Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2008, 18:02   #1
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie awaria turbiny??

Witam,mam problem ktory dotyczy focusa mk1 tdci 1.8 2002r.Przebieg auta-145700km.Od jakiegos czasu mam wrazeie ze auto jest "zmulone"Zaznaczam ze jezdze tez w trasy a wiec jazda nie tylko po miescie.Zauwazylem tez ze coraz wiekszy wyciek oleju w okolicy turbiny.Wczesniej tez byl ale mniejszy raczej.Przy ruszaniu musze dodac wiecej gazu niz mialo to miejsce wczesniej,poniewaz w innym przypadku silnik duzo wolniej wkreca sie na obroty a towarzyszy temu czarny dym z rury.Potem juz w czasie normalnej jazdy raczej nie dymi o ile nie dociskam do dechy.Ruszanie z dwojki co tez sprawdzalem jest conajmniej problematyczne,silnikowi ciezko wejsc na obroty,tak jak by byl zatkany doslownie.Podejrzewam ze byc moze turbina nie jest juz tak sprawna,moze jest nieszczelna i zanim sie rozkreci to silnik jest zdlawiony po prostu.Sprawdzalem tez przewody powietrza,czyscilem intercoler i nic nie pomoglo.Nie wiem czy wpyw na to moze tez miec np katalizator w ukladzie wydechowym ktorego nikt nie ruszal od nowosci.Moze to cos od odmy?Mial ktos moze podobny przypadek? Pozdrawiam

__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2008, 10:17   #2
adm_sul
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Re: awaria turbiny??

Witam, kolegę może już nieaktualne ale twoje objawy mogą wskazywać na pęknięte przewody od intercoolera. Sprawdź wszystkie połączenia gumowe. Jeśli byłaby to turbina raczej miałbyś dym koloru niebieskiego.
__________________
_________________
Pozdrawiam adm_sul
adm_sul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2008, 19:21   #3
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: awaria turbiny??

Hmmm,sprawdzalem te przewody od intercoolera i wygladaja w porzadku,niemniej jest duzo oleju w okolicach turbiny.A moze byc tak ze katalizator jest uszkodzony i zapycha wylot??
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 15:35   #4
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: awaria turbiny??

No i juz wiadomo co sie staloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktos bedzie mial podobny problem to polecam sprawdzic przeplywomierz powietrza.Nie zawadzi sprawdzic tez przewodow doprowadzajacych powietrze ze sprezarki do intercoolera
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 16:59   #5
LEonidas1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: awaria turbiny??

Witam !! Mam Podobny problem ! mam focusa 2000r Tddi ! od 2dni auto jest wyraznie przymulone !! ciezko mu wkrecic sie na obroty ! gdy wejdzie tak na 3000 obr ! to zaczyna glosno chodzic tubrina ! Zauważyłem ze troche zaczoł dymic !! Prosze o pomoc ! PoZdrawiam !
LEonidas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 19:43   #6
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Re: awaria turbiny??

No u mnie takich objawow nie bylo jesli chodzi o turbine wiec chyba przyczyna bedzie inna.Byc moze wlasnie turbina jest przyczyna niedomagan.No i u mnie dymilo tylko przy przyspieszaniu i to zwlaszcza przy niskich obrotach.Teraz wszystko gra jak nalezy
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2008, 14:59   #7
LEonidas1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: awaria turbiny??

Juz wszystko jasne ! Zatkany katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEonidas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.