Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2014, 21:32   #1
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Witam,

Właśnie doświadczyłem następującego problemu. Po odłączeniu akumulatora, albo po jego podłączeniu po naładowaniu usłyszałem kliknięcie zamka centralnego. Problem polega na tym że zablokował się w stanie kiedy drzwi są otwarte ale nijak, czyli nawet z kluczyka nie daje się zamknąć zamka. Zamknięcie od wewnątrz też nie wchodzi w rachubę. Ponowne odłączenie i podłączenie akumulatora nic nie daje. Spotkał się ktoś z takim objawem i wie jak się z nim uporać?

Pozdrawiam

czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 07:02   #2
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Ostatnio też tak miałem. Spróbuj odpalić samochód - u mnie pomogło. Wyglądało jakby komputer zapomniał, że ten kluczyk jest do niego: nie działał centralny z pilota, lampka immobilisera świeciła ciągle na czerwono po przekręceniu zapłonu, po chwili zgasła odpaliłem samochód, zgasiłem i wszystko z powrotem zaczęło działać.
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 20:59   #3
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

To niestety nie sprawa komputera bowiem pisząc o kluczyku miałem na myśli centralny zamek ale zamykany mechanicznie czyli po przekręceniu kluczyka w zamku (zresztą spróbowałem uzbroić i rozbroić alarm - brak jakiegokolwiek efektu w centralnym zamku, światła sobie migają poprawnie). Teraz jest tak że kluczyk nie ciągnie/pcha żadnego mechanizmu co właśnie jest dziwne. wygląda na to że stanął w jakimś dziwnym położeniu i na razie nie mam pomysłu jak go ruszyć. ponowne odłączanie i podłączanie akumulatora nic nie daje. Pamiętam że już kiedyś miałem podobną sytuację, ale niestety nie pamiętam w jaki sposób się rozwiązała lub ja rozwiązałem. Co ważne wszystkie zamki w samochodzie są w tym samym stanie, żaden się nie daje zamknąć mechanicznie. Coś z centralnym. Zastanawiam się czy nie zadziałał jakiś mechanizm zabezpieczający choć nie wiem przed czym miałby zabezpieczyć.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 21:29   #4
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Odłącz na próbę alarm - podobno więcej problemów niż pożytku.

Po wykręceniu skrzynki bezpieczników pod kolumną kierownicy z lewej strony z tyłu niej jest bezpiecznik (20A bodajże), który odpowiada za centralny zamek. Zobacz czy się po prostu skubaniec nie przepalił. Dziwne, że nie rusza się zamek w jakichkolwiek drzwiach.
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 21:47   #5
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Jak dla mnie to usterka jest czysto mechaniczna. Tylne drzwi są przecież zamykane od wewnątrz za pomocą "przycisku" on tez nie chce się wcisnąć. Gdyby centralny się przepalił to raczej nie byłoby problemu. Jak dla mnie to doprowadził do tego że wszystkie zamki zatrzymały się w dość nieokreślonym położeniu. Co ciekawe, choć nie wiem czy związane z tematem w bagażniku świeci się ciągle lampka. Spędziłem chyba z 45min aby dojść gdzie przy wyłączonym całkowicie samochodzie podziewa się 0,6A. Oczywiście bezpiecznik bodaj 36 był ostatnim który sprawdziłem. Też myślałem że będę musiał rozbierać skrzynkę bezpieczników bo podejrzewałem że może to te zamki ciągną prąd przez to że zatrzymały się w takim położeniu i aby to sprawdzić po prostu zamierzałem dobrać się do tego bezpiecznika. Zatrzymałem się w ostatnim momencie, ale może mnie to nie minie. Choć może wystarczy wysterować każdy z zamów oddzielnie żeby się zamknął poprzez podanie masy na odpowiedni pin złącza.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 22:01   #6
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

To dlaczego wcześniej działało normalnie?

Sterowanie masą... Masz centralny fabryczny czy dokładany?

Jeśli ciągle świeci się lampka w bagażniku to sprawdź kable w przelotce między klapą bagażnika a karoserią - lubią się w niej przecierać kable, a w tej wiązce idzie i czujnik otwarcia klapy (świeci Ci się ciągle to światełko) i sterowanie do centralnego zamka w klapie. Ot tu może być problem. Jeśli siłowniki mają cały czas prąd to i nie zaryglujesz ich ręcznie, tak mi się wydaje, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 18:40   #7
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Centralny był zamontowany fabrycznie, alarm dokładany. Ale to chyba nieistotne.
Jak napisałem kiedyś już miałem podobny przypadek ale chyba po ponownym wyłączeniu i załączeniu napięcia zamki klapnęły i zaczęły działać.
Dla pewności sprawdzę jeszcze bezpiecznik, ale wydaje mi się że jest sprawny bo bagażnik z przycisku się otwiera. Popatrzę też na kabel w klapie ale biorąc pod uwagę moment wystąpienia usterki to chyba nie będzie to. ciekawym tropem jest ta paląca się żarówka. może ktoś wie gdzie dokładniej jest czujnik odpowiedzialny za jej zgaszenie. Może jak go wcisnąć, żarówka zgaśnie a zamki zareagują poprawnie. Wtedy przynajmniej będzie wiadomo gdzie szukać problemu.
Jedna sprawa - podejrzewam że mam za wysokie napięcie ładowania - to jeszcze dziś sprawdzę. Choć przy akumulatorze wapniowym i obecnej temperaturze to nie wiem jakie w efekcie to napięcie powinno być
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 19:28   #8
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Możesz odłączyć całą tylną klapę: otwierając bagażnik z lewej strony pod wykładziną są dwie kostki: szara i niebieska. Bodajże szara odpowiedzialna jest za tylną klapę - jak ja rozłączysz to zgaśnie oświetlenie. Spróbuj wtedy powalczyć.
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 21:36   #9
jarekj2302
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-01-2014
Skąd: Sierpc
Model: focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Wita,
ma problem: podczas wymiany akumulatora załączył się centralny zamek i uzbroił alarm, teraz po założeniu nowego akumulatora alarm jest cały czas uzbrojony i wyje syrena, centralny działa bez zarzutu zamyka i otwiera drzwi ale przy otwarciu zaraz włącza się syrena. Jak to przywrócić do stanu użyteczności?? Dodam, że oczywiście nie można odpalić wozu.
jarekj2302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 20:33   #10
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Odłaczenie akumulatora a centralny zamek

Witam,

Może deaktywować alarm, zazwyczaj chyba gdzieś jest taki magiczny pstryczek a potem ponownie go aktywować. To raczej tutaj należy zadać pytanie czy alarm był fabrycznie czy był dokładany bo w Twoim przypadku to raczej on wariuje. Masz pilota od alarmu? Wiem że pytanie wygląda na dziwne, ale np mój pilot wyzionął ducha więc zdarzają się różne sytuacje ...

Pozdrawiam
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.