Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2008, 09:14   #11
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam
na otwieranie samoczynne klapy i parokrotne walenie przy zamykaniu u mnie pomogło Wd40 strzykawka igła........ pomysł znalazłem na forum.......... zamek działa do dziś bez problemów
pozdrawiam.............

ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 15:21   #12
Michal_78
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

zalałem wd 40 ale dalej to samo nie umie znalezć na forum gdzie to ktoś opisał z igłą i strzykawką ?
Michal_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 20:06   #13
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam
wd40 do strzykawki zapodać.......... w klapie zamek osłoniety jest w gumowej obudowie.
igłą należy przebić tą gumę i wstrzyknąć wd40 do środka.............. parę raz po każdym zapodaniu przyciskać mocna gumę....raz przy klapie zamkniętej raz przy otwartej..............chodzi o to że pod gumą zbiera się brud i styki na wyłączniku swirują ............ wd40 lub inny środek na poprawienie styków powinien pomóc............... u mnie działa już 2 miesiące. mozna też rozebrać całość od środka i dokładnie wyczyścić........... w aso chcieli wymieniać całść koszt jakieś 350 pln.
pozdrawiam..............
ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 22:13   #14
slawek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Witam koledzy mam podobny problem co wy.W w moim kombiaku nie chce się również otwierać klapa bagażnika, to znaczy da się jedynie ale z kluczyka, co mnie bardzo wnerwia ponieważ muszę gasić silnik żeby wyciągnąć coś z niego . Da się coś z tym zrobić? :
slawek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 08:33   #15
bartdal
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choroba mam ten sam przypadek co Slawek123 i również nie mam pojęcia co się dzieje wcześniej od czasu do czasu otwieranie z kolpitu działało a teraz ni w ząb :fcp11. Jak ktoś się uporał z tym problemem to prosze o info.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 08:56   #16
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam
pisałem o tym trzy posty wyżej.......... mi pomogło i do dziś działa aż miło
pozdrawiam..............
ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 16:50   #17
klackier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Witam
Po wystąpieniu mrozów (ok-15 C)moja klapa też przestała trzymać.Sama otwiera się i słychać taki dźwięk jakby ktoś od wewnątrz naciskał przycisk do otwierania kilkakrotnie pod rząd. Parkuję w nocy w garażu gdzie jest ok 13 stopni, ale w dzień stoi bod budynkiem w którym pracuję.Zastosuję się do porad forumowiczów i opiszę co poskutkowało bo strasznie jest to denerwujące.Czasami boję się ,że zgubię psa ,który zajmuje dosyć często bagażnik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do soboty maksymalnie powinienem opisać co pomogło. Pozdrawiam
klackier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 14:44   #18
dawidpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

U mnie było to samo. Przycisk otwierania na klapie wcale nie działał a jak drzwi nie były zaryglowane to otwierał się sam nawet w czasie jazdy.
Po wymianie przycisku w klapie wszystko wróciło do normy.
Przycisk w środku działał cały czas normalnie.
__________________
2,5 V6 - POWER IS BACK
dawidpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 17:54   #19
klackier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Witam,
Zdjąłem osłonę tylnej klapy, odkręciłem zamek, odłączyłem przewód od siłownika, który otwiera zamek. Cały mechanizm jest złożony i na dobre obudowany(zaklejony fabrycznie ) plastikowa obudową z dwóch części. Lekko małym śrubokrętem rozdzieliłem dwie części. Po oględzinach wszystkich elementów stwierdziłem ,że moja ingerencja jest zbędna bo wszystko wygląda tak jak z fabryki. Nic nie smarowałem ani nie czyściłem. Skleiłem klejem obudowę mechanizmu i zamontowałem zamek razem z osłoną klapy. Chciałem szukać przyczyny dalej lecz było już późno i postanowiłem zrobić to w następnym dniu. Musiałem z rana wyjechać i jeździłem do południa.Ku mojemu zdziwieniu klapa nie miała objawów ?samo otwierania?. I tak jest (odpukać ) do dnia dzisiejszego, czyli 5 dni po ?cudownym dotyku?. Minęło samoistnie. Mrozy ok. minus 7 stopni. Nawet nie mam podejrzeń co mogło być przyczyną.
klackier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 19:38   #20
slawek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Witam wszystkich a szczególnie kolegę ekok-k.
Czy ktoś dysponuje może zdjęciem w jaki sposób i gdzie dokładnie wstrzyknąć całe to wd-40.Moja klapa otwierana przez cały czas tylko poprzez kluczyk. Masakra....
slawek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.