Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2021, 21:28   #1
xspeedy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2021
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Oświetlenie wnętrza zmiana na mniej intensywne

Mam pewien problem, w sumie to nawet ciężko nazwać to problemem, ale dość mocno mnie to irytuje. Mianowicie chodzi mi o fabryczne oświetlenie w podsufitce, jak i w bagażniku. Jest ono dla mnie zbyt jasne i po prostu mnie oślepia. Wyłączam automatyczne oświetlenie przy otwieraniu drzwi, lecz gdy ktoś wsiada na miejsce pasażera to w aucie jest zbyt ciemno i samo oświetlenie nastrojowe w nogach nie wystarcza. Chciałbym zmienić fabryczne mocne białe światło na jakieś niebieskie, łagodne dla oka, które by zresztą pasowało kolorystycznie do oświetlenia przycisków radia itd. Moje pytanie brzmi: Czy zmienial ktoś już to oświetlenie w Mk5 czy tylko ja mam takie problemy i czy to są normalne żarówki które mogę kupić i po prostu wymienić, czy jakieś stałe diody i to nie będzie zwykłe plug and play. Niby mógłbym się pobawić i spróbować to rozebrać ale boję się że coś urwę, więc najpierw postanowiłem zapytać czy w ogóle się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dziękuję za pomoc!

xspeedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 21:32   #2
komisarz77
ford::beginner
 
Avatar komisarz77
 
Zarejestrowany: 10-07-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 180KM powershift
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Oświetlenie wnętrza zmiana na mniej intensywne

Fabrycznie to są chyba lampki ledowe (bez żarówek) więc raczej nie pomodzisz. Za jasno mówisz...jak dla mnie to one świecą za słabo...
komisarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2021, 18:02   #3
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Oświetlenie wnętrza zmiana na mniej intensywne

Dorzucam jeszcze 2 grosze.
Dla mnie za ciemno W bagażniku (kombi)to porażka, jedna lampka z dwoma diodami Led
Zamieniłem na takie co pasują w fabryczne otwory. Mam teraz 2 lampki w bagażniku, każda po 18 ledów
Kolega powiedział, że muszę przeciwsłoneczne okulary zakładać
Na foto oryginał vs. mocniejszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.