Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2008, 23:45   #1
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie [MK3] Zmiana fabrycznych ksenonow na bi-ksenony

Witam Forumowiczow,
Mam kilka krotkich pytam zwiazanych z lampami ksenonowymi w Mondeo MK3. Posiadam takie w moim Mondku :fcp2
1. Jak to jest z temperatura swiatla. Im wyzsza tym lepiej? Jakie zarowki daja najintensywniejszy stumien swiatla? Co polecacie (temperatura i producent).
2. Jakie parametry posiadaja fabrycznie zamontowane zarowki (temperatura i typ zarowki)?
3. Czy da sie moje fabryczne ksenony `ulepszyc` i dorzucic ksenony takze do swiatel drogowych? Nie pytam teraz o strone prawna. Po prostu chodzi mi czy bedzie to dobrze dzialac i ma jakis sens?

Dziex za wszelkie informacje.

Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2008, 05:42   #2
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [MK3] Zmiana fabrycznych ksenonow na bi-ksenony

Cytat:
Napisał Ghia X
Witam Forumowiczow,
Mam kilka krotkich pytam zwiazanych z lampami ksenonowymi w Mondeo MK3. Posiadam takie w moim Mondku :fcp2
1. Jak to jest z temperatura swiatla. Im wyzsza tym lepiej? Jakie zarowki daja najintensywniejszy stumien swiatla? Co polecacie (temperatura i producent).
Było wiele razy na forum. Poszukaj.
Cytat:
Napisał Ghia X
2. Jakie parametry posiadaja fabrycznie zamontowane zarowki (temperatura i typ zarowki)?
Było wiele razy na forum. Poszukaj.
Cytat:
Napisał Ghia X
3. Czy da sie moje fabryczne ksenony `ulepszyc` i dorzucic ksenony takze do swiatel drogowych? Nie pytam teraz o strone prawna. Po prostu chodzi mi czy bedzie to dobrze dzialac i ma jakis sens?
Nie ma najmniejszego problemu z wstawieniem chińskich pseudo ksenonów do świateł długich, ale jeżeli głównie poruszasz się po mieście, to sensu nie ma.
Ze względu na dużą ilość samochodów poruszających się nocą po drogach, wątpliwy sens mają także poza miastem .
Światła drogowe służą raczej do mignięcia i niezbyt długiego doświetlania a to b. mocno skraca żywot palników (włączanie/wyłączanie). Dodatkowo ksenon potrzebuje nieco czasu na "rozświecenie" się, więc mignięcie jest raczej nie możliwe( ale jak już się rozświeci i "migniesz", to wypalisz oczy gostka z przeciwka).
Cytat:
Napisał Ghia X
Dziex za wszelkie informacje.
Oczywiście czy dokonać takiej przeróbki...wybór należy do Ciebie.
I ja dziękuję za uwagę :fcp12
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.