Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2009, 08:32   #21
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Wczoraj po postoju ok. 9 godzin w dzień było y.y.brum.
Dziś po nocy było y.y.y.brum.

A śniło mi się, że nie odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za to zauważyłem, że na takim mrozie po nagrzaniu silnika obroty nie spadają na jałowym do swojego normalnego poziomu na drugiej krótkiej kresce tylko wciąż utrzymują się nieco poniżej kreski 1000 obr. Jakby cały czas ssał.

Aku od nowości.

polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 08:42   #22
GrzegorzKrosno
ford::beginner
 
Avatar GrzegorzKrosno
 
Zarejestrowany: 24-08-2007
Skąd: lubuskie
Model: Focus mk 1. GHIA
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Jeśli macie jakieś problemy z elektroniką, np. sterownik lub coś podobnego i możecie wymontować moduł, to zanieście go do firmy która zajmuje się montażem elektroniki. Bardzo często takie firmy mają możliwość naprawić urządzenie. Posiadają sporo części i często rozległe kontakty, które pozwalają im na "załatwienie" różnych komponentów elektronicznych (nawet takich nietypowych). Myślę że to jest dobry pomysł.
Sam mam taką firmę i wiem, że dzisiejsi "wymieniacze" wołają od razu kasę za całe moduły a często daję się to naprawić. U mnie w firmie już wiele razy trafiło się coś do naprawy. Ostatnio moduł sterowania od pralki. Serwis zawołał 600 zł. A naprawa polegała na naprawieniu przepalonej ścieżki. Nic innego poza tą ścieżką nie wymagało naprawy. Czas naprawy 15 minut- koszt: ZERO. Naprawa wykonana w ramach przysługi na poczekaniu.
Tak więc polecam takie rozwiązanie. Czasami warto spróbować. Uczciwa firma nie będzie wołać o zapłatę jeśli usterki nie naprawi. Poświecenie czasu na naprawę to jej ryzyko.

Pozdrawiam
__________________
www.neteko.com/montaz.html
GrzegorzKrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 20:57   #23
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Mój benzyniak jeszcze z mrozem nie miał problemów. Nic nie robię z aku (ma prawie 4 lata). Jeżdżę prawie codziennie. Ale stare kochane Uno przez 8 lat mnie nie zawiodło na mrozie (no, może oprócz tego, że drzwi dało się zatrzasnąć dopiero jak się nagrzał :fcp5 ). Liczę, że Foczka gorsza nie będzie :fcp1
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 22:23   #24
jacasim
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Sochaczew
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 ecoboost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Benzyniak odpala idealnie(odpukać) jedynie akumulator zaczyna się powoli "kończyć"... na szczęście mrozy także :fcp2
no ale nie dziwne... rano o 6 odpalam, jadę jakieś 3km na parking, gdzieś o 19tej odpalam i powrót do domu... nawet nie zdąży się rozgrzać a aku podładować(ogrzewanie szyb niemiłosiernie dużo ciągnie) :fcp5
24/7 pod chmurką :fcp11

gdy go zostawiam na parkingu to trochę żal mnie łapie... jest totalnie skuty lodem, najbardziej oszroniony ze wszystkich aut na parkingu...
jacasim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 22:30   #25
torbba
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2009
Skąd: Żagań
Model: Focus mk I, Fiesta mk III
Postów: 58
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Dzisiaj u mnie bylo -22 rano o i byl problem odpalic, grzalem gnoja z 5 razy i puzniej musialem mu jeszcze gazu dodac nie fajnie juz myslalem ze nie odpale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A sasiedzi puzniej przybiegali i prosili zeby im troche pradu porzyczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
torbba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 22:52   #26
happytennis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: ford focusI
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Mego musze pare sekund krecic i gazowac zeby zapalil, ale najgorsze jest to, ze kontrolka cisnienia oleju przy tych mrozach gasnie mi po kilku ladnych sekundach. Moze po 4-5s. czy to jest objaw czegos co mnie czeka?? Ktos wie??
happytennis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 22:52   #27
szurmen
ford::average
 
Avatar szurmen
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Tarnów, Wieliczka
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

U mnie było -15. Problem pojawił się z otwarciem auta, bo pilot wyłączał alarm, a nie mógł otworzyć zamków. Na szczęście kluczykiem bez problemu otwarłem drzwi.

Po podgrzaniu świec (jeden raz) silnik zapalił "od strzała" bez żadnych problemów. No ale świece, filtr i aku mam nowe, więc nie mogło być problemów.
__________________
Kobieta za kierownicą jest jak gwiazdka na niebie... Ty ją widzisz, ale ona ciebie nie.
szurmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 23:27   #28
max3232
ford::average
 
Avatar max3232
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Mój bez problemu a akuś ma 8 latek- no ale benzyna.
:fcp29
__________________
Pozdrawiam

**Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.**
http://www.ford.pl/ie/instrukcje_obslugi/-/-/-/-/-/-/
max3232 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.