Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2009, 12:54   #1
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Witam posiadaczy MK3 i nie tylko !!!
Należę do osób, które w swoich samochodach użytkują opony całoroczne. Nie chcę w tym temacie udowadniać wyższość opon całorocznych nad sezonowymi, bo na temat jest dużo informacji w necie. Natomiast chce uzyskać podpowiedź od użytkowników w doborze opon do Forda Mondeo (MK3). Obecnie mam swoim mondku założone opony całoroczne 205/55/R16 - Pirelli P2500 EURO(M+S). Są to według producenta jak i sprzedawców opony są, co najmniej dobrej a nawet bardzo dobre. Niestety użytkując ten samochód drugi rok, uważam, że są to za głośne opony do tego modelu samochodu jak również za twarde, gdy jedziemy droga z koleinami oraz należy uważać na zakrętach.. Obecnie jedna z nich się „wyząbkowała” – przy prędkości 50-70 km/ H – efekt wyjącego łożyska . Zastanawiam się nad kupnem opon m-ki Vredestein Quatrac 3. Czekam na Wasze opinie i propozycje.

tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 14:09   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,535
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Witam
Ja używam takie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 15:10   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

głośne są bo maja wysoki bieznik, który musi sobie radzić w warunkach zimowych, a ze w lecie jezdzisz na nich to się nie dziw. moim zdaniem jeśli kogoś stac na takie auto to powinno być stać również na opony. całoroczne to są opony nadające się na krótkie trasy/miasto. w lecie będą się sprawować gorzej aniżlei typowe letnie opony. ponad to opony w mondku to już 16" i jest ich kawałek, dlatego nie dziw się, że są głośniejsze od nie jednych mniejszych.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 15:28   #4
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Mam o dziwo spora rzesze klientow ktorzy pytają sie o opony całoroczne. Sa to przede wszystkim "użytkownicy" lub "byli użytkownicy" starszych modeli jak duży fiat, polonez, nawet punta jedynki i generalnie tamte roczniki. Swoją teorie popierają tym że "kiedyś byly tylko opony całoroczne i jakoś jeździli". Nie biora pod uwagę tego co wnosi zmienianie opon z letnich na zimowe i na odwrót czyli BEZPIECZEŃSTWO. Przy predkości 100km/h pokonujemy ok 27m/s.... daje to do myslenia, szczegolnie przy nagłym hamowaniu. Szukanie kompromisu dla opon zimowych i letnich osobiście nie uważam za rozsadne, sczególnie w sprawach bezpieczeństwa swojego i rodzinki z ktora jedziesz. Tym bardziej ze MK3 da sie jezdzic troche szybciej niz 100km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 18:43   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,535
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam o dziwo spora rzesze klientow ktorzy pytają sie o opony całoroczne. Sa to przede wszystkim "użytkownicy" lub "byli użytkownicy" starszych modeli jak duży fiat, polonez, nawet punta jedynki i generalnie tamte roczniki. Swoją teorie popierają tym że "kiedyś byly tylko opony całoroczne i jakoś jeździli". Nie biora pod uwagę tego co wnosi zmienianie opon z letnich na zimowe i na odwrót czyli BEZPIECZEŃSTWO. Przy predkości 100km/h pokonujemy ok 27m/s.... daje to do myslenia, szczegolnie przy nagłym hamowaniu. Szukanie kompromisu dla opon zimowych i letnich osobiście nie uważam za rozsadne, sczególnie w sprawach bezpieczeństwa swojego i rodzinki z ktora jedziesz. Tym bardziej ze MK3 da sie jezdzic troche szybciej niz 100km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę wierzysz w to co piszesz, że całoroczne są do niczego?
Poczytaj testy opon - zimówki są optymalizowane na śnieg - wtedy są lepsze od całorocznych ALE:
- ja jeżdże po mieście
- całoroczne sa lepsze na innych nawierzchniach, a zwłaszcza na mokrym - tam zimówki przegrywają

Piszesz nie na temat - kolega nie pyta co wybrać (zimowe czy całoroczne) tylko które całoroczne są ciche - on już wybrał typ opon.

Jesteś kolejną ofiarą producentów opon którzy wmówili Ci, że oni produkują coś co Ty potrzebujesz.
Przypomnę: dawniej był inny olej na lato a inny na zimę.Technika poszła do przodu i robi się olej wielosezonowy.
Olej może być wielosezonowy i nikt nie mówi, że olej wielosezonowy jest do niczego.

Firmowe wielosezonowe są lepsze od byle jakich zimówek.
Niektórzy kupują tanie zimówki, bo nazywają sie "zimowe" a potem się dziwią dlaczego mają taką słabą przyczepność.

Wbrew pozorom jazda na wielosezonowych jest bezpieczniejsza bo:
- na wielosezonowych się nie wygłupiasz zimą i jedziesz ostrożnie
- nie jeden idiota na zimówkach szalał, bo myslał że wszystko może i ... się przeliczył.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 15:39   #6
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Wtrącę swoje trzy grosze -też nie na temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Przypomnę: dawniej był inny olej na lato a inny na zimę.Technika poszła do przodu i robi się olej wielosezonowy.
Olej może być wielosezonowy i nikt nie mówi, że olej wielosezonowy jest do niczego.
Myśląc w ten sposób możemy również stwierdzić że technika poszła tak do przodu że produkowane są opony zimowe i letnie między innymi po to aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo właśnie,wiec porównywanie z olejami czyli czymś co nie ma nic z oponą wspólnego jest bez sensu.
Jakie są plusy opon całorocznych ?
Dla mnie żadne bo:
- są dużo droższe od opon zimowych
- są dużo głośniejsze w lecie i nikt mi nie wmówi że tak nie jest
- są produkowane w bardzo mało rozmiarach porównując z oponami zimowymi
- małe indeksy nośności i prędkości
- duże szybsze zużycie opony od opon zimowych
- produkuje je zaledwie kilku producentów przez co mały wybór marki
- znacznie gorsze zachowanie opony całorocznej od zimowej w ekstremalnych warunkach.

To tyle mi się przypomniało tak pokrótce.

Opony całoroczne nadają sie do samochodów kompaktowych ,które w zdecydowanej większości jeżdżą po mieście, robią małe przebiegi, nie przekraczają za często prędkości 120km/h. Takie jest moje zdanie, można sie z nim zgadzać lub nie.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 20:19   #7
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

jak chcesz ciche to Nokiany WRG2 ja używam jako zimowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 22:25   #8
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Mimo ze jeden gość tu sie mocno spienił osobiście odradzam zakup wieloezonowych tak jak jvc. Pamietaj ze bezpieczenstwo na pierwszym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ciche to raczej szukać czegoś z górnej półki choć niewielu stać na taki rarytas jak np. michelin. Ja jeźdzę na firestonach winterhawk 2 i jestem zadowolony. Przy tych oponach istotna sprawa jest cena/jakosc, nie pamietam dokladnie ile kosztuja ale warto sprawdzić!

Ostatnio edytowane przez pintonek ; 25-11-2009 o 22:31
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 13:03   #9
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Witam, nie chcę zaśmiecać formum, więc podepnę się do tematu. Czy jest gdzieś w okolicach trójmiasta serwis ogumienia, sklep z warsztatem ,czynny w niedzielę. Chodzi o to, że mam do dyspozycji tylko ten dzień i chcę kupić komplet opon zimowych i je zamontować na miejscu.
pozdro
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 13:43   #10
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Opony całoroczne rozmiar 16, ciche, jakie ?

Panowie/Panie proszę nie zaśmiecajcie tematu nad udowadnianie, które opony są lepsze: całoroczne czy też sezonowe? Ja juz wybrałem na jakich jeżdżę kolejną furką i jest OK! Przede wszystkim nie nabieram zaufania do opon tylko do swoich umiejętności. Moja trasa to miasto i nie mieszkam na terenie, gdzie bym musiał codziennie kopać się kilometrowe trasy po 10 cm śniegu, bo wtedy założył by zimowki oraz łańcuchy. Proszę uwierzyć mieszkałem w takich warunkach i coś na temat wiem. Obecnie na miejska breje wystarcza całoroczna oraz nie zastąpiony system ABS no i oczywiście opony, które maja mniej niż 5 lat od daty produkcji. Czekam na opinie użytkowników opon całorocznych, bo faktycznie przy tym rozmiarze nie ma rewelacji co do wyboru opon.

Pozdr.
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.