Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2007, 22:44   #1
mkochan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Postów: 1
Domyślnie 1.8 diesel

Witam szanownych grupowiczow. Rozgladam sie za S-Maxem (uzywanym) i natknalem sie na takowego z silnikiem 1.8 w dieslu. Czy to nie za malo jak na takie auto i jak wyglada kwestia awaryjnosci takiego silnika?
Nigdy nie mialem forda, stad moje ogolne pytanie o silnik.
Pozdrawiam

mkochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 01:08   #2
Killing_joke
ford::average
 
Avatar Killing_joke
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi / V-tech
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie

Wydaje mi sie, ze na taka mase 1.8 silnik nie jest dobrym pomyslem.. Szkoda wydawac tyle pieniedzy na takie auto i miec zolwia.. 2.0 TDCi to minimum, niestety nikt nie wpadl na to by mocniejsze diesle wprowadzic. Jesli jezdzisz statycznie to w sumie 1.8 moze i starczy..
Killing_joke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 19:27   #3
esmaks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Postów: 10
Domyślnie

Silnik 2.0 Tdci to jednostka napędowa, która idealnie pasuje do auta o tej masie. Mam na myśli dosyć dobrą dynamikę przy umiarkowanym spalaniu. Słyszałem też że kultura pracy 2.0 jest znacznie lepsza niż w 1.8
Oba diesle to jednostki doładowane czyli mają wysoki moment obrotowy. Myślę że 1.8 też powinien sobie radzić z s-maxem ale ta jednostka przewidziana jest raczej do spokojnej i oszczędnej jazdy. Poprzednio jeździłem mondeo kombi z najsłabszym silnikiem diesla i nie było tak żle. Odczuwałem jednak niedobór mocy przy załadowanym aucie (np: wyjazd z rodzinką na wczasy) ale spalanie zawsze było rewelacyjnie małe!
Jeżeli s-max 1.8 tdci jest w atrakcyjnej cenie to warto się zastanowić, to naprawdę świetny rodzinny samochód! A z tym silnikiem to w dodatku bedzie oszczędny!!
Jeżeli lubisz dynamiczną jazdę to szukaj 2.5 turbo 220 KM, lub 2.0 TDci.
esmaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2007, 21:10   #4
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

mnie w salonie sprzedawca odradzal 1.8 a polecal 2.0 tylko nie wiem czy ze wzgledu na kase czy rzeczywiscie na moc...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 09:27   #5
iwanex
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2007
Skąd: Kalisz
Model: S - Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 71
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

Jeżdzę 1.8 i ne narzekam naprawdę.
iwanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 11:53   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

Cytat:
Napisał iwanex
Jeżdzę 1.8 i ne narzekam naprawdę.
a jak z dynamika spalaniem i kultura pracy??
pytam sie bo obawiam sie ze 1.8 moze byc zbyt malym silnikiem do smaxa co powoduje pogorszenie w/w parametrow
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 12:44   #7
iwanex
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2007
Skąd: Kalisz
Model: S - Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 71
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

1.8 ma jeszcze inne rozwiązania techniczne słabsze od 2.0TDCI. Ma zwykłe wspomaganie a nie elektrohydrauliczne - to jest różnica. Wół to nie jest bo ma moment jak 2.0. Koni mniej więc do 100 jest wolniejszy. Pojade chyba na chipa za 1400zł 145 KM i 360 Nm. Spalanie niezłe jak na ciężkie auto. Prawdziwy rarytas to 2.2 TDCI ale cena za duża.
iwanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 13:12   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

ja jakbym sie przeprowadzal z MKIII na S-Maxa to tylko 1.8 albo 2.0 - diesel oczywiscie,
tyle ze u mnie ubezpieczenie i podatki zaleza od mocy/pojemnosci silnika/normy euro dlatego sie pytam
obecnie mam w MKIII 115KM i jak dl amnie sa wystarczajace, obawiam sie jednak ze dla smaxa to moze byc ciut za malo.. a moze sie myle... ma ktos doswiadczenia z oboma (z wsyzstkimi trzema silnikami)??
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 17:29   #9
juzer7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

Dla mnie 140 KM to za mało. Ale to moje zdanie. Uważam, że większości ludzi 140 KM spokojnie wystarczy, bo ten silnik naprawdę jest żwawy, nawet na 6 biegu. Ja osobiście jednak znam swój styl jazdy i dlatego wiem, że czasem mi to nie wystarczy (nie chodzi o prędkość maks, ale o frajdę z przyspieszania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Co do ceny - w niemieckim cenniku różnica między 2.0 a 2.2 wynosi 1250 euro. Do przeżycia. Rozmawiam obecnie z jednym z dilerów forda na temat konkretnej ceny i czekam na odpowiedź ostateczną. Jak będę znał różnicę w pln to dam znać.
juzer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2008, 07:37   #10
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: S-Max 1.8 diesel

Cytat:
Napisał juzer7
Co do ceny - w niemieckim cenniku różnica między 2.0 a 2.2 wynosi 1250 euro. Do przeżycia. Rozmawiam obecnie z jednym z dilerów forda na temat konkretnej ceny i czekam na odpowiedź ostateczną. Jak będę znał różnicę w pln to dam znać.
no cena katalogowa to jedno a potem oplaty - ubezpieczenie, podatek to drugie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.