Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2006, 17:10   #1
camer
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-09-2006
Skąd: Katowice
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Instalacja Alarmu

Witam!!
Mam problem z podłączeniem alarmu w Fieście 2003.
Po dokładnie 30min włącza mi się alarm. Jest to chyba związane z tym, że samochód usiłuje po tym czasie zgasić lampkę oświetlenia wnętrza.

W jaki sposób mam podłączyć alarm do instalacji (wyłącznik krańcowy drzwi) żeby wyeliminować ten problem. W tej chwili podłączyłem się pod lampkę oświetlenia wnętrza i zamontowałem diodę, która ma odseperować obwód lampki od obwodu wejścia krańcówki drzwi alarmu, ale to nie pomaga.

Z góry dziękuje,
CameR

camer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2006, 20:58   #2
Sergiej
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2004
Skąd: Będzin
Postów: 116
Domyślnie

Ja podłączyłem do kabelka CZARNY/NIEBIESKI na pozycji 3 w ciemno szarym złączu do centralki GEM. GEM jest pod kieronicą i ma kilka złącz, steruje elektryką w aucie.
I u mnie to działa!

Co do problemu twojego:
Po 30 min włącza się tryb oszczędzania energii i GEM nie podaje +12V na obwody oświetleniowe.
__________________
Pozdrawiam
Sergiej
Sergiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2006, 16:27   #3
camer
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-09-2006
Skąd: Katowice
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie

Dziękuję za zainteresowanie tematem, jednak przy podłączeniu
do tego kabla (+ dioda) objaw jest identyczny. Po 30 minutach wzbudza się alarm .
Uporałem się jednak z tym problemem wymuszając stały potencjał +
na wejściu krańcówki drzwi w centrali alarmowej. (Silicon Ultimate)
W tej chwili już wszystko działa tak jak powinno.

Pozdrawiam
CameR
camer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 17:00   #4
madro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Postów: 4
Domyślnie

Sergiej, Mam pytanie odnosnie montarzu Alarmu w Fieście 2004 r. Otuz przymieżam się do montazu centralnego zamka i alarmu. Z CZ myslę że sobie jakoś poradze bo widziałem już podobno przystosowane do mojego samochodu na allegro (drogo ale podobno montaż bez problemu no i dużo taniej niż fabryczny). Ale jaki sens jest montowac go bez alarmu (zdalnego sterowania) a takie obawy mam po wizycie w warsztacie i rozmowie z elektrykiem (podobno fachowiec). Otóz stwierdził on ża w tych cytat "nowych samochodach jest jakas kostka ISO sterująca całą elektryką i wpięcie się do niej bez orginalnej wtyczki(przejsciówki) jest niemozliwe. Tylko fabryczny alarm. Prosze więc o poradę czy tak jest czy może fachowiec przestraszył się nowego auta. Jak czytam sam montowałes chyba alarm więc coś mi chyba poradzisz. Może jakieś ukierunkowanie jaki alarm wybrać z jakim systemem podłączenia aby wszystko działało i nie był jakis niespodzianek
madro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 17:57   #5
Sergiej
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2004
Skąd: Będzin
Postów: 116
Domyślnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. montaż alarmu to pikuś w porównaniu do montażu centralnego zamka w tym modelu.
Co do podłączenia to nie wpinasz się w konkretne złącze tylko przecinasz/nacinasz odpowiednie przewody i lutujesz.

Jak znajde schemat podłączenia alarmu do Fiesty to ci wyśle.
__________________
Pozdrawiam
Sergiej
Sergiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 19:08   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sergiej
Jak znajde schemat podłączenia alarmu do Fiesty to ci wyśle.
Wrzucam na parę dni na serwer (notabene kiedyś dostałem od Sergieja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 19:31   #7
Sergiej
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2004
Skąd: Będzin
Postów: 116
Domyślnie

o dzięki Skolmi zaoszczędziłeś mi czasu na szukaniu tych plików
Z tych materiałów założyłem alarm i są wystarczające do zrobienia tego.
Madro co do CZ to przy podłączeniu alarmu spędziłem ok. 2 godz. (choć teraz bym to założył w 0,5h) ale z CZ to była walka z Fordem - 1 drzwi = 1 dzień
__________________
Pozdrawiam
Sergiej
Sergiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2006, 14:16   #8
madro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Postów: 4
Domyślnie

Moze nie do końca jestem tego świadom ale jakoś mniej się boję zakładania CZ niż instalowania alarmu. Może dlatego że elektryka to moja nie najsilniejsza strona i boję sie coś skopac. Wdzieczny bedę Siergiej za schemat i kazda podpowiedż (tak jak i tobie Skolmi ).
madro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2006, 15:52   #9
moritz
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Gdynia
Postów: 79
Domyślnie

oj alarm to pikuś przy CZ!! sam demontaż tapicerki a potem czarnego płaszcza to już można szału dostać, a potem można zwariować jak zobaczysz zamek i nie będziesz miał pomysłu na montaż siłownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w innym temacie o CZ w naszych fiestkach dodałem kilka fotek z tego jak montowałem więc jak chcesz to poszukaj.

Pozdrawiam
moritz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 10:10   #10
gawroon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Postów: 1
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał Skolmi
Cytat:
Napisał Sergiej
Jak znajde schemat podłączenia alarmu do Fiesty to ci wyśle.
Wrzucam na parę dni na serwer (notabene kiedyś dostałem od Sergieja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam,
posiada ktoś jeszcze te schematy gdzieś na kompie? Potrzebował bym do montażu alarmu.
pzdr.
gawroon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.