Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2008, 20:57   #1
mareckiwesoła
ford::beginner
 
Avatar mareckiwesoła
 
Zarejestrowany: 11-12-2008
Model: mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

za radą jvc, piszę w tym miejscu, żeby nie zaśmiecać innych wątków - może pomożecie

cytuję:
mareckiwesoła napisał(a):
czy u Was w mk4 2,0 tdci też tak głośno pracuje łożysko sprzęgła? obawiam się czy to przypadkiem nie jakaś wada? odebrałem prawie 3 tyg temu i nie daje mi to spokoju.


dajcie znać - macie mk4 dłużej - wiecie więcej


Też nie ten dział o ewentualnych usterkach najlepiej zapytać tu viewtopic.php?f=10&t=44369&start=720 bo się bajzel później robi ,widać że kolega nowy i najlepiej opisz dokładnie co się dzieje




Czytam uważnie forum od kilku dni ale chyba na post tyczący tego tematu w mk4 nie natrafiłem. moja wersja to 2,0 tdci titanium.

niepokoję się bo auto mam od "kilku chwil" i wykryłem dużo niedoróbek - jedne poważniejsze inne mniej poważne ale czuję się z tym podle - jakoś nigdy mnie takie sytuacje omijały - zawsze byłem zdania, że zakup nowego auta się opłaca - bo spokój jest bezcenny...
piersza usterka: głośna praca sprzęgła i skrzyni biegów - gdy włączam sprzęgło to wyraźnie zmienia się charakterystyka pracy i brzmienie silnika. sprawdzałem u kolegi z pracy (takie samo auto) i u niego tego nie słyszę...
co to może być? poradźcie bo nie chcę się dać "wkręcić" mechanikom w ASO.
druga sprawa: trzeszcząca konsola środkowa i plastik prz drążku zmiany biegów - czy jest to kwestia zamontowania czy też specyfika tego plastiku. Nie znoszę jak mi coś skrzeczy/piszczy w nowym aucie -nie chcę mi się wierzyć, że "ten typ tak ma"
trzecia rzecz - przednia szyba (dzis zauważyłem) brakuje jej - dokłanie na środku - trzech pasków grzewczych, co skutkuje zostawianiem nieogrzanego miejsca na środku szyby - z prawej strony też brakuje jednego paska grzewczego.

Rozumiem,że takie usterki powodują wymianę wadliwych elementów a nie próby napraw???

kolejne sprawy są może mniej irytujące ale jednak...
nie mam oświetlenia schowka pasażera, właczając światła halogenowe z przodu, bądź bieg wsteczny słychać dziwne pyknięcia w okolicach schowka pasażera, uszczelki drzwi tylnych po stronie kierowcy źle wklejone, wykładzina pod schowkiem pasażera własciwie nie jest przymocowana

wszystko zgłoszę w ASO - mam nadzieję, że to wszystko naprawią - kurcze przecież to nowe auto, przejechane doiero 1500 kilometrów
jestem umówiony na 23/12.

raz jeszcze poproszę Was o rady w powyższych tematach

pozdrawiam Marecki

__________________
pozdrowienia
marecki
mareckiwesoła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 21:00   #2
mareckiwesoła
ford::beginner
 
Avatar mareckiwesoła
 
Zarejestrowany: 11-12-2008
Model: mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Re: głośne sprzęgło w mk4 2,0 tdci i nie tylko

nie wiem czemu znów moj post trafił w niewłaściwe miejsce - sorry koledzy. muszę lepiej poznać zasady pisania na tym forum.
nie zmienia to mojej prośby o rady.

pozdr. marecki
__________________
pozdrowienia
marecki
mareckiwesoła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 22:06   #3
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

Przednia szyba nie jest wadliwa - tak ma być. Poprostu siatka grzewcza składa się z dwóch części i na środku jest przerwa około 1,5cm.
Plastik dookoła mieszka od lewarka zmiany biegów trzeszczy mi przy zimnym wnętrzu od miesiąca - w ASO będę żądał naprawy, niech się martwią.
Wykładzina pod schowkiem to norma niestety.

Co do reszty, to się nie spotkałem do tej pory. :fcp4
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 23:18   #4
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

Hmmm, przyznam, że nie zauważyłem żadnej "przerwy" w odmrażaniu szyby ale jutro przyjrzę się uważnie.
Ja mam 54kkm i nic mi nie trzeszczy ani nie skrzypi...jesteś pewny, że plastik na konsoli a nie gniazdo pasa bezpieczeństwa? Przyjrzyj się, czy nie masz obtarć między obudową a plastikiem fotela. Jezeli jednak to konsola, t jest źle spasowana więc ASO i wymiana lub lepsze spasowanie.
Oświetlenie schowka...może żarówka?
Pyknięcia w okolicy schowka to przekaźniki. Dojdzie Ci jeszcze jedno "pyknięcie" jak będziesz korzystał z długich, kolejne przy spryskiwaczu...
Wykładzina pod schowkiem, to rzeczywiście lipa :fcp5 nie jest na stałe przymocowana a jedynie prfilowana i potrafi się odgiąć...ja sobie podkleiłem na samoprzylepnego rzepa.
Najpoważniej brzmi sprzęgło, na to zwróć koniecznie uwagę w ASO. Ja szukał bym w łożyskach i docisku sprzęgła... a ze zmianą biegów nie masz problemu? Może nie wysprzęgla do końca. Silnik odrobinę, naprawdę minimalnie inaczej brzmi (bo ma mniejsze obciążenie) na wciśniętym sprzęgle...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 08:24   #5
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

O tej szybie to było niedawno na forum. Sam nie zauważyłem wcześniej, ale potem sprawdziłem i jest tak faktycznie. Skrzypi rzeczywiście ta pseudochromowa obramówka na mieszku - dwa twarde plastiki się tam spotykają i jest to dosyć wkurzające. Podejrzewam, że prędzej czy później wszystkich to czeka. :fcp5 Ale wszystko to pierdoły w porównaniu ze sprzęgłem - fakt.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 09:51   #6
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

Rzeczywiście, po środku szyby jest przerwa, może nie 1,5 cm ale jest :fcp13
Większe zastrzeżenia mam do tego, że w porównaniu do kształtu szyby, powierzchnia grzejna ma kształt odwróconego trapezu co powoduje, że część szyby w dolnych rogach jest nie podgrzewana, co skutkuje tym, że po odmrożeniu, wycieraczki i tak "wchodzą" na kawałek, nieodmrożonej szyby :fcp5
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 11:35   #7
Mouera
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Model: Mondeo Titanium Navi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 158
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

Pyknięciami się nie przejmuj - tak jak napisał PAFFCIO to przekaźniki i słychać je dokładnie w chwilach które opisał, a co do skrzypienia, miałem wrażenie na początku że u mnie trochę odzywa się tapicerka na drzwiach od strony kierowcy, ale po pół roku jeżdzenia - cisza - już nic nie skrzypi - jest OK. Co do wykończenia mojego egzemplarza nie mam zastrzeżeń.
Mouera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 21:53   #8
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Re: [mk4] głośne sprzęgło w 2,0 tdci i nie tylko

U mnie konsola środkowa trzeszczy od czasu do czasu i trudno z tym walczyć (niestety), ale popróbuję. W ASO i ich metody całkowicie nie wierzę. Jak zglosiłem, że tapicerka drzwi trzeszczy to oni oczywiście nic nie słyszeli.
Przednią szybę 3 dni temu wymienili mi, ale u mnie wiele pręcików zatopionych nie grzało co widać na załączonej fotce. Po wymianie szyby jest OK.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20102008-1.jpg (82.2 KB, 194 wyświetleń)
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.