Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2009, 22:09   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

witajcie, koledzy fachowcy od monków tddi powiedzcie mi czy po nocy z mrozem ok 15-17 stp mieliscie problemy z odpaleniem auta?
pytam , bo kiedys w starego typy dieslu z bezpośrednim wtryskiem taka mroźna noc była nielada "testem" -jak auto odpalało tzn ze motor gitara trzyma ciśnienie więc auto odpala od pierwszego kopaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak to sie ma do techniki zastosowanej w silniku tddi? czy jak by motor był juz lichy tzn problemy z kompresją to po takiej nocy silnik by miął kłopoty z odpaleniem, lub przynajmniej cos"marudził"? czy moze zastosowana pompa w tddi -bo cos mi sie obiło o uszu- daje taki cisnienie ze auto zasze zapali nawet jak motor jest juz lich?
jka to jest na prawde?

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie?!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 22:20   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

takie mrożne dni to jest test dla każdego autka jeżeli jest mała kompresja to każdy silnik bedzie miał problem z odpaleniem
co do pompy to prawdą jest że daje duże ciśnienie jak każda inna pompa podaje mniej wiecej o 5 razy wieksze ciśnienie niz jak maja wtryski wiec ktoś ci bzdur naopowiadał jeżeli nie bedzie kompresji to nawet jak bedzie to najnowsza pompa i najlepsza to i tak bedzie problem z odpaleniem
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 01:50   #3
sharpeek
ford::beginner
 
Imię: Ostry
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 22
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

Witam. Ja przy -20 stopniach nie odpaliłem. aku kręcił ale silnik nie chciał zaskoczyć. Poładowałem w nocy jeszcze akumulator i nad ranem drugiego dnia po 10 próbach odpalił. I do tej pory juz odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sharpeek pozdrawia!!!
sharpeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 09:59   #4
dawid mondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

Witam! u mnie przy -23 stopniach odpalił za 4 razem troche sie zmartwiłem więc naładowałem akumulator i drugiego ranka przy odobnej temperaturce odpalił za pierwszym razem. pozdrawiam
__________________
DURATORQ DI 116 PS GHIA Pogdrzewane fotele, ele. lusterka, szyby, czarna perła, ksenon, alufelgi.
dawid mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 10:01   #5
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

ja miałem kłopoty z odpaleniem ale najpierw 2 razy grzałem świece i zacząłem kręcić silnikiem i nie zaskoczył, nagrzałem ponownie świece i kręciłem przez ok 30 sekund i zaczął pracować. dodam że wtedy był mróz w nocy -20. wg mnie najlepszą metodą na odpalenie diesla jest kilkakrotne podgrzanie świec a jak to nie pomaga są też specjalne wspomagacze odpalania w sprayu, które w rurę dolotową powietrza się wpuszcza i chodzi jak złoto wtedyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 11:21   #6
oirad66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Skąd: lubuskie
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

Rano (piąta) -18 nie odpalił kręcił i nic, akumulator padł ja do auta nic nie mam dam głowe że to nasze paliwa są przyczyną , g.... warte.
oirad66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 15:39   #7
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

Witam ! Wiadomo że po zgaszeniu kontrolki swiec żarowych, świece jeszcze grzeją przez ok 20 sek. Ja pierwsze odpalenie czekam aż świece przestaną grzać i dopiero startóje. Tydzień temu wymieniałem świece i przed montażem robiłem kilka testów, po 20 sekundowym rozgrzaniu swieca tyle samo jeszcze jest rozgrzana chociaż prąd do niej już nie dopływa. Kilkukrotne podgrzewanie świec bez ok 1 minuty przerwy może spowodować jej szybkie przepalenie !
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 18:17   #8
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

w takim razie widze ze mogę byc dumny z mojego mondkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po nocy z mrozem ok -18 kiedy temp w momencie uruchamiania o 7 rano była ok -15 -16 stp po jedym pogrzaniu swiec odpalał "od pierwszego kopa", obroty stały na równiutkim poziomie ciutek ponad 1000obr/minGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po tem w miarę upływu czasu płynnie schodziły w dół.

wiec wielki szacun dla mojego mundziaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 20:58   #9
ted_77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2009
Skąd: Gliwice
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

Cytat:
Napisał adi
w takim razie widze ze mogę byc dumny z mojego mondkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po nocy z
mrozem ok -18 kiedy temp w momencie uruchamiania o 7 rano była ok -15
-16 stp po jedym pogrzaniu swiec odpalał "od pierwszego kopa", obroty
stały na równiutkim poziomie ciutek ponad 1000obr/minGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po tem w miarę
upływu czasu płynnie schodziły w dół.

wiec wielki szacun dla mojego mundziaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie dokładnie tak samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam że mam przegonione 273000 km.
ted_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 19:42   #10
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [mk3] tddi odpalanie po cięzkiej=mroźnej nocy

ja poki co 163tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.