Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2021, 13:18   #1
neomagnet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Witam,
W sylwestra wymieniłem akumulator bo padł. Od wymiany samochód kompletnie nie nadaje się do użytku, aku sprawne, sprawdzone w 3 innych autach. Jak tylko silnik się rozgrzeje to gaśnie, lub w wersji optymistycznej obroty spadają do 300-400, po wciśnięciu sprzęgła. Jazda w ten sposób to proszenie się o wypadek. Oczywiście czytałem na temat adaptacji komputera ale po 3 próbach i zerowych wynikach uważam to za fikcję i herezję. Mechanicy zresztą wprost odradzali takie bzdury, polecali za to jeździć i komputer sam się ustawi do 100km. Po 500km zero poprawy. Na innym aku to samo. Macie jakieś rady? Mam autentycznie dość. Auto stało 3 dni u porządnego mechanika, czyścił przepustnicę, krokowiec, sprawdzał świecie, cewkę, alternator - wszystko ok.
Ręce mi już opadają i mam szczerą ochotę spalić to auto. W tej chwili nadaje się wyłącznie do jazdy na najwyżej 5km... Dosłownie przed chwilą robilem tą śmieszną adaptację po raz 4 i, bez zaskoczenia zresztą, nie pomogło.

neomagnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 13:47   #2
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 414
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

musisz zrobić samoadaptację, tak się składa kolego że wczoraj też odłączyłem aku i gaśnie mi na każdym skrzyżowaniu itp. bo nie ma wolnych obrotów robiłem już samoadaptację z opisu forum ale to nie działa bo nikt nie potrafi napisać jak to zrobić prawidłowo tylko odpalanie 3 minuty później jak nagrzany 2 minuty 1200obr. widać że te posty pisały osoby po podstawówce chyba bo nie wiadomo czy zimny ma być silnik czy ciepły a jak zimny to po co czekać 3 minuty na 800 obrotów ? zimny silnik nie będzie miał 800 obrotów tylko 1200 no nie wiem sam. Czekamy na wypowiedzi ekspertów

z opisów wnioskuję

1.Zimne auto odpalasz i czekasz aż zagrzeje się do temperatury roboczej (90 stopni)
2. Jak się zagrzeje no właśnie skąd komputer wie że się zagrzał i wtedy trzymasz gaz na 1200 obr. przez 2 minuty tylko pytanie co jak za późno będę trzymał 1200obr. albo zrobię to za wcześnie ? :E

Cyba zrobię tak. Odłączę aku zrobię zwarę na klemach aby wykasować ustawienia. Odpalę auto poczekam aż się zagrzeje do 90 stopni przytrzymam go 2 min na 1200 obr. i ruszę się przejechać jak będzie OK to się podzielę czy zadziałało

PS: też mam mk3 benzyna 1.8L

EDYCJA! Udało mi się !

Udało się !!
Zrobiłem tak auto zagrzałem do temperatury roboczej, ogólnie zagrzało się do temperatury roboczej i obroty same spadły do ~800 wystarczyło wyłączyć nawiew i ustawić zimne w wnętrzu auta. Jeśli posiadasz LPG wyłącz je.

Po zagrzaniu auta i spadnięciu obrotów do 800 (stało się to na raz) odczekałem 3 minuty i 2 minuty trzymałem obroty ~1100 trochę noga drżała no nie da się 2 min idealnie trzymać.

Zgasiłem auto poczekałem chwilę odpaliłem i niestety dalej gasło przegoniłem je na trasie 3 bieg 100km/h dalej gasło ale zjechałem w poboczną uliczkę na osiedlu i jechałem powoli zmieniając biegi z 3 na 4 i luz autko chciało gasnąć ale sam bawiłem się gazem próbując podbić aby nie gasło starałem się trzymać ~1000obr popuszczałem spadały do 400 i 300 wrzuciłem 3 bieg rozpędziłem do 2000obr i na luz znów chciało gasnąć ale pomagałem mu aby nie zgasł przytrzymałem 1000obr delikatnie popuściłem spadło do 400 puściłem gaz delikatnie i nie zgasł tylko podbił do 600obr i znów rozpędziłem auto w sumie zrobiłem tak może 5-6 razy to za 5 razem już sam trzymał 600 obr i nie zgasł aż nagle po puszczeniu gazu sam już trzymał książkowe 800obr. przejechałem się no i okazało się że nie gaśnie ! podjechałem na stację kupiłem sobie płyn do spryskiwaczy wsiadam odpalam i wszystko malina ! nie gaśnie na światłach postanowiłem iść o krok dalej i włączyłem LPG na początku strasznie falował i miał problem 600-~1100 przegoniłem go na 3 biegu może jeszcze z 2x zafalował na luzie i już jest też OK ! polecam spróbować jak ja tylko poszukaj pustej ulicy bo przyznam że bardzo ciężko skoncentrować się na prowadzeniu i jednoczesnym trzymaniu 1000obr można w coś przydzwonić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 23-01-2021 o 16:52 Powód: ROZWIĄZANIE PROBLEMU
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 19:42   #3
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Miałem sierre 2,0 dohc i po odłączeniu akumulatorka zawsze musiałem przegonić ją na odcinku 12 km tam i z powrotem z pedałem gazu do oporu przy przyspieszaniu. Na 5 biegu 120 do 130km/h pedał gazu na ostro wciśnięty i odpuszczany. Wystarczał taki przejazd w zupełności, komp złapał ustawienia i nie gasł na wolnych obrotach. Tak samo robię z mondkiem, jak mu coś dolega, przegonie a jak nie dojdzie do siebie to dopiero szukam przyczyny. Czasami jest coś przytkane, zatkane, złe ustawienia w kompie, itd.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 23:02   #4
neomagnet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musisz zrobić samoadaptację
Nie mam lpg, robilem podobien przez 500km i zero efektu. Nie ma czegoś takeigo jak samoadaptacja. To brednia.
Pogoniłem dziada i do 180km/h, bez efektu.


Od 3 tygodni się męczę, jak do poniedziałku nic nie wymyślę to jadę na szrot i chyba kupię jakiegoś gulfa na przeczekanie koronaświrusa.

Ostatnio edytowane przez neomagnet ; 23-01-2021 o 23:07
neomagnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 06:20   #5
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Ta adaptacja działała na wcześniejszych silnikach. Miałem mondeo mk1 silvertopa. W mk3 to inne silniki.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 07:56   #6
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 414
Wink Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Cytat:
Napisał neomagnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam lpg, robilem podobien przez 500km i zero efektu. Nie ma czegoś takeigo jak samoadaptacja. To brednia.
Pogoniłem dziada i do 180km/h, bez efektu.


Od 3 tygodni się męczę, jak do poniedziałku nic nie wymyślę to jadę na szrot i chyba kupię jakiegoś gulfa na przeczekanie koronaświrusa.
podkręć mu obroty na przepustnicy, masz taką śrubkę ustaw sobie na 1200obr i nie będzie gasł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 13:53   #7
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Jakie błędy pokazuje komputer?.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 07:36   #8
neomagnet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Nie ma błędów.
Po licznych próbach i kombinacjach udało mi się doprowadzić do stanu, że obroty nadal mocno spadają ale auto już nie gaśnie.
neomagnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 11:38   #9
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Jak miałem mk3 2.0 Duratec 145km z LPG miałem ten sam problem, falujące obroty, gasło przy dojeździe do świateł jak wciskałem sprzęgło. Problem został rozwiązany w 100% po wymianie zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej, i wiem że w mk4 ten zaworek robi ten sam problem.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 12:30   #10
neomagnet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdzę, zastanawia mnie tylko jakim sposobem mogło się to ujawnić po wymianie aku.
neomagnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.