Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2009, 21:47   #1
haloogen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Diagnostyka silnika na ASO

Witam!

Pewnie ponownie źle wybieram dział na forum, ale z racji posiadania forda mondeo tutaj mi najbliżej.

Jeżdżę Mondeo z 2002 roku, 2.0 TDCi, 130 KM. Miałem już kilka nieprzyjemnych przygód, w tym najgorsza jak dotąd - wymiana sprzęgła z kołem dwumasowym, i szczerze mówiąc nie specjalnie mam ochotę na dalsze inwestycje. Samochód przejechał już 210 tysięcy i chcę sprawdzić stan silnika i zawieszenia. Najbardziej zależy mi na sprawdzeniu wtrysków (te były już raz wymieniane, przez poprzedniego właściciela, w okolicach 110 tysięcy kilometrów). Wprawdzie od połowy kwietnia tankuję V-power Diesel'a na Shell'u (z GTL) i czuję znaczącą poprawę, silnik mniej klekocze, działa ciszej i odrobinę lepiej się zbiera, a jeżdżę sporo, 50 tysięcy rocznie, więc sprawdzone dokładnie. Mimo tego po pierwszym uruchomieniu samochodu po nocy mocno kopci i odrobinę mnie to niepokoi.

Wracając do sedna. Chcę zrobić diagnostykę silnika ze szczególnym uwzględnieniem wtrysków. Pytanie brzmi - czy w ASO wykonują takie usługi, czy tam diagnostyka wtrysków polega wyłącznie na podłączeniu komputera i obejrzeniu silnika? Chodzi mi o wyjęcie tych wtrysków i dokładne sprawdzenie ich na mądrych maszynach (gdzieś wyczytałem coś o testach przelewowych na maszynach Bosh'a, ale pewnie badanie wtrysków do tego się nie ogranicza). Jeżeli ma to jakieś znaczenie dla odpowiedzi, najbliżej mi do serwisu Re-Wo w Lubinie. Jeżeli w ASO tego nie robią - gdzie to dobrze zrobić (w grę wchodzi Dolny Śląsk, Opolskie, Śląskie, względnie Zielona Góra)?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszelkie odpowiedzi.

haloogen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 10:34   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

Cóż z tą próbą przelewową to różnie bywa. Znajdziesz na forum trochę tematów jak to próba wychodziła OK a po kilku tygodniach padały wtryski. Dziwne to :/ . Cóż może w warsztatach się do tego nie przykładali?
Ja np. dostałem trafną diagnozę na hamowni Vtecha w Krakowie. Po prostu po shamowaniu wyszło na wykresie lanie, plus dymienie.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 12:54   #3
haloogen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

Dzięki dzięki. Kraków wchodzi w grę, ale mimo wszystko z ASO też chcę skorzystać, komputer i te sprawy. Może ktoś robił takie testy wtrysków na ASO i mógłby podzielić się doświadczeniami?
haloogen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 13:54   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tutaj podobno robią sensownie.
I jeszcze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - szukajka Boscha... w Krakowie polecam Transbud Nowa Huta i Gładyska.
Ale oni Delphi mogą się nie zajmować...

Do ASO nie masz po co jechać - w TDDI w razie awarii oni tylko wymontowywują pompę i wtryski i odsyłają do Boscha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO jest dobre do wymiany całych elementów - ale Ty przecież chcesz sprawdzić wtryski, a nie kupować nowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 19:09   #5
haloogen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

Dzięki. Polecano mi też warsztat w Sobótce. Ma ktoś może doświadczenia w tym względzie?

Poza tym rodzi się drugie pytanie. Pełna diagnostyka silnika na ASO to koszt mniej więcej 300 złotych (tak z rozmów z Lubinem). Ila taka "dodatkowa" usługa testowania wtrysków kosztować by mogła na warsztacie specjalizującym się w układach CR?

Ostatnio edytowane przez haloogen ; 04-05-2009 o 22:53
haloogen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 06:39   #6
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

No przecież na podanych przeze mnie stronach masz cenniki...
U Gładyska wygląda to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A diagnostyka komputerowa w ASO, to jest podpięcie do komputera i zczytanie kodów błędów. Tyle robią za 300 PLN.
Jeżeli nie masz awarii jakiegoś czujnika, to nic nie wyjdzie.
Skasują trzy stówy i powiedzą, że wszystko jest OK.
I to jest ta "pełna diagnostyka silnika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 08:36   #7
haloogen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

Witam!

Do Krakowa jednak mi ciut daleko, ale zadzwoniłem do Adamczyka, kompletne badanie wtryskiwaczy z ich montażem i demontażem + diagnostyka silnika to 400 złotych. Później zadzwoniłem ponownie do ASO zapytać się o diagnostykę, miły pan stwierdził że polega ona na testach przelewowych i ciśnienia bez wyciągania wtrysków. Adamczyk wygrał, za 100 złotych więcej mam wszystko, czego mi potrzeba.

Dzięki za pomoc!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
haloogen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 09:08   #8
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

No i fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozytywnych wyników - i napisz koniecznie swoją opinię PO.
Jakby kiedyś przyszła pora się do Adamczyka wybrać...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 12:34   #9
haloogen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Diagnostyka silnika na ASO

Dla potomnych: Adamczyk jest ok. Przyjechałem przed czasem, przed czasem wjechałem, za diagnostykę wtrysków zapłaciłem 300 złotych. Facet przede mną, też TDCI 131km regenerował komplet wtrysków, za kompletną usługę (miał tylko swój filtr paliwa) zapłacił 2250 złotych, czekał 3 godziny.

A co najlepsze, moje wtryski są (tu cytat) "jak nowe", tylko dwa odbiegają od normy o 2-3% (przelewy). Dzięki za wskazówki!!
haloogen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.