Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2008, 19:35   #1
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

mialem ostatnio bliskie spotkanie z kierowca autka jadacego za mna. w wyniku jego niefrasobliwosci i zagapienia sie, nasze autka poznaly sie blizej. na szczescie mam hak wiec szkody relatywnie niewielkie jednak wymiana zderzaka czeka mnie nieuchronnie. wymyslilem sobie ze przy okazji przeniose zawor tankowania gazu pod klapke paliwa. na allegro mozna dostac takie zaworki za niewielkie pieniadze, przy odrobinie checi wywiercic otwor i zamocowac zawor to nie problem. mam jednak pytanie o polaczenie. w tej chwili mam takowy w zderzaku i trzeba go odkrecic - czy jak to zrobie to gaz ze zbiornika bedzie sie ulatnial czy moze gdzies dalej w instalacji jest jakis zwrotny? idac dalej. przewod laczacy bak z zaworem w zderzaku jest dosc sztywny, jednak mam wykonana "podwojna petle" po drodze do zderzaka. czy moge go beztrosko wyprostowac i nic mu nie grozi czy raczej trzeba kupic nowy?

jesli chodzi o instalacje lpg jestem dosc zielony a nie chcial bym w tym wypadku uczyc sie na wlasnych bledach...

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 20:52   #2
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

poniewaz brak wypowiedzi postanowilem troszke dodac watpliwosci dotyczacych mojej instalacji lpg a nie zakladac kolejny watek.

pod maska mam elektronike marki Autronic, wielozawor i zawor tankowania to tomasetto, reduktor i elektrozawor to lovato. w kabinie znajduje sie przelacznik chyba astabilny (choc moze byc monostabilny - ciezko tak na oko je rozpoznac) z jedna dioda. gdy wybrana jest opcja wylacznie na benzynie dioda nie swieci, gdy zalaczony jest gaz ale zaraz po uruchomieniu auta to mruga a po przekroczeniu 2tys rpm (przelaczenie na gaz) swieci stale. i tu pierwszy problem - nie ma jakiejkolwiek opcji informacji o stanie gazu w butli. dioda zachowuje sie caly czas tak samo, nie oznajmia rezerwy czy konca gazu. czy wystarczy zmiana samego przelacznika na taki z kilkoma diodami? (o tej samej liczbie przewodow) czy trzeba cos jeszcze zmieniac/sprawdzac - slyszalem cos kiedys o jakims szkielku ale co gdzie jak? kolejna sprawa to przelaczanie na gaz. wspomniany przycisk + jak mniemam elektronika pod maska nie pozwalaja na zapalenie na gazie (i ok) jednak przelaczenie nastepuje zawsze po przekroczeniu tych 2k rpm. aby wiec zapobiec np oszronieniu instalacji (skraplacza?) wylaczam gaz na stale i zalaczam gdy wskazowka temp uda sie "wyzej". jest to jednak uciazliwe i czasem zapomne przelaczyc na gaz (ostatnio w polowie niemal trasy przelaczylem dopiero na gaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - widzialem na allegro czujniki temp teoretycznie pasujace do mojej elektroniki pod maska (Autronic) jednak czy samo podlaczenie i zamocowanie czujnika na obudowie skraplacza wystarczy? czy cos wiecej trzeba robic/programowac? nie chce jechac z takimi pytaniami do gazownika bedac zupelnie zielonym bo boje sie wielkich kosztow (czujnik na allegro 20pln a minimum jakie wezmie to pewnie 100).

sa na forum spece od blosa to pewnie ktos takie podstawy zna - pomozcie prosze
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 21:23   #3
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

kosteg, co do przełączania na gaz to można zmienić temperature załączania sie podejżewam że masz najniższą i dlatego dość szybko ci sie przełącza ja mam ustawione u siebie 25 st.C i jest git
co do twojego przełącznika to za mało informacji podałeś jaki masz sterownik od gazu
Cytat:
Autronic
jaki może jest możliwość podłączenia innego przełącznika do niej właśnie który bedzie ci pokazywał chociaż rezerwe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
możliwe że można taki zamontować lub nawet taki masz lecz nie masz podłączonego z wielozaworu szkiełka choćby od rezerwy

co do zaworu tankowania możesz zakręcić sobie na wielozaworze kurek od strony tankowania i gaz ci nie wyleci ale jeżeli chcesz zmieniać sam to jak nie masz pojecia to nie radze chodź wydaje sie to banalnie proste

wracając do wskazania możesz zakupić sobie na allegro taki zestaw ale nigdy to nie bedzie idealne wskazanie tak jak benzyny

podjedź ze swoimi sprawami do jakiegoś dobrego zaufanego gazownika to po obejżeniu coś ci doradzi bo jak sie nie widzi to cieżko powiedzieć
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 21:58   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

centralke mam identyczna jak ta w linku ktory podales. w aukcji wyraznie napisane jest iz sygnalizuje rezerwe - czyli cos u mnie nie tak. pytanie czy jakis przewod tylko gdzies szlag trafil czy moze rzeczone szkielko. jest jakis sposob na sprawdzenie? swiadom jestem watpliwej dokladnosci takich wskazan (np wrazliwosc na temp) jednak jakakolwiek informacja o nadciagajacej rezewie jest lepsza niz zadna - bardzo "dynamicznie" ukladaja mi sie trasy i ciezko jest oszacowac czy powinienem przejechac na gazie 300km czy 400km, a info o rezerwie (nawet +- 5litrow) bylo by zbawieniem.

nie podalem dokladnie nazwy sterownika (autronic) gdyz nei mam jej w dokumentacji a bieganie specjalnie do auta na parking jakos mi sie nie widzi jesli to niezbedne info dodam jutro.

napisales ze masz gdzies ustawienie na 25st. ja mam wrazenie ze u mnie takiego ustawienia brak - reakcja wylacznie na obroty. nawet w mrozie -10st przelaczy na gaz zaraz po odpaleniu auta przy 2 tys rpm.

dobrze natomiast wiedziec iz za wlew sie lepiej nie brac. choc i tak zamontuje go sobie sam (bede mial 2 przez chwile) i podjade do gazownika aby tylko podlaczyl przewody i uszczelnil jak trzeba

co do zaufanego gazownika to za malo czasu mam auto z gazem aby takowego posiadac. polecany przez wszystkich zaklad we wroclawiu naciagnal mnie na bagatela 200pln. za silnik krokowy z wymiana zaplacilem niemal 300pln gdy sam silnik na allegro ponizej 60lpn mozna dostac...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:11   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

co do centrali i wskażnika to mógłbyś zrobić foto swojego wielozaworu ze szkiełkiem wtedy podpowiem wiecej podeślij nawet do mnie na meila jest na dole w podpisie


Cytat:
napisales ze masz gdzies ustawienie na 25st. ja mam wrazenie ze u mnie takiego ustawienia brak - reakcja wylacznie na obroty. nawet w mrozie -10st przelaczy na gaz zaraz po odpaleniu auta przy 2 tys rpm.
możliwe że nie masz na parowniku nawet czujnika temperatury tylko zmasowany przewód i wtedy tak bedzie że bedzie przełączał sie zawsze
jeżeli bedziesz posiadał taki czujnik to najlepiej jest ustawić temp.około 20 st.C i żeby było ustawine przełączanie przy schodzeniu z obrotów wtedy nie ma szarpniecia
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:18   #6
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

ja mam wlew do gazuobok wlewu do benzyny pod klapką tylko tam pistolet sie niewkłada tylko trzeba taką przejśćiówke wkręcać
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:30   #7
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

Cytat:
Napisał motorek26
co do centrali i wskażnika to mógłbyś zrobić foto swojego wielozaworu ze szkiełkiem wtedy podpowiem wiecej podeślij nawet do mnie na meila jest na dole w podpisie
czyli otwieram bagaznik, dostaje sie do butli, podnosze oslone z tworzywia i robie fotki wszystkiego czy na czyms sie skupic? centralke i elektronike znajde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał motorek26
możliwe że nie masz na parowniku nawet czujnika temperatury tylko zmasowany przewód i wtedy tak bedzie że bedzie przełączał sie zawsze
jeżeli bedziesz posiadał taki czujnik to najlepiej jest ustawić temp.około 20 st.C i żeby było ustawine przełączanie przy schodzeniu z obrotów wtedy nie ma szarpniecia
zagladam czy od parownika biegna przewody, jak brak to rabie zakupy. ewentualnie zmasowanego przewodu pozniej poszukam. jak sie ma natomiast sprawa regulacji temp? trzeba sie z komputerem podpinac czy regulasja mechaniczna na np czujniku (potencjometr etc?)
Cytat:
Napisał feliks
ja mam wlew do gazuobok wlewu do benzyny pod klapką tylko tam pistolet sie niewkłada tylko trzeba taką przejśćiówke wkręcać
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i dokladnie tak chce miec u siebie. sprawa ma sie jednak o ewentualne podlaczanie pod istniejaca instalacje i uszczelnienie tego tak by uniknac komplikacji (juz ja widzie brak komplikacji...)
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 18:54   #8
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

Cytat:
czyli otwieram bagaznik, dostaje sie do butli, podnosze oslone z tworzywia i robie fotki wszystkiego czy na czyms sie skupic? centralke i elektronike znajde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam wielozawór [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak na tej aukcji tylko w lepszej rozdzielczości
Cytat:
zagladam czy od parownika biegna przewody, jak brak to rabie zakupy
to zależy czy znajdziesz czujnik czy nie :fcp1
Cytat:
jak sie ma natomiast sprawa regulacji temp? trzeba sie z komputerem podpinac
trzeba podpiąć sie pod kompa
Cytat:
uszczelnienie tego tak by uniknac komplikacji
potrzebne nowe baryłki i nowy przewód zasilający od nowego wlewu aż do wielozaworu
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 21:12   #9
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Re: [mk1] mondeo kombi - wlew/zawor gazu; centralka problem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to mniej wiecej tak wyglada. przepraszam za jakosc zdjec ale bylo pozno a telefon to wciaz telefon a nie apartat
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.