojecia a co do tego kolektora to sprawdze tylko jesli mozecie podajcie mi jak go zdemontowac.Z gory dzieki i zobaczymy jakie beda rezultaty
__________________
[link=]
Kod:
[img]Słoik[/img]
[/link]
Sloik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 20:19   #5
Derdziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy POMOCY

oj w sumie to nic trudnego, musisz, poodkręcać wszystko co jest do kolektora przykręcone, dużo tego nie ma, sam kolektor jest przykręcony bodaj na 6 srub, jak go odkręcisz to poprostu go wyjmij, uszczelki są wielorazowego uzytku, więc nie ma problemu, musisz uważać tylko na 2 kable wchodzące od góry bo mi się ułłamały końcowki i miałem spory problem...musiałem skołować końcówki od mondeo i za pomocy opalarki je wstawic w miejsce starychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Derdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 01:05   #6
dzidzius82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy POMOCY

wiatm,jestem laikiem i nawet nie wiem co to ten kolektor wiec moze ktos mi powie gdzie go szukac i jak on wyglada lub po czym go rozpoznam,bo mam ten sam problem<moze natwt jakies zdjecia ktos pokaze jak ma>.dzieki wielkie
dzidzius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 09:17   #7
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie Re: Przysłowiowa dziura-brak mocy

Objawy raczej typowe dla uszkodzonego IMRC. Najprawdopodobniej w module jest zwarcie lub sterownik silnika nie dostaje informacji zwrotnej z modułu, że ten jest otwary, a skoro nie widzi, że moduł pracuje, to próbuje go cały czas uruchomić. Jednym słowem błedne koło.
Gdy "krótkie" doloty są cały czas otwarte przez moduł, silnik nie pracuje stabilnie na niskich obrotach i kiepsko przyśpiesza poniżej 3500-3700 rpm.

Przy tej usterce w sterowniku silnika powinien zostać zapisany błąd P0518 lub P0519.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.