Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2018, 17:17   #1
janeklaki91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 1,8 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Silnik odpala nieregularnie

Witam wszystkich. Temat ten już się pojawiał, ale niestety rozbieżność informacji jest dość duża w tym problemie.

A więc mam mondeo mk3 benzyna gaz 1,8 92 km. Problem tkwi w tym, że wsiadam w auto i nie odpala od strzała, drugie podejście kręci złapie minimum obrotów i gaśnie, 3 podejście odpala ale czuje przez chwile falowanie obrotów, i normują się . A jak wysiadłem czułem gaz mimo że odpa na benzynie przecież. Potem odpala za każdym razem nieważne czy czekam aż zgasną kontrolki czy nie przed odpalenie.

Dodam, nie wiem czy to związane z problemem ale jak włączam zapłon to słychać takie membranowe pojedyncze puknięcie..coś jakby odkręcić słoik z przetworami na zime...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytając forum znalazłem kilka odpowiedzi i proszę o nakreślenie co dokładnie tego to powinno być to i od czego zacząć:
a) czujnik położenia wału korbowego
b) czujnik położenia wałka rozrządu
c) słaby reduktor przepuszcza gaz do kolektora, po którymś podejściu kolektor się może przewietrza i pali dobrze?
d) wtrysk gazu ?
e) Ludzie pisali o tricku z wciskaniem pedału gazu po zgaszeniu silnika w celu wypompowania spalin( uciekające spaliny, gromadzące się w kolektorze ssącym.) Jak dokładnie ten trick zrobić i czego się spodziewać w trakcie wciskania gazu ?

Co radzicie forumowicze może do gazownika najpierw?


Ostatnio edytowane przez janeklaki91 ; 24-06-2018 o 17:30
janeklaki91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 13:57   #2
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Cytat:
Napisał janeklaki91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
e) Ludzie pisali o tricku z wciskaniem pedału gazu po zgaszeniu silnika w celu wypompowania spalin( uciekające spaliny, gromadzące się w kolektorze ssącym.) Jak dokładnie ten trick zrobić i czego się spodziewać w trakcie wciskania gazu ?
Tę kwestię opisywałem tutaj, przetestuj u siebie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 07:16   #3
Rapir20
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-04-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Sorry wezcie mi wytlumaczcie jak spaliny moga sie dostac przy gaszeniu do kolektora ssacego? Chyba ze sie ma uszkodzony egr.
Zakrec zawor na butli gazu. Odpal na gazie zeby pozbyc sie gazu z ukladu. Potem zobacz rano albo po dluzszym postoju czy pomoglo.
Rapir20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 11:25   #4
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Miałem też problem z odpalaniem i wciskanie gazu po zgaszeniu pomagało odkąd porządnie umyłem i wyregulowałem przepustnicę nie ma tego problemu i nie trzeba wciskać gazu. Ale chyba nie w tym leżu tu problem. Zakręć gaz i pojeździj trochę na samej benzynie zobacz czy będzie poprawa. Ma na to jakiś wpływ poziom benzyny w baku?
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 09:12   #5
janeklaki91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 1,8 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem też problem z odpalaniem i wciskanie gazu po zgaszeniu pomagało odkąd porządnie umyłem i wyregulowałem przepustnicę nie ma tego problemu i nie trzeba wciskać gazu. Ale chyba nie w tym leżu tu problem. Zakręć gaz i pojeździj trochę na samej benzynie zobacz czy będzie poprawa. Ma na to jakiś wpływ poziom benzyny w baku?

Auto jest aktualnie u mechanika robi zawieszenie i układ hamulcowy, jak wróci to sprawdzę. Dzięki za pomoc odezwe się.

Bump:
Cytat:
Napisał Arch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tę kwestię opisywałem tutaj, przetestuj u siebie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuje za pomoc. Dam znać co i jak jak będę miał autko już.

Bump:
Cytat:
Napisał Rapir20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry wezcie mi wytlumaczcie jak spaliny moga sie dostac przy gaszeniu do kolektora ssacego? Chyba ze sie ma uszkodzony egr.
Zakrec zawor na butli gazu. Odpal na gazie zeby pozbyc sie gazu z ukladu. Potem zobacz rano albo po dluzszym postoju czy pomoglo.

Opisałem mój problem i pokazałem, że szukałem odp na forum ale jest dużo różnych, nie jestem mechanikiem żeby znać się na tym ;/ Za to dobrze znam się na innych rzeczach taki już świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janeklaki91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 16:34   #6
janeklaki91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 1,8 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem też problem z odpalaniem i wciskanie gazu po zgaszeniu pomagało odkąd porządnie umyłem i wyregulowałem przepustnicę nie ma tego problemu i nie trzeba wciskać gazu. Ale chyba nie w tym leżu tu problem. Zakręć gaz i pojeździj trochę na samej benzynie zobacz czy będzie poprawa. Ma na to jakiś wpływ poziom benzyny w baku?


Auto po dłuższym postoju na benzynie zachowuje się tak samo ;/

Ostatnio edytowane przez janeklaki91 ; 09-07-2018 o 16:38
janeklaki91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 19:20   #7
janeklaki91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 1,8 b+g
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik odpala nieregularnie

Okazało się, że regulator ciśnienia paliwa był zepsuty. Wymiana regulatora i problem znikł. Można zamknąć
janeklaki91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.