Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2014, 21:08   #1
mateusch
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max Titanium
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 57
Post Park Assist - czy warto?

Witajcie.
Jestem na etapie kupna nowego C-Maxa i zastanawiam się nad zakupem samochodu z opcją "Active Park Assist" - asystent parkowania.
Czy ktoś używał tego systemu w Fordzie? Interesuje mnie ile więcej miejsca w stosunku do długości samochodu jest potrzebne aby samochód sam zaparkował.
Czy działa to podczas deszczu? Jak się sprawuje podczas parkowania na chodniku (tzn tam gdzie trzeba wjechać na krawężnik)?

mateusch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 21:40   #2
kassly
ford::beginner
 
Avatar kassly
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Model: Grand C-max
Silnik: 2.0 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Moim zdaniem super sprawa. Auto wcisnie się w każdą lukę. Co prawda trzeba wtedy kilka razy podjeżdzać w tył i przód. System ten wykrywa automatycznie lukę w którą sie zmieści auto. W praktyce system działa dosyć sprawnie powiedzmy , że myli sie w 10%. Z tym dopasowywaniem sie w lukę kilka razy mnie juz zaskoczył ten system bo w życiu bym nie pomyślał ze auto się tam zmieści a system dosyć sprawnie wjechał na 2 razy( czyli raz do tyłu i raz do przodu). Ja tak często nie używam asystenta bo sie jeszcze do niego nie przyzwyczaiłem, po prostu cały czas o nim zapominam ale moja żona uważa, że to genialne rozwiazanie chociaż nigdy problemów z parkowaniem nie miała. Mi zbytnio na park asistens nie zależało ale gdybym miał jeszcze raz kupować auto a różnica w cenie nie byłaby wielka to wybralbym z asistens. Co ja uważam za bardziej praktyczniejsze to automatyczna klapa z tyłu. To naprawdę wygodna rzecz kiedy idziesz z np z zakupami i możesz pilotem otworzyć tylna klapę. Co do działania podczas deszczu to nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości . Co do wjeżdżania na krawężnik to jak do tej pory zdażyło sie tylko raz ze wjechał na krawężnik( autem jeżdżę juz 3 miesiące )
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez kassly ; 07-07-2014 o 21:45
kassly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 07:02   #3
mateusch
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max Titanium
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Cytat:
Napisał kassly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wjeżdżania na krawężnik to jak do tej pory zdażyło sie tylko raz ze wjechał na krawężnik( autem jeżdżę juz 3 miesiące )
Pozdrawiam.
Czyli ten system można używać tylko do parkowania na ulicy?
Pytam, ponieważ na Starym Mieście głównie parkingi są na chodnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateusch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 11:09   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Oczywiście, że nie. System jak trzeba wjedzie na krawężnik lub inne coś. Ustawi auto tak jak stoją auta przed i za. Oczywiście kierowca decyduje, czy jedzie jak jest dodatkowa przeszkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam system ale nie używam go prawie wcale, bo sam parkuję w tym samym czasie. Testowałem kilka razy i wjeżdżał tak jak opisałem powyżej, czyli np. połowa auta na chodniku, a połowa na jezdni. Wymaga 20% więcej miejsca niż długość auta.
Natomiast nie ma możliwości zakupu czujników bez systemu i dlatego go mam, bo o ile maskę w C-maxie widać, to ciężko podjechać na kilka cm bez czujników i bardzo przydają mi się czujniki przy wjeździe do garażu latem, kiedy z jasności robi się ciemność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jeszcze mam ciemne szyby, więc czasem nic nie widzę w garażu.

Musisz natomiast pamiętać, że wielu naszych rodaków, zwłaszcza z mniejszych miast, nie zrozumie nigdy, że najlepiej parkuje się tyłem. Ile to razy włączam migacz, staję, wsteczny, a jakiś matoł nie zatrzyma się daleko lub ominie, żebym mógł zaparkować, tylko staje pół metra za mną...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak poza tematem, to jak nie musisz pilnie kupować teraz auta, to może poczekaj na C-maxa po liftingu, który tak samo jak Focus dostanie dodatkowo asystenta parkowania prostopadłego i wyjazdu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 12:24   #5
mateusch
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max Titanium
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poza tematem, to jak nie musisz pilnie kupować teraz auta, to może poczekaj na C-maxa po liftingu, który tak samo jak Focus dostanie dodatkowo asystenta parkowania prostopadłego i wyjazdu.
Nie wiesz kiedy będzie lift c-maxa? Szukałem w necie informacji na ten temat i jest baardzo ubogo. Widziałem nowy concept na s-maxa, c-maxa nigdzie nie widziałem
mateusch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 15:06   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Prawdopodobnie lift będzie przed końcem tego roku. Focusa już oficialnie pokazali, a jest pół roku młodszy. Ale Focus jest ważniejszy ilościowo choćby.
W temacie o lifcie Focusa było już zdjęcie też C-maxa z dopiskiem, że właśnie pod koniec tego roku jako MY 2015. U nas jak zawsze realnie do zamówienia od grudnia/strycznia.
Zdjęć fakt, nie ma.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 20:44   #7
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Ja mam i sobie chwalę, chociaż...prawie nie używam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu zapominam o nim bo sam parkuję dość szybko a potem myśl "qrcze mogłem włączyć automacik"
Na początku częściej o nim pamiętałem i dla frajdy testowałem kiedy stwierdzi że miejsca jest dość - i potrafił mnie zaskoczyć, parkował tam gdzie ja bym nie spróbował. Zawsze na dwa razy tzn. wjazd tyłem i wyprostowanie do przodu.

Za to żonka sobie chwali i używa częściej.
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 09:37   #8
StaryKłos
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 08-10-2014
Model: Ford Focus 1.8TDCi SilverX
Silnik: 115 KM
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Temat nadal aktualny? Jeśli nie to ja go wskrzeszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może komuś się przyda. Według mnie ten filmik świetnie pokazuje zalety systemu Active Park Assist i pomoże Wam rozwiac jakiekolwiek wątpliwości - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mój kumpel też zastanawiał się nad kupnem Forda z tą opcją. Pokazałem mu ten filmik i chyba się przekonał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
StaryKłos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 10:00   #9
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

Fajna funkcja wyjazdu, czy to jest to do zrobienia w samochodzie bez tej opcji? może jakaś zmiana w oprogramowaniu?
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 15:51   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Park Assist - czy warto?

W Kugach 2 wersja park assist pojawi się po lifcie. W teorii powinna wystarczyć wymiana modułów (nie tylko tego od czujników). Ale nie sądzę, żeby to zadziałało właśnie ze względu na większą ilość zmian.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.