Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2020, 10:30   #1
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odstęp elektrod świec zapłonowych

Witam,
Chciałbym zapytać, jaki najlepszy będzie odstęp elektrody świecy zapłonowej w Fieście 1.4 DURATEC?
Jedni piszą, że 1mm. drudzy, że 1,3mm.
Kiedy samochód mniej pali, przy większym odstępie czy przy mniejszym?

kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 11:05   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,228
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Chciałbym zapytać, jaki najlepszy będzie odstęp elektrody świecy zapłonowej w Fieście 1.4 DURATEC?
Jedni piszą, że 1mm. drudzy, że 1,3mm.
Kiedy samochód mniej pali, przy większym odstępie czy przy mniejszym?
A co mówi instrukcja auta/ powinny być o tym dane. Sprawdź jakie odstępy masz w starych i daj tak samo. Chyba, że odczuwasz "niekulturalną"pracę silnika. Odstęp decyduje o wielkości iskry, nie decyduje o spalaniu.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 08-06-2020 o 14:44
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 14:02   #3
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Jak wykręciłem miały rozjechane elektrody (no chyba, że tak musi byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Pytam o spalanie, bo jak ustawiłem na 1mm. to żaczęła wiecej palić, (choć przedtem było z 0,2mm. mniej). Pare kilometrów popracowała dobrze a potem zacząłem odczuwać znów "niekulturalną" pracę...
Książka mówi o 1,3mm. mi się wydaje że to za dużoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 14:47   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,228
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wykręciłem miały rozjechane elektrody (no chyba, że tak musi byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Pytam o spalanie, bo jak ustawiłem na 1mm. to żaczęła wiecej palić, (choć przedtem było z 0,2mm. mniej). Pare kilometrów popracowała dobrze a potem zacząłem odczuwać znów "niekulturalną" pracę...
Książka mówi o 1,3mm. mi się wydaje że to za dużoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj więc 1,3 mm jak mówi instrukcja, cewka też "musi" się do danej przerwy dostosować a to ustalił już producent.
Dla ciekawostki - do Zeteca 1,6 16V Focusa założyłem nowe Irydy, przerwa ok. 0,9mm. Żle /nie ładnie/ ten silnik pracował, wróciłem do standardowych Motorcraftów i 1,3 mm i znów było OK.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 08-06-2020 o 14:53
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 18:05   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla ciekawostki - do Zeteca 1,6 16V Focusa założyłem nowe Irydy, przerwa ok. 0,9mm. Żle /nie ładnie/ ten silnik pracował, wróciłem do standardowych Motorcraftów i 1,3 mm i znów było OK.
Ja jezdżę na NGK Laser Irydium ILTR5A-13G - bardzo dobrze silnik na nich działa.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 18:25   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,228
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jezdżę na NGK Laser Irydium ILTR5A-13G - bardzo dobrze silnik na nich działa.
Nie ma reguły, nie napisałem, że to Bosch Iryd były. Może tych nie polubił mój Focus.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 22:02   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma reguły, nie napisałem, że to Bosch Iryd były. Może tych nie polubił mój Focus.
ok, zrozumiałem, że odradzasz irydowe świece, spróbuj tych co napisałem przy następnej wymianie (mamy te same silniki). Nie ma w ich specyfikacji żadnego Forda z silnikiem mniejszym niż 2,3 litra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ponad 10 tys km doskonale mi się na nich jeździ. Znacznie lepiej silnik je lubi niż platynowe, srebrne, niklowe.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 10:45   #8
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj więc 1,3 mm jak mówi instrukcja, cewka też "musi" się do danej przerwy dostosować a to ustalił już producent.
Dla ciekawostki - do Zeteca 1,6 16V Focusa założyłem nowe Irydy, przerwa ok. 0,9mm. Żle /nie ładnie/ ten silnik pracował, wróciłem do standardowych Motorcraftów i 1,3 mm i znów było OK.
Rozumiem, że co inny rodzaj świec, to inny odstęp?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 12:22   #9
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,228
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok, zrozumiałem, że odradzasz irydowe świece, spróbuj tych co napisałem przy następnej wymianie (mamy te same silniki). Nie ma w ich specyfikacji żadnego Forda z silnikiem mniejszym niż 2,3 litra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ponad 10 tys km doskonale mi się na nich jeździ. Znacznie lepiej silnik je lubi niż platynowe, srebrne, niklowe.
Chyba przy następnej okazji, bo już kupiłem nowy zestaw 4 szt. FoMoCo. W starej, jednej ze świec pękł izolator, na szczęście ten ponad gwintem. A te Irydy co miałem, trochę drogie - 45 zeta za sztukę.

Bump:
Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że co inny rodzaj świec, to inny odstęp?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak, musisz też sprawdzać jakie jest przeznaczenie tych Irydowych. Przeważnie /jak szukałem dla siebie/ dla silników PB + LPG.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 14:45   #10
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Odstęp elektrod świec zapłonowych

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W starej, jednej ze świec pękł izolator, na szczęście ten ponad gwintem.
Pamiętasz może, przy jakim przebiegu pękł?
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.