Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2008, 20:41   #11
dawid mondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

i jak wygląda sprawa naprawy pompy? pozdro

__________________
DURATORQ DI 116 PS GHIA Pogdrzewane fotele, ele. lusterka, szyby, czarna perła, ksenon, alufelgi.
dawid mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 12:41   #12
arkady
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Postów: 38
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Sorry, że się nie odzywałem ale wczoraj dopiero odebralem auto i taki byłem wkurzony, że musiałem udać sie na :fcp29 .
Dzisiaj już trochę ochłonąłem więc mogę napisać, co i jak. Pompa okazała się sprawna, testy przeszła pomyślnie, wymienili tylko uszczelniacze ( co jest standardem przy demontażu pompy ) i membranę. Po jeździe próbnej okazało się, że wszystko jest po staremu tzn. warczenie w granicach 2 tyś. obr. i podszarpywanie. Z tego wniosek, że nie pompa jest tu przyczyną w/w problemów. Jednak, żeby pognębić mnie jeszcze bardziej okazało się, że musze zapłacić za tą usługę 1713zł :fcp15. I co wy na to :fcp9 :fcp9 :fcp9 . Jak wstawiałem samochód to rozmawiałem z właścicielem zakładu i powiedział mi, że jeśli nie trzeba będzie naprawiać pompy, to samo wymontowanie, sprawdzenie i ponowne zamontowanie to koszt rzędu 500zł, natomiast jeśli trzeba będzie naprawiać pompę to trzeba sie liczyć z kosztem ok. 2000zł. I wszystko by było w porządku gdyby usterki usuneli, jednaj jak pisałem wcześniej problem nie zniknął więc za co mam płacić taką kasę ? Próbowali jeszcze coś przestawiać i regulować, chyba z 5 razy jeździłem na jazdy probne i nic. Właściciel próbował dzwonił po swoich znajomych, którzy też sie tym parają oraz po serwisach forda do Warszawy i Piły. W końcu stanęło na tym, że w pile wgrają mi nowe oprogramowanie na koszt właściciela zakładu gdzie sprawdzałem pompę. Jednak to jeszcze nie koniec. Żeby było jeszcze smieszniej facet mówi do mnie, że być może to wtryski, więc ja na to dlaczego nie sprawdzili, skoro zajmują się pompami i wtryskami, a pompa została wykluczona. Gość powiedział, że nie było już czasu :547: . Pojechałem naprawić auto, które stało u nich od środy rana do soboty, a on mi mówi, że nie mieli czasu. Stanęło na 800zł, bo przecież coś tam zrobili, a i wykłócać się nie miałem już siły. Po niedzieli jadę wgrać nowe oprogramowanie, zobaczymy czy cos pomoże. Będę informował.
__________________
MKIII 2.0, TDDI, 2002r
arkady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 13:01   #13
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał arkady
Sprawdzali mi auto prawie 3 godziny. Diagnoza brzmiała... Pompa do roboty. Jutro jadę na naprawę pompy, o efektach poinformuję. Pozdrawiam


Po co placiłeś nawet te 800zł??? Przyjechałeś z konktretnym problemem ,mechanik stwierdził pompa a okazało się ,że nie. Ja nigdy nie płace za niewiedze mechanika.Co z tego,że "cos tam" robili ? Mechanik przed rozpoczęciem pracy powinien zaznaczyć ,że MOŻE to byc pompa ale nie ma pewności.

Co do problemu to mam identyczny 2000obr i lekko szarpie.
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 13:26   #14
kajty
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Chełm
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 69
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

witam, śledzę ten wątek z zainteresowaniem (mam ten sam problem) i również czekam na efekty działań aekady`ego.
kajty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 13:47   #15
arkady
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Postów: 38
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał piotrekbb
Cytat:
Napisał arkady
Sprawdzali mi auto prawie 3 godziny. Diagnoza brzmiała... Pompa do roboty. Jutro jadę na naprawę pompy, o efektach poinformuję. Pozdrawiam


Po co placiłeś nawet te 800zł? Przyjechałeś z konktretnym problemem ,mechanik stwierdził pompa a okazało się ,że nie. Ja nigdy nie płace za niewiedze mechanika.Co z tego,że "cos tam" robili ? Mechanik przed rozpoczęciem pracy powinien zaznaczyć ,że MOŻE to byc pompa ale nie ma pewności.

Co do problemu to mam identyczny 2000obr i lekko szarpie.
Przecież napisałem, że za samo wymontowanie, sprawdzenie i zamontowanie też się płaci. Zresztą zapłaciłem i nie ma co dyskutować, czekam teraz na efekt po wgraniu oprogramowania.
__________________
MKIII 2.0, TDDI, 2002r
arkady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 13:41   #16
roki863
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Postów: 25
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

No to jestem kolejny.też mam takie szarpniecie przy ok 1900-2000obr,powymienialem filtry,oleje i nic niepomogło.jak zatankowałem tylko shell v-power diesel było to mniej odczuwać jednak problem nadal był.Może to szarpnięcie dodaja gratis do mondeo??
roki863 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 18:34   #17
mabro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Poddębice
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam, ja również podłączam się pod temat ponieważ mam ten sam problem od miesiąca plus mały bonusik w postaci skakania obrotów do 1050 podczas uruchamiania zimnego silnika, tak przez 0,5 min. gdzie samo ustaje :fcp8
mabro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 19:19   #18
edy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Ja byłem lepszy i nie dałem sobie wciskać kitu typu( tylko pompa) wymieniłem silnik problem znikł na dzień dzisiejszy. Wiem jedno jeszcze nikomu się nie udało zregenerować w 100% tego rodzaju pompy. Co do stukania na zimnym to norma byle nie za głośno.
edy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:08   #19
Pakula
ford::average
 
Avatar Pakula
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Swarzędz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 125
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam,śledze ten wątek i miałem nadzieje ,że sie wreszcie wyjasni ,a tu d..a :fcp11 Posiadam Mondeo TDDI już prawie rok i od początku mam ten problem.Auto było w servisie Boscha i stwierdzili ,że to pompa.Przeraża mnie tylko koszt tej operacji powiedzieli mi ,że bedzie to około 3 tys.Są w necie pompy poniżej 1 tys ale czy to warto? :fcp5
Pakula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 22:01   #20
arkady
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Postów: 38
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał Pakula
Witam,śledze ten wątek i miałem nadzieje ,że sie wreszcie wyjasni ,a tu d..a :fcp11 Posiadam Mondeo TDDI już prawie rok i od początku mam ten problem.Auto było w servisie Boscha i stwierdzili ,że to pompa.Przeraża mnie tylko koszt tej operacji powiedzieli mi ,że bedzie to około 3 tys.Są w necie pompy poniżej 1 tys ale czy to warto? :fcp5
Kolego !!! Nie daj się wkręcić w naprawę pompy - przynajmniej w naszych przypadkach. ( czytaj kilka postów wyżej ) Mi także mieli naprawić, a skończyło się na nerwach, uszczupleniu portfela o 800zł i problemie, który pozostał nadal.
__________________
MKIII 2.0, TDDI, 2002r
arkady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.