Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2009, 23:05   #1
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

Witam, przeczytalem wszystkie watki o mondeo ktore nie pala, probowalem wszystkiego i nadal nic.
To znaczy, autko bylo postawione w garazu, stalo tam okolo 2 dni nie ruszane wogole. jezdzilo tak jak trzeba, nic sie nie dzialo. po tym 2 dniowym postoju autko juz nie odpalilo... krecic kreci jak szalone a nie odpala. raz tylko zalapalilo na chwile (3-4 sek) ale bylo to klekotanie jak nie wiem. auto bylo pchane holowane i nic. jest to 2.0 tddi 90 koni. pomoze ktos??

s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 00:38   #2
lessza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala... POMOCY!!

hej, pomoz nam Ci pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
probowalem wszystkiego i nadal nic
ale czego ? bo jak wszystkiego to juz nic Ci nie doradzimy.

Ja zaczalbym od popatrzenia czy jest paliwo w filtrze paliwa.
Jak jest to popuscilbym wtryski i patrzyl czy bryzga(nie cieknie) paliwo podczas proby odpalenia.
Filtr paliwa nie jest pelny? masz paliwo ? byc moze pompka w baku.
P.S byc moze to sprawdziles ale ja o tym nie wiem, dlatego pisze.
EDIT: To odpalenie na 3-4 sekundy to podejrzewam ze szarpalo silnikiem i zgasl. Nie chodzil na wszystkie cylindry. Jezeli paliwo wydobywa sie pod cisnieniem z wtryskow to moze swiece zarowe? ogrzewany ten garaz ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia
lessza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 08:12   #3
nomad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi (140PS)
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala... POMOCY!!

Jeszcze krótka informacja jak "kręci"... słychać cały silnik, może tylko rozrusznik...itp.?
Na spokojnie dwa zdania może?
nomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 09:07   #4
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala... POMOCY!!

no wiec, probowalem tak jak kolega napisal, w filtrze bylo paliwa ponad polowe. po poluzowaniu srob a nawet ich odkreceniu na wtryskach ropka ledwo co sikala (pienila sie).a silnik kreci, tzn rozrusznik w 100% sprawny i ciagnie wieniec jak trzeba podczas odpalania.
a powiedzcie mi jeszcze w tddi 90 koni jest ta pompka paliwowa co w 115 koni?? w 115 jest przy zbiorniku, a w 90 mojej jej tam nie widzialem... :fcp5 szedlem po przewodach paliwowych i wchodza one obydwa odrazu do zbiornika. i nie widac zeby do zbiornika wchodzily jakies dodatkowe kable. od gory pod kanapa wchodza kable dwa ale wydaje mi sie ze to od pływaka ??
w 90 powinno byc slychac to bzzzzzzz po przekreceniu zapł??
s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:07   #5
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

Cytat:
Napisał s_czarny
auto bylo pchane holowane i nic
To znaczy, że próbowaliście go zapalić na popych? Gratuluję idiotycznego pomysłu, który może rozwalić cały silnik. Ciesz się, że masz łańcuszek rozrządu, a nie pasek. Nie wolno auta palić na popych!!!
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:16   #6
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

odpalajac auto na popych moze sie zdazc ze przeskoczy rozrzad, aod warunkiem ze predkosc pojazdu bedzie zbyt duza a bieg zbyt wysoki, inaczej nie ma takiej mozliwosci chyba z tego co wiem. a pomoze ktos cos z moim odpalaniem?? pozdrawiam.
s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:18   #7
nomad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi (140PS)
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala... POMOCY!!

Cytat:
Napisał s_czarny
...a powiedzcie mi jeszcze w tddi 90 koni jest ta pompka paliwowa co w 115 koni??
Nie wiem, ale padały głosy, że nie ma (czemu??).

Cytat:
Napisał s_czarny
...od gory pod kanapa wchodza kable dwa ale wydaje mi sie ze to od pływaka ??
Tak, od pływaka.

Cytat:
Napisał s_czarny
... w 90 powinno byc slychac to bzzzzzzz po przekreceniu zapł??
j.w. nie wiedzieć czemu: nie.

Nie wiem jak w 90 KM, ale 115 KM TDDi ma jeszcze "AWARYJNY WYŁĄCZNIK UKŁADU WTRYSKU PALIWA" (z instrukcji: jak w silniku Duratec), poza "odcięciem dopływu paliwa" nie wiem jak działa ...

Mechanik znajomy podpowiada jednak, że takie objawy przy niedziałąjącej mniejszej pompce paliwa się zdarzają (może jednak jest).
Odpowietrzanie układu paliwowego murowane?
nomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:22   #8
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

nie ma mozliwosci odpowietrzenia bo paliwko nie leci... zalalem filtr do pelna podpiolem wszystko i dalej nic, jeszcze dzisiaj sproboje sie wpiac z paliwkiem omijajac filtr, a jak nie to metoda opadowa moze?? sprobojemy czy pompa pociagnie paliwko z bańki.
s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:24   #9
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

p.s gdzie znajde ten wylacznik doplywu paliwa?? przy pompie gdzies??
s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:31   #10
nomad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi (140PS)
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

W kabinie przy lewej nodze kierowcy (wysokość kolana) w sciance bocznej jest otworek, a w nim przycisk.

"Doprowadzanie paliwa moe zostać odcięte w wyniku wypadku lub nagłych wstrząsów (np. kolizji w czasie parkowania).
Wyłącznik znajduje się w płacie bocznym przed drzwiami po lewej stronie. W razie odcięcia zasilania pompy paliwowej następuje wysunięcie się przycisku wyłącznika.
Nie włączaj wyłącznika awaryjnego, gdy zauważysz lub poczujesz paliwo wydostające się z układu paliwowego.
Ponowne włączanie wyłącznika
? Przekręć kluczyk zapłonu do położenia 0.
? Sprawdź, czy nie ma wycieków z układu paliwowego.
? Jeśli nie dostrzegasz wycieków paliwa, włącz wyłącznik przez wciśnięcie umieszczonego na nim przycisku (patrz rysunek).
? Przekręć kluczyk do położenia II. Odczekaj kilka sekund i wróć do położenia I.
? Sprawdź ponownie, czy nie ma wycieków paliwa."
Tyle instrukcja...

Jeszcze bezpiecznik i przekaźnik pompy zostaje...
..zapchane przewody (parafina itp)?
nomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.