Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2010, 20:39   #1
gdoncz51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Zwarcie w instalacji

Witam.
Jezdzie Mondeo MK 2 1,8 TD 5 lat.Kupiony po dużej naprawie powypadkowej ,sprowadzony z Niemiec.Do tej pory bez problemów.Mam poświetlone "nogi" pod desce rozdzielczej.Po otwarcie zamka s pilota się zapała a po przekręcenie kluczika w stacjice gaśnie.Po zammknięcie dzwi s piłota i upliwu 10-15 sekund też.Od dzisiaj nie gaśnie wogółe.Dostała sie woda pod diwanikach kierowcy i pasażera.Czy to mogło spowodować zwarcie ?Wyjęłem żarówek bo szkoda akumułatora. Albo jest inna przycina.Proszę o pomoc.

gdoncz51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 20:44   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Cytat:
Napisał gdoncz51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jezdzie Mondeo MK 2 1,8 TD 5 lat.Kupiony po dużej naprawie powypadkowej ,sprowadzony z Niemiec.Do tej pory bez problemów.Mam poświetlone "nogi" pod desce rozdzielczej.Po otwarcie zamka s pilota się zapała a po przekręcenie kluczika w stacjice gaśnie.Po zammknięcie dzwi s piłota i upliwu 10-15 sekund też.Od dzisiaj nie gaśnie wogółe.Dostała sie woda pod diwanikach kierowcy i pasażera.Czy to mogło spowodować zwarcie ?Wyjęłem żarówek bo szkoda akumułatora. Albo jest inna przycina.Proszę o pomoc.
Jakim jezykiem Ty do nas rozmawiasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 13:38   #3
gdoncz51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Przepraszam że od razu nie napisałem że nie jestem polakiem i tyle potrafiłem się nauczić pisać po polsku.Nikogo nie chce urazycz swoję pisownią.A temat który mie interesuje jest raczej techniczo-merytoryczni a nie lyteracko-gramatyczny.Jeżeli możesz mi cos doradzyć to będę bardzo wdzięczni.
gdoncz51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 13:51   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

a gorna lampka jak dziala? tez nie gasnie czy dziala normalnie?
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 16:48   #5
gdoncz51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Górna łampka też się wygłupia.Dobrze się zapała ta w bagażniku(jest kombi).A może ktoś zna zdolnego elekktryka w Warszawie od fordów tylko nie w ASO ?
gdoncz51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 17:04   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

na szybko - wlacz swiatla i wylacz zaplon zamknij wszystkie drzwi. jesli bedzie piszczec mimo wszystko - walnieta krancowka po stronie kierowcy. jesli nie bedzie piszczec mimo palacej sie lampki to zostaja Ci 3 krancowki do sprawdzenia - wkrecasz je ze slupkow przy zawiasach i sprawdzasz czy nie sa zasniedziale etc
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 17:05   #7
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

nic się nie dzieje złego. po prostu dużo wody na ulicach i dużo wody na dywanikach w aucie. jedziesz, ustawiasz grzanie ciepło w kabinie to wszystko paruje i gdzieś jest przebicie z tej pary/wilgoci na przewodzie. myślę, że samo przejdzie za jakiś czas. ale żaróweczki możesz wyjąć na jakiś czas by nie brały prądu.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 18:14   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Cytat:
Napisał gdoncz51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam że od razu nie napisałem że nie jestem polakiem i tyle potrafiłem się nauczić pisać po polsku.Nikogo nie chce urazycz swoję pisownią.A temat który mie interesuje jest raczej techniczo-merytoryczni a nie lyteracko-gramatyczny.Jeżeli możesz mi cos doradzyć to będę bardzo wdzięczni.
Nie chcialem Cie urazic, domyslalem se ze nie jestes Polakiem ale wyobraz sobie ze czasem Polacy tak pisza a to troche przegiecie.

Co do lampek to mozesz miec uszkodzona jedna krancowke w drzwiach, lewych lub prawych, nie pamietam juz czy tylne drzwi tez zapalaly podswietlenie nog ale chyba tez wiec tez je sprawdz. Wylaczniki te masz na zamkach (slupki pomiedzy drzwiami). Mogl tez spalic Ci sie przekaznik czasowy wylanczajacy po 12 sek podswietlenie nog jak i lampki gorne, jego tez oblukaj bo moze szlag go trafil i sie zablokowal w pozycji ON.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 18:34   #9
gdoncz51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Dziękuję 1olek.Nie urażam sie bo ot dawna sie spotykam z podobne reakcje ale trzeba jakosz życz-pisząc dziewne czy nie pisząc w ogółe.A skoro i niektórzy Polacy tak piszą ,to potraktuje to jak komplement.
Przepraszam ale nie wiem gdzie sukacz wyłącznika czasowego.
Na pewno to jest jego wina bo jak włączę światła i silnik pracuje łampka gasną.Ale po wyłączeniu światel i zgaszeniu silnika znowu sie zapałąją.
Pozdrawiam.
gdoncz51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2010, 19:13   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Zwarcie w instalacji

Jest to przekaznik R12 koloru brazowego w skrzynce bezpiecznikowej pod kierownica.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 23-02-2010 o 19:16
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.