Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2010, 09:58   #1
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie rozprogramowane radyjko

Witam
Przełożyłem ostatnio radio sony z mp3 do Galaxy i mam taki problem, że jak zgasze silnik i wyjme kluczyk ze stacyjki to po ponownym uruchomieniu auta rozprogramowuje sie radio i nie mam żadnej stacji. Może być jakaś opcja w ustawieniach radyjka, która powoduje właśnie taki problem??

mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 10:23   #2
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

Trzeba zmostkować pin 4 i 7 w kostce iso, tej zasilającej. Pin 4 to "podtrzymanie" pin7 to +12.
Źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Goliaty2 ; 03-01-2010 o 10:33
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 10:25   #3
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

pomyliłeś przewód podtrzymania z przewodem załączenia. Z tego co wiem standardem jest używanie wielu zasilań. Ogólne (związane z podtrzymaniem) zazwyczaj gruby czerwony przewód, podświetlenie (z zależności od załączenia świateł) zmienia podświetlenie w nocy, wyzwalający mający za zadanie podanie sygnału załączenia radia (cienki czerwony), zasilanie wzmacniacza antenowego i sterowanie anteną elektryczną (ale to jest wyjściowy). Co do kolorów nie traktuj tego poważnie ale jeśli pokażesz to radio komuś kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z elektroniką to da radę ci to połączyć.
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 15:13   #4
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz super stronkę z podłączaniem radia.Ja miałem też Sony i konieczne jest podłączenie kabla zasilającego podtrzymanie pamięci.U mnie to był żółty kabel.ALe żółty czasem jest do wysuwanej anteny.Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć redukcji lub pokombinować z kabelkami w kostce tzw złącze ISO.Trzeba też zwrócić uwagę aby nie pozbawić zasilania anteny bo radyjko zapamięta stację ale nie będzie nic odbierać.Kombinacji jest sporo.Mozna radio podłączyć na tzw.inteligentnym zapłonie.czyli radio przestanie grac dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.Moja rada idź do kogoś kto się na tym zna.Niestety skończyła się era czterech kabelków do podłączania radia.Czyli plus minus i głośnik.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 16:25   #5
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

Cytat:
Witam
Przełożyłem ostatnio radio sony z mp3 do Galaxy i mam taki problem, że jak zgasze silnik i wyjme kluczyk ze stacyjki to po ponownym uruchomieniu auta rozprogramowuje sie radio i nie mam żadnej stacji. Może być jakaś opcja w ustawieniach radyjka, która powoduje właśnie taki problem??
Jeżeli chcesz aby radio nadal właczało sie tylko po kluczyku jak miałes dotychczas wystarczy zamienic miejscami kolory żółty i czerwony[podtrzymanie pamieci i stałe 12v]i podtrzymanie pamieci wróci.Jak nie chcesz kombinowac w kostce od radia przetnij te kalble na wiązsce wychodzącej z radia i zamien miejscami.A jeżeli masz ochote aby radio grało niezależnie od kluczyka w kostce wychodzącej z auta znajdz stały +12V [ czerwony]i zepnij do niego żółty i czerwony wychodzący z radia razem.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 17:03   #6
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

Dzięki za podpowiedzi-na pewno w wolnej chwili pokombinuje.
Męczy mnie jeszcze myśl, że jak było wcześniej radio Blaupunkt to grało jak wyjmowałem kluczyk ze stacyjki i musiałem je wyłączyć pokrętłem.
Jak wsadziłem nowe radio to również grało jak wyjąłem kluczyk i wtedy wcisnąłem klawisz off na radyjku i wyłączyła się stacja ale pojawił sie tak jakby tryb czywania z godziną i podświetleniem-pomyślałem, że jak rtak zostawie to rozładuje akumulator i wyłączyłem zupełnie trzymając dłużej klawisz off. Następnego dnia włączyłem i później sie samo rozprogramowało. Może jakieś ustawienia w radyjku siue pokręciły?? Bo w poprzednim radiu grało jak wyjmowałem kluczyk wiec w tym tez powinno bo kostki pasowały.
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 18:31   #7
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: rozprogramowane radyjko

Z tego wynika,że masz podłączone radio na stale do czerwonego przewodu z napięciem a nie masz podłączonego kabelka podtrzymującego pamięć.To że kostka ISO pasuje nie oznacza że piny pasują.Każde radyjko i marka samochodu to inna bajka.Jest to na stronce którą ci podałem wcześniej.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.